Miresele anului 2005 (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca_81 spune:

salutari la toata lumea
Sunt si eu o miresica de 2005, cam intarziata ce-i drept...
Vreau si eu pe listuta voastra... ma inscrieti?
In alta ordine de idei, ma bucur foarte mult ca am gasit acest Site inainte de nunta...m-au ajutat foarte mult informatiile pe care le-am gasit aici, dar inca mai am intrebari fara raspuns. Oricum eu va multumesc mult ca m-ati ajutat sa-mi pun ordine in idei si sa inteleg cat de multe lucruri sunt de facut pentru o nunta.
Va pup pe toti si ne mai auzim.


i love martipan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Buna, Buna,

Miezure, si pe mine a inceput sa ma ingrijoreze cununia civila. Cred ca amandoua o avem in aceeasi zi programata (5 martie).. Eu am inceput sa ma interesez in stanga si dreapta despre analize si am aflat urmatoarele lucruri:
- daca vrei sa le faci pe bune iti ia cam o zi intreaga pentru ca sunt mai multe analize, nu doar cele de sanga (trebuie facut inclusiv testul SIDA). Eu am intrebat cat ar costa analizele pentru cununie la MEDSANA si mi-au zis 6.000.000 / persoana adica 12.000.000 in total !!!! Mi-a picat fata!!!! Bineinteles ca am inceput sa caut si in alte parti, si cel mai bine e sa ai mai intai trimitere de la mediucul de familie. Asa te costa mai ieftin ...
- mai exista si varianta.. informala .. in care nu le faci, dar la fel tb sa platesti (depinde cat...).

Am mai aflat ca analizele sunt valabile 14 zile (adica 2 saptamani), iar la primarie te poti duce abia cu 10 zile lucratoare inainte sa faci rezervarea (adica tot 2 saptamani). Asta inseamna ca atat analizele cat si programarea ar trebui facute in aceeasi zi ... ceea ce este cam absurd (daca tinem cont de cat dureaza pana se fac analizele).

Eu deocamdata atat am reusit sa aflu. Poate cele care deja au trecut prin asta ne pot sfatui mai bine ...

Pupicei la toata lumea!!

PS : Mai este targul de la SOFITEL saptamana asta ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Irinuca 81 bine ai venit!!! Pai sa ne spui si noua data nuntii... si toate cele...

Degetzel saptamana asta e targul de la Sofitel sau saptamana viitoare? Eu parca stiam ca are loc in week-endul 18-20 feb. Poate ma insel...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

mai este targul saptamana asta... mai este...
targul de la sofitel este intre 11-13 februarie, iar cel de la marriot intre 18-20 martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

AndreeaCristina, daca vrei sa-ti faci singura cocardele, eu te sfatuiesc sa cumperi una din oras, care-ti place tie mai mult si s-o desfaci sa vezi cum e facuta. O sa ramai uimita cat e de simplu de facut. iti trebuie doar materiale si muuuuulta rabdare. Succes! As face si eu la fel, sa-mi fac singura cocardele, dar nu-mi permite timpul.

I wish I were an angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aa, inca ceva...Stie cineva cat a costat intrarea anul trecut la targul de la Sofitel? Vrem sa ne facem si noi o idee cam cat va fi intrarea anul asta.

I wish I were an angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Degetzel, se pare ca variaza in functie de clinica certificatul asta medical. La Medlife costa un milion de persoana, iar la alte clinici, la care m-am uitat pe Net sunt si cu sase sute de mii de persoana. Deci...nu mai inteleg nimic.
Asa m-am gandit si eu, sa cerem trimitere de la medicul de familie. Poate ne trimite el undeva unde putem avea incredere ca se fac si bine si costa si putin.
Dar testul SIDA e tot de sange. Deci cred ca doar analize de sange trebuie facute pana la urma.


miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Em spune:

sunt una din miresele anului 2005. Iunie.
imi caut o rochie care sa imi placa si sa mi se potriveasca. Am incercat in foarte multe locuri, dar nu mi-a placut nici una. Credeti ca e o nebunie sa imi comand o rochie on-line? hehe:) Se poate face la comanda in danemarca, dupa masurile mele, nuanta pe care o vreau, si au acolo un model chiar stilul meu. Si nici nu costa cu mult mai mult decat la noi in tara. Ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Em spune:

nunta noastra e... tot pe 25 iunie 2005. Doar ca noi o sa ne casatorim in Sighisoara. Ma puneti si pe mine pe lista?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Daaa, asa e cu analizele medicale. Am mai sunat si eu pe la alte centre si am gasit si cu 1.000.000/ persoana si mai ieftin. In plus am inteles ca se fac destul de repede, nu trebuie sa stai mai mult de 1 ora (cu tot cu asteptarea)... Rezultatele se primesc a doua zi, iar dupa trebuie eliberat certificatul prenuptial de la un medic...

Deci targul de la Sofitel inca mai este saptamana asta ... SUPER ! abia astept sa vad ce noutati ne prezinta firmele noastre :)

Mergi la inceput