Bebelusi de sept-oct 2004 (17)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Eu ii dau sa pape si noaptea san, se trezeste de 2 ori. N-am vrut sa-i dau ceai desi multi m-au sfatuit sa procedez asa sa nu se mai trezeasca noaptea. Mai bine ma trezesc eu si o stiu pe ea satula si linistita. Se trezeste fara sa planga si suge de la un san cam 5 minute pana adoarme si o pun in patut.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria

http://community.webshots.com/user/lastusedpixel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Ma bag si eu printre voi fetelor ca sa-i raspund lui MamaElei, aici nu se face astfel de masaje, doar daca copilul sufera de vreo boala,daca e incordat. Trebuie sa ai trimitere de la doc si alte prostii. Mama mea vinea la mine si ii facea lui Alex masaj, asa cum stia ea de la Chisinau.

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)
poze cu Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

muttzi, ai dat completare la cupil?
Cristina, si tu?
dati san si apoi bib nitelus k sa sa sature bebe! Ca e pacat, serios! Au crescut, acum, sunteti gata sa incepeti diversificarea si nu dati formula?

:(

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

kittie, al meu a papat azi 60 ml in plus fatza de san... deci se poate si cu biberonul...

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:



Asaaa!
Copilu sa fie fericit!
Pupici

mamica de ( 13oct04 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:

[aissa], [kittie] noi papam exclusiv din biberon de la 2 luni si jumatate. El mamanca in medie 120 ml la o masa si uneori i se face foame si la doua ore jumatatate. Sunt momente, rare ce-i drept, cand manaca 160 ml, dar tot nu-i tin mai mult de 3 ore. El este un mancacios de felul lui (se vede asta si in poze ), dar am citit in "Mama si Copilul" ca ar trebui sa aiba 5-6 mese pe zi, iar el are uneori chiar 8.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

muttzi, poate nu ar fi rau sa-l lasi un pic 4 ore sa flamanzeasca si mai apoi sa-i dai sa pape, ca poate el mananca des si putzin, si daca il lasi o zi cu program de 4 ore o sa manance asa. Sau poate vrea doar un pic de sete, incearca cu apa sau ceai intre mese...zic si eu...

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:

ana_a daca ii este foame nu vrea nimic altceva decat laptic. Ceaiul il scuipa. Se mai calmeaza daca il tin in brate si il plimb, dar parca nu l-as invata sa stea prea mult in brate. Oricum o sa o iau cu binisorul. Azi 10 minute in plus, maine 15 si tot asa. Sper sa mearga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

muttzi, mda.... nu stiu ce sa zic... fa asa cum crezi tu ca e mai bine. si eu am patzit cu Stefan asa pe la 3 luni si l-am plimbat prin casa cu caruciorul o ora pana sa-l pun la san, ca altfel plangea de imi era mila de el.
succes!



Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004) - POZICI
flori din gradina mea
Ana si Stefan, minunea lui mami si tati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muttzi spune:


Gandacelul meu doarme, asa ca ma duc si eu sa fac acelasi lucru ca nu stiu de cate ori o sa ma trezesc la noapte.
Noapte buna tuturor!

Mergi la inceput