Bebelusi de sept-oct 2004 (17)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daany28 spune:

9 oct. 2004
Vladut (ora1,10, 3,400, 53cm) DPN=25oct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daany28 spune:

LMA 9 oct.
Vlad (ora 1,10, 3,400kg,53cm)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

La multi ani celor ce implinesc azi o luna noua!
Am fost si noi la doctor sa vedem cum stam cu tonajul si are 6500 (a luat 500g in 3 saptamani). A pipait-o doctorul si a zis ca are carnea tare, deci nu e pufoasa, si ca arata foarte bine. Nu a si masurat-o ca era tarziu.
Dar i-am zis ca ii dau cereale si a zis sa o mai las 2 saptamani daca ea nu cere mancare mai repede de ora de masa. Nici nu mai stiu ce sa fac, eu vroiam sa-i bag si supa, acum asta zice sa mai stau....Nu mai stii de cine sa asculti, fiecare are alta parere.
Azi ne-am chinuit sa-i dam cu lingurita. Ne-a facut tati poze si le-am pus in albumul "4-5 luni". Nici nu pot aprecia ce cantitate a luat asa, din lingurita, sa zic ca vreo 2 lingurite de ale noastre... Eu am umplut-o pe a ei de cateva ori, am schimbat-o la un moment dat, mai mult scotea limba afara decat sa inghita. O mai facea Tony sa deschida gura si atunci eu repede ii bagam lingurita. Dupa, asa cum se vede in poze, ne-am intors la biberon ca e sfant si asa a papat 170 ml lapte.
Din ce vad eu aici, trebuie sa fiu multumita ca Alexandra adoarme in pat fara scandal. Atat ca ea ma "striga" din motivul bine stiut, cand se uda cu lapte sau arunca suzeta. Oricum, dr. m-a asigurat ca pe masura ce trece timpul nu o sa mai verse. A vazut-o si el cum face si a zis ca nu e nimic, ca difera apetitul ei de capacitatea stomacului, asa cum banuiam si eu.



Cristina si Alexandra(30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daany28 spune:

Am vrea sa ne treceti si pe noi pe listuta caci suntem acum v-am descoperit, noi urmarind mai mult "parintt intreaba, parintii raspund" Vlad s-a nascut pe 9 oct. 2004, ora 1,10, 3,400 kg, 53 cm, avand DPN 25 oct.Multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Saraca Felis, prin ce trece ea acum!... Ma rog pt. Mihaita si pt Felis si pt. taticul lui... Sunt extraordinari!...
elyanne. nici la mine nu intra pisoii in dormitor, dar in timpul zilei mai stau cu bb la calc, in sufragerie, unde este cartierul general al matelor. Nu-ti mai spun ce stresata am fost in timpul sarcinii pana mi-am facut toxoplasma. Toata lumea m-a sfatuit sa renunt la ele, chiar gasisem la un mom dat cui sa le dau, insa persoana in cauza s-a razgandit si... uite-asa suntem 5 persoane in 2 camere. Sunt cuminti, sunt curate, asa ca... parul ar mai fi problema, insa am parchet pe jos si-l sterg cat de des pot.
Ralucule, iti tinem pumnii sa iasa bine analizele lui Tristan
Pupici la toate mamicile care treceti prin incercari cu puii vostri!
Tot ce nu ne omoara ne face ma puternice!!!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bozo spune:

Buna ziua la toata lumea!

Nu mai pot tine pasul cu voi, micul terorist nu ma lasa, cand ma kasa el are tati treba la calculator si tot asa. De-abia apuc sa citesc.

Ralucule, iti tin pumnii !!

Daany28, bine ai poposit pe aici

Am si eu o intrebare. Pe mine ma doare o masea de innebunesc. Ieri am fost la radiografie si trebuie sa imi scoata o masea. Dupa radiografie i-am dat normal sa manance, ca a zis doctorul ca e ok, nu face rau la laptic (si stiu ca parca si unele dintre voi la fel au spus la un moment dat). Insa dupa anestezie pot sa ii dau tzitzica? .




http://photos.yahoo.com/turcanlaura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:

Daany bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

N-am incercat ... dar au incercat altele :

1 LINGURA GAZ
1 LINGURA OTET MERE
1 OU
USTUROI (AICI E BUBA, NU MAI STIU DACA UN CATEL SAU O CAPATANA...ORICUM, RAU NU FACE, USTUROIU, DECI CAT MAI MULT :)

TOATA NEBUNIA AMESTECATA SI DATA O DATA/SAPTAMANA ZICE-SE OPRESTE CADEREA PARULUI DUPA SARCINA...
Nu stiu de voi, dar eu o sa incerc...

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Daany ne-ai gasit

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:

Avem si noi poze noi de vazut . Albumul "Botez si Sarbatori"

Mergi la inceput