Mihaitza al lui Felis...un bb al comunitatii DC

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Cunosc si eu inca o mamica cu un baiat de 4 luni tot cu down si tot de inima bolnav. As dori sa stiu mai multe de dr. de la Cluj sau Timisoara ca sa mearga si ea. Mentionez ca nu are internet si nu poate sa citeasca ce se discuta.
Paula

paula2003 & alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Mii de multumiri pt tot ajutorul... Poate ma repet, dar sa stiti ca randurile voastre ma ajuta f mult moral...

Noi am facut botezul , sambata, pe 26 fev, si am fost f ocupata... Dupa botez a facut colici (de sambata seara si abia acum s-a mai linistit. Nu am avut timp de nimic... Tipa , plangea, se zvarcolea... Mie imi era si f rau (in 36 de orea am dormit aproape 4 ore si acelea pe bucatzele)... Mai mult cu el in bratze am stat.

La slujba in schimb a fost f cuminte... Nu a plans decat putin cand l-a bagat in cazan... Am pus si poze de la botez...

Sanatate la toata lumea... Dumnezeu sa va ajute!...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Pozele noastre!
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659" target="_blank">Povestea noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinaeliza spune:

DRAGA Paula2003 Ma intristez enorm cand aflu despre copii ca sunt bolnaviori si mai ales ca tratamentele pentru ei sunt de lunga durata si cu multa suferinta.desii eu pot sa afirm ca am scapat,sufletul mai pastreaza ranile facute de suferinta copilului meu;deci incerc sa ajut cum pot.La Cluj am ajuns in urma unui telefon dat de la ministerul sanatatii de catre un secretar de stat care ne-a ascultat pasul,dar am citit pe forum ca cineva din cluj o cunoaste pe dr. Oprita si poate va ajuta sa ajungeti la ea(cum am mai spus fara acceptul si diagnosticul ei nu se operaza)iar la timisoara eu l-am sunat direct pe dr.socoteanu care ne-a internat in baza diagnosticului pus la budimex,daca vreti nr. dr.socoteanu o sa incerc sa fac rost pentru ca l-am pierdut.Sarut dulce toti ingerasii bolnaviori si pe mihaita care se pare ca o cam oboseste pe mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Draga Felis,

Am citit mesajul scris pe forum si asa am aflat de drama prin care treci impreuna cu sotul si intreaga ta familie.Sunt profund indurerata dat fiind faptul ca sunt mamica unei fetite de 6 luni.Ceea ce as vrea sa-ti spun eu si sotul meu este sa nu te lasi niciodata doborata.Mihai este un dulcinic de copilas,o minune venita pe pamant sa va faca fiecare zi din viata mai fericita si mai senina.Viata este plina de surprize si vei vedea ca doar cu credinta si multa incredere in voi insiva si bineinteles in fortele lui Mihaitza totul va fi bine.Ingerasul lui Mihaitza este tot timpul alaturi de el si va avea grija ca toate dorintele lui sa se implineasca.Va doresc din tot sufletul tot binele din lume,multa,multa sanatate si curaj.

Alina,sotul Sebastian si fetita Fabiana

Toti suntem alaturi de tine sufleteste.

alinutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ENYA spune:

Ptr.paula2003: nr.de telefon al profesorului Socoteanu (Clinica de Cardiologie din Timisoara, cel care l-a operat si pe baiatul meu), este : 0722.395888.

Amalis si Vladi (4 ani si 7 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

draga felis, draga mihaitza
ne rugam la Bunul Dumnezeu pentru voi.
sa fiti in continuare puternici. sa fiti in continuare frumosi.

OANA SI STEFAN-VLADIMIR

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Multumesc mult Enya.
Paula

paula2003 & alexandra
http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice54 spune:

draga felis, am vazut pozele de la botez - minunate poze! Vreau sa-ti marturisesc ca m-am indragostit de ingerasul tau!o frumusete de baiat!tu si sotul tau sinteti o pereche frumoasa,se vede de la o posta cit va iubiti. cred ca necazul v-a unit si mai mult,va doresc multa putere incontinuare. cit despre nopti nedormite...... esti de abia la inceput. asteapta dintii......
va pup si iti mai aduc inca odata aminte - daca ai nevoie de ceva - sint aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

Draga Felis
am devenit membra in acest site doar pt ca ti-am citit povestea.
Vreau sa-ti spun ca si eu am o fetita cu SD. Ea are aproape 5 ani acum.Si noi am fost foarte necajiti cind am aflat problema ei(a doua zi dupa nastere), mai ales ca medicul pediatru de serviciu la maternitate mi-a spus pt. ``incurajare`` ca voi avea (citez):un copil idiot, doamna!(eu nu stiam ce inseamna SD si cerusem explicatii). Din fericire aceasta previziune nu s-a adeverit!!!!!! Este un copil dulce, care merge la o gradinita normala si care este iubit de toti copiii, parintii copiilor si angajatii gradinitei. Este rasfatata tuturor!Este adevarat ca lucram mult cu ea. Avem un psihopedagog care vine saptamanal la ea si un logoped care lucreaza cu ea. Intelege tot ce i se cere sa faca si este o harnicuta si jumatate. Singurul lucru care trebuie sa te ingrijoreze este problema inimii, dar in general dupa operatie acesti copii se recupereaza foarte repede si bine( din fericire noi nu am avut aceasta problema). Daca vrei sa povestim mai mult, trimite-mi pm.Te inteleg foarte bine prin ce treci asa ca te rog anunta-ne cand va hotariti pentru operatie.
Va pupam Dorina si Ana Ruxandra


dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Saso spune:

draga felis..
am citi de mult subiectul..si n-am putut sa scriu atunci!
nu puteam sa-mi opresc lacrimile..
sint alturi de voi..si vreau sa ajut cum pot!
te admir pt puterea si curajul de care dai dovada!

m-am uitat la pozele voastre sinteti o familie minunata!
nu pot...decit sa ma uit spre cer...si sa simt cum sufletul tipa furios:

DE CE?
nu e drept.


noi vom fi in cluj din aprilie
nu ezita sa ne contactezi daca ai nevoie !
daca venim..e ceva de care..nu se gaseste acasa si e nevoie..spune-mi!

Mergi la inceput