Bebelusi de sept-oct 2004 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Noi astazi impinim 4 luni, sa ne dea Dumnezeu sanatate. Am trecut cu bine peste vaccin, fara febra doar cu o usoara lipsa de pofta de mancare.



Ralucule sper sa fie bine micutul tau dar cum si-a dat seama doctorul ca ceva nu este in regula?

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria

http://community.webshots.com/user/lastusedpixel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Neata fetele!
La multi ani tuturor piticilor care au mai crescut azi cu o lunisoara!
Ralucule- multa sanatate puiutului , totul va fi bine!

ina a dormit azi dimineata 1 ora la ea in patut..a adormit singurica cu suzi ingurita..dupa ce a facut putin taraboi...deci se pare ca re educarea a dat cat de cat roade...dar atat..in restul zilei imi e mila sa o mai las sa planga
Si noi sugem de zor la degetele, papam sapunul lui mami si apoi facem clabucei. nu ne putem lauda cu performante de intors..ei de fel nu-i place sa stea pe burtica. O mai stimulez lasand-o putin sa se uit la tv..si atunci nu zice nici pas.
Avem si noi o problema...ma streseaza tare ca are niste bulite in jurul guritei. I-am dat cu crema de galbenele..dar tot nu-i trec. Voi ati patit asa ceva...le-ati tratat cu ceva?

Pupici,

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)
Inutza televizomana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut!

Sunt chioara de somn. Micul meu a adormit tarziu aseara ca tati a intarziat la serviciu, si fara tati adoarme greu... si a adormit pe la 12. La 2 a inceput foiala. Copilu a mai dormit el pana la 4, dar tot se foia si eu nu am mai lipit nimic. Am incercat sa-l amagesc cu ceiut, nu a tinut figura, asa ca la 4 jumate i-am dat un biberon de lapte, sperand sa adoarma, dar el parca avea chef sa faca revelionul. Cred ca numa de la 5 jumate la 8 am motait. Credeti ca acum doarme? nooooo... se cearta cu jucariile in patut, are conferinta.....
Ba eu am mai si racit, imi curge nasul ca la robinet. Sper sa nu fie ceva molipsitor.

Ralucule, tinem pumnii sa fie totul ok cu inimioara lui Tristan.

De cateva zile lui Matei ii troznesc articulatiile soldului. Eu i-am facut ecografie la sold pe la 6 saptamani si era totul in regula. Oare ce ar putea fi?

Va las ca fi=miu intoneaza cantarea dinaintea somnului si se pare ca are nevoie de asistenta. Revin,pupici.


Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:

Ralucule multa sanatate puiutului tau!

mina si eu am observat ca uneori ii mai troznesc articulatiile lui Patrick si chiar am intrebat-o pe doctorita ce ar putea fi. I-a indoit putin piciorusul si a spus ca nu-i nimic. Oricum nu i-a mai pocnit de atunci. La copii abia dupa un an li se stabilesc la locul lor articulatiile soldului, asa ca nu cred sa fie ceva grav. Oricum, ca sa fii tu linistita ar trebui sa o intrebi si pe doctorita copilului.

Multa sanatate bebelusilor care se aniverseaza astazi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

In primul rand Ralucule ma rog ca Tristan sa fie bine! E un adevarat flacau si sugur va fi totul ok!

Lilia si Danyce v-am vazut pozicile. In sfarsit Lilia va cunosc si pe voi!
Danyce, m-a dat gata sufletelul tau cu ce rochite frumoase are!

Mina, Alexiei ii mai trosnesc cateodata oasele, dar mai mult mainile...hihihi. Uneori ma sperii si ma gandesc sa nu-i rup ceva pe acolo. Nu stiu ce ar putea fi!

Danyce, eu ii dau sa manance in scaunul de masina pt ca nu sta foarte bine in fundulet si nu pot sa folosesc inca scaunul de masa. Oricum si in scaunul de masina face prosticele si "se scruge" din el. Isi ridica fundul in sus si cu calcaiele se impinge pana ajunge culcata...crede ca asa scapa si nu-i mai dau sa pape.

Anielas, nu stiu cum arata bubitele alea dar s-ar putea sa fie de la laptic. A mea avea mai mereu niste bubite mici cand vomita non-stop si era plina de lapte. Doctora mi-a zis sa nu-i dau cu nimic pe fata pt ca trec de la sine.

