FIV 29

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:


Fetelor,v-am zis eu ca nu-i a buna!Prea eram increzatoare,prea nu-mi mai incapeam in piele de bucurie.De aseara ma doare ovarul sting si am niste scurgeri maronii care m-au pus pe ginduri si care mi-au taiat aripile de tot. Nu cred ca voi reusi!Culmea e ca nu ma doare in partea dreapta unde am trompa aceea bolnava.Ma doare IN STINGA acum!Cind de una....cind de alta.
Mmi-am sunat medicul si i-am zis. M-a sfatuit sa iau panadol pt. durere iar in privinta scurgerilor sa nu-mi fac probleme,ca atata timp cit nu e singe,nu-i rau.Dar CINE MAI CREDE????
La orice ma asteptam dar nu la asta.
Credeti ca mai am sanse?
Oare am pierdut deja embrionii???
Ce lunga va fi saptamina aceasta asteptind sa vad.....daca o sa am ce sa vad!
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Sigur ca ai sanse Adelia! Stai linistita si nu te mai stresa ca faci rau la bb-i embrioni!
Nu te mai gandi la prostii, hai fruntea sus, fii optimista si astept sa ne dai numai vesti bune.
Te pup, Cami

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Adelia, cum adica ai zis ca nu-i a buna? Ia citeste-ti mesajul precedent, ai toate motivele sa speri ca va fi exact asa cum trebuie! Nu mai lua aconto pe rau, fii optimista. Durerile nu sunt deloc, absolut deloc, un lucru rar sau rau dupa o punctionare a ovarelor, e normal sa doara, se refac dupa intepatura. Ce medicamente ti-a prescris doctorul?
Iar scurgerile maronii nicidecum nu arata o eventuala pierdere a embrionului, e mult prea devreme, nici n-a inceput macar sa-si faca loc in endometru, trebuie sa se mai divizeze putin, si apoi.
Te rog foarte mult, ai incredere in doctorul tau, ai vazut cat de priceput e, ti-a scos el si lichidul din trompita!
CONTEAZA ATITUDINEA POZITIVA, RELAXEAZA-TE!
BAFTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Pai mi-a prescris aspirina,acid folic si cyclogest ,care e acelasi lucru cu utrogestan,doua pe zi,unul dimineata si unul seara intravaginal.Iar pt. dureri panadol.Atat.
Ziceti ca nu pierd embrionii cu scurgerile alea nasparlii???
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Adelia stai linistita. Pe mine ma dureau ovarele rau de tot dupa punctie. Iar scurgerea nu are cum sa fie de la embrioni. Pierderea embrionilor se manifesta prin scurgeri abia dupa ce ei s-au prins. Ori la tine e prea curand. Mai mult ca sigur este ca urmare a punctiei. Urmareste sa vezi daca faci febra si daca da, suna-ti doctorul sa-ti dea un antibiotic. In Romania dupa punctie se da preventiv antibiotic 5 zile (si nu afecteaza embrionul pentru ca nu s-a implantat inca). Stai linistita si nu-ti mai face rau singurica.
BAFTA MULTA!
ARE SA FIE BINE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

'Neata tuturor!
Fetelor am si eu o intrebare,dar va rog sa nu radeti de mine.Chiar nu gasesc un raspuns si acum nu am nici starea necesara sa stau sa caut pe net.Poate voi stiti:daca am ovarul inflamat,nu am trompa si cum bine stiti se produce o secretie care trebuie eliminata,atunci pe unde se elimina ea?De fapt vreau sa intreb daca acea secretie trece tot prin uter pt. a se elimina.Ca ma tot gindesc de aseara daca sa mai sper sau nu la un rezultat
Va pupic
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianni spune:

Buna Adelia,

Daca ti-am inteles bine intrebarea, iti pot raspunde ca lichidul (daca n-ai trompa ) nu trece prin uter.
Deci nu te mai stresa degeaba , acele pete maronii sint ca urmare a punctiei (si eu am avut la fel de fiecare data...erau maronii-portocalii- ce de detalii...).
Capul sus si fii convinsa ca de data asta e OK.

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetele si o saptamana frumoasa si cu masini cu tractiune pe fata sau 4X4 daca se poate ca eu m-am rupt impingand ieri si azi la microbusul meu cu tractiune pe spate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Adelia, iti urez din tot sufletul sa ne dai nu mai vesti bune, sa ramana bb-ii acolo, sa fie doi, ca sa te bucuri de doua ori. Iti tin pumnii!!!!

Fetelor, cineva stie cum si daca se poate face FIV fara ovare?
Si, care ar fi costurile, avand in vedere ca nu se mai pune problema de stimulare?
Merci
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Ramonel, tu cum ai ramas fara ambele ovare?
Se poate face fiv fara ovare cu ovocite donate. Nu se face stimulare ovariana dar o pregatire tot se face pentru ca trebuie "pregatit corpul" sa primeasca sarcina si sa o mai si tina. Pretul cred ca este aproximativ la fel, acum depinde cat costa ovocitele de la donatoare.
Sincer nu m-am confruntat cu problema asta dar raspunsul il poti afla de la orice clinica unde se face fiv.
Tu din ce oras esti?
Iti doresc din tot sufletul sa reusesti!!!

Mergi la inceput