Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirebu spune:

Draga Felis am citit povestea ta, si de fiecare data am simtit o mare teama si strangere de inima.
In fiecare seara voi spune o rugaciune si pentru voi trei. Bucurati-va de minunea care o aveti, Mihaita este un baietel superb(din doi parinti frumosi era culmea sa fie altfel) si cu siguranta Dumnezeu va va da putere sa treceti peste cele care vor veni. Bucurati-va de fiecare clipa petrecuta impreuna
Va pup
Mire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Draga Felis,

Si eu am citit povestea ta de ceva vreme si abia azi mi-am luat inima-n dinti sa-ti scriu. Mi se parea ca orice ti-as spune, sunt vorbe goale. Te stiu de cand erai mamica de nov-dec.
Nu pot sa-ti spun decat sa va ajute Dumnezeu sa fiti puternici si frumosi, ai incredere ca totul va fi bine si asa va fi.

Sa va fie de bine cu botezul! Am vazut si poza cu prima baita botezat. Ce cuminte e Mihaita!

va pup pe toti si gandeste pozitiv, totul va fi bine. Mihaita are nevoie sa va simta puternici.
Va tin pumnii sa rezolvati problema cu inimioara!

Anuc si BB Ioana (1 luna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna28 spune:

Mi-au dat lacrimile cand am citit.
E intr-adevar foarte greu dar pentru binele copilului vostru trebuie sa te mobilizezi si sa lupti; o sa vezi, va fi bine , trebuie sa ai incredere !
Multa, multa sanatate si sa aveti zile frumoase pe viitor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidiutza spune:

Ma alatur si eu tuturor de aici. Iti sunt alaturi cu sufletul si gandul si daca pot sa te ajut cu ceva te rog sa-mi spui.
Va admir curajul si taria si ma rog la Dumenzeu sa va dea multa sanatate si putere a infrunta aceasta viata.
De la mine pentru voi numai ganduri bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Stiti ce noutati mai sunt cu Mihaita? S-a hotarat unde si cand se face operatia?
Suntem in continuare alaturi de Mihaita si familia lui in rugaciuni.

_
Lucia sotia lui Csaba si mamica in devenire (12 sapt).

www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Noutatile sunt ca in 6 saptamani nu a luat in greutate (per toatal). Avem ca si la 2 luni tot 5 kg...
Asa cum am spus, parca la penultimul mesaj postat de mine, ne-am hotarat ca operatia sa o facem in Cluj, dar mai asteptam sa mai ia ceva in greutate..., chiar daca operatia la Cluj se poate face si la 4-5 kg. La aceasta greutate riscurile sunt insa mai mari.

Alte noutati ar mai fi ca Mihai a castigat un concurs, "Mica mea vedeta".
http://www.ro-internet.com/index.php?module=htmlpages&func=display&pid=6
A luat locul I, iar premiul din cate am inteles sunt cateva consultatii gratuite la Medicaver.

Zilele acestea am mai facut niste analize (inca nu avem rezultatele), de vreo 2 saptamani am inceput si recuperarea cu kinetoterapie. Pana la operatie, sedintzele de recuperare vor fi mai rare pt a nu-i solicita prea mult inimioara...
Saptamana care vine trebuie sa ajungem si la un medic pt ochi...
Deci mai multe informatii saptamana viitoare...



Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

felis iti doresc din suflet multa sanatate pt mihaitza si tie putere sa-i faci fatza!
O sa fie totul bine si la Cluj.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Felis iti multumim ca ne-ai adus la zi cu situatia lui Mihaita.

Noi ne rugam in continuare ca Mihaita sa ajunga la greutatea necesara si sa se faca cat mai repede operatia ca sa scapati cu totii de acest cosmar.

Mihaita,
Felicitari pentru castigarea concursului!

Suntem mereu alaturi de voi!



_
Lucia sotia lui Csaba si mamica in devenire (12 sapt).

www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia_m spune:

Draga Felis,
te admir pentru puterea de care dai dai dovada,nu uita ca suntem alaturi de tine.Eu am o colega cu S. Down.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen-daniela spune:

Draga Felis. Acum am citit povestea ta, si am plans. Sa-i dea dumnezeu sanatate, iar tie putere sa poti trece prin toate. Am plans pentru ca eu am doi copii facuti la risc (am 39 de ani). Prima am facut-o la 35 de ani iar pe al doilea la 38 de ani. La ambele sarcini am tremurat din cauza sindromului Down. Din fericire sunt sanatosi. Ma rog la dumnezeu ca operatia de la Cluj sa fie o reusita.Daca poate fi o consolare iti mai spun ca am citit undeva ca acesti copii sunt foarte dragastosi, iar faptul ca lumea se va uita diferit la ea asta nu conteaza. Fiecare individ este o fiinta unica si asa va fi si copilul tau, indiferent de gura lumii. CURAJ, si roaga-te la Ffecioara Maria. Pe mine m-a ajutat intotdeauna in momentele grele.
Cu multa dragoste suntem alaturi de tine si Mihaitza.
Carmen-Daniela, Flavia si Darius.

Mergi la inceput