Eliana, suntem curioase sa stim cat a luat Elena in greutate. Te asteptam cu rezultatul.

Cami-Florina, La multi ani pt Ben si mi se pare bun programul de masa al lui bebe. Tu de cand ai inceput cu branzica de vaci?
Cam cat costa calciu lactic ca ma duc si eu sa cumpar azi?

La multi ani si pt Paula Amelia!

Despre povestea lui Felis ce sa mai zic...am plans si ieri a doua oara! Cred ca daca o citesc in fiecare zi, in fiecare zi plang pt ca ma pun in locul ei! Multa sanatate sa-i dea Dumnezeu lui Mihaita si ei putere sa treaca peste aceste probleme!

Georgiana, a mea mi-a vomitata cerealele din biberon asa ca de a doua zi am trecut direct la cereale cu lingurita si de atunci nu a mai vomitata deloc.
Eu zic sa incerci cu sucul de morcov si sa reincepi cu sucul de mar dupa vreo saptamana. Ce mere foloseai pt suc?

Aissa, iar spun ca fetele noastre seamana foarte mult. Asa si a mea cu degetul de ma scoate din minti si pur si simplu nu pot sa dorm cand o aud cum plescaie la degetul ala, de ar avea miere pe el. Acum ii mai dau si eu lapte cand o aud cum plescaie, dar degeaba. Dupa ce termina laptele si sigur nu-i mai e foame/sete isi ia iar suplimentul-degetel. Asta e, nu am ce-i face. Iar suzeta n-o vrea deloc, si-o scoate singura si isi baga degetul la loc.

Va pup!

Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 5 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami-florina spune:

Roandre calciu lactic eu am gasit in farmacie la cutie de 20 de comprimate si costa in jur de 35.000 lei. Eu am inceput cu branza de vaci acum vreo 2 saptamani.

Mina si eu am observat la puiul meu ca ii trosnesc articulatiile dar cele de la genunchi. Nu cred ca este ceva rau.

Anielas si bebicul meu a avut o bubita mai mare pe obrajor ,dar a trecut de la sine . Cica se fac daca pielea sta mai mult timp umeda de la laptic sau mancarica.


http://photos.yahoo.com/cami0582
Cami-florina si bebe Ben (02.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

http://i.flowgo.com/greetings/madeapoop/madeapoop.swf

ca sa va inveselesc putin ca ieri v-am dat in lacrimi...stiu...

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Cred ca sunt de la laptic bubitzele..cu toate ca eu o sterg imediat ce vomita..uneori dispar de la sine..dar azi parca sunt mai accentuate..si sunt doar in jurul guritzei...si eu m-am gandit ca pot fi si pt ca sta tot timpul cu manutzele in guritza. Azi am spalat-ope fata cuceiuc de galbenele.

Si Inei ii trosnesc uneori incheieturile si ma mai sperii..dar se pare ca nu e nimic anormal.

Parca una din voi intreba de razatoare de sticla..nu mai stiu cine...am gasit si eu in Piata Veteranilor...50.000..daca vreti va pot cumpara...

Ania & bebitza Ina (23 oct 2004)
Inutza televizomana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Ralucule tare m-am necajit cand am citit ca ai probleme cu Tristan, bafta multa si sa ne spui ce a zis cardiologul. Dar cum s-a depistat?

Danyce, iar te sacai cu o intrebare, cate zile faci pauza si de cate ori poti repeta cura?

Tare faine fete Alma si Nathalie iar Tristan e barbat in toata regula nu pisoi ca al meu .Sanatosi sa fie ca, zic eu, greutatea nu conteaza chiar asa de tare.

Mihaela, am amestecat ionatane (sa' mai zemoase) cu din alea galbene sau bot de iepure ca sunt mai dulci dar degeaba. Azi i-am dat un mar pe razatoarea de sticla si asa parca l-a mancat (vorba vine l-a mancat ca nu cred ca a luat in total decat vreo 3 lingurite)

Geo si Damian (nascut pe 01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana.david spune:

Am uitat sa va spun ca eu lui Dami ii dau sa pape (atat cat papa) in carut

Geo si Damian (nascut pe 01.10.2004)


http://community.webshots.com/user/giorgios72

Mergi la inceput