FIV 29

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Ramona, Dr Dracea e tot la Giulesti , a fost studenta dr Marinescu .Este asistent univ si doctor in medicina cu toate ca e f tanara ceea ce spune multe.Pe mine m-a costat 1300$ Fivul in Giulesti iar tratamentul , pe care l-am luat din Ungaria m-a costat in jur de 500 de euro.Acum la al doilea fiv va costa doar 1000$, plus tratamentul pt ca eu nu am embrioni congelati .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Deci la al doilea FIV la Giulesti, costa doar 1000$?
Ce nu stiu exact este cum se procedeaza cu embrionii congelati.
Tia, tu trebuie sa stii mai multe, in ce cazuri se pastreaza embrioni, si in ce cazuri nu. Si, daca am embrioni congelati, ma mai costa ceva? Tratamentul?

De cate reusite din prima a FIV-ului ati auzit?

Offf, am parcurs tot FIV 1, si eram sigura ca la sfarsit voi gasi un link de trecere la FIV 2, dar nu l-am gasit, asa cum e de la FIV 28 la FIV 29.
Ce ma fac?
Tia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

mergi in arhiva, si ia toata paginile de la sfarsit spre inceput, vezi ca sunt 73 spor

click www.desprecopii.com/forum/forum.asp?ARCHIVE=true&FORUM_ID=16" target="_blank">aici

p.s. deasupra mesajelor postate de tine este un buton "editeaza mesaj", daca doresti sa adaugi ceva, insereaza in acelasi mesaj, te rog mult incearca sa eviti sa postezi mai multe mesaje in cascada, ingreuiaza forumul. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonav23 spune:

Scuze, am inteles.
Si, multumesc de raspuns, am luat link-ul pe care mi l-ai dat mai devreme, si am facut exact ce mi-ai zis acum. Si, am dat de FIV-uri, si nu numai.
Merci frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Buna seara tuturor!
Am revenit!M-ati facut sa pling si nu imi doream sa stiti!Dar cind am vazut ca intr-adevar sinteti alaturi de mine m-am emotionat toata.Hai sa va spun:miercuri am facut punctia,am avut 13 ovocite din care unul gol ,deci mi-au ramas 12.Din cei 12 ,4 au fost anemici rau asa ca am ramas cu *8.Din cei 8,3 au fost super(cu cite 8 si 10 celule ceea ce am inteles ca-i bine),iar 4 sint cu cite 6,7,8 celule>Pe acestia i-am congelat,pe cei trei viteji i-am pus la loc sigur(sperrr). Ce pot sa va spun este ca dupa ce medicul mi-a aspirat ovocitele,mi-a aspirat si lichidul din nebuna de trompita asa ca sperantele mele au ajuns pina la cer!Sper sa nu cad de acolo ca sigur imi rup gitul!Sint asa de optimista de cind mi-a zis nenea doctorasul ce mi-a facut ca nu-mi mai incap in piele.
Azi am facut ET-ul,am venit acasa,stau in pat,probabil ca voi sta si miine,m-am dat jos doar ca sa deschid forumul si sa va scriu ce si cum.Fug inapoi acum,dar voi mai reveni zilele urmatoare.
Tineti-mi pumnii va rog.
Va pup si.... Va iubesc
Adelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

Iti tinem pumnii in continuare, Adelia!
MULTA BAFTA!
Tocmai o intrebam pe nounou despre tine cand ai scris tu.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Adelia, in afara de 'ti-am spus eu' iti mai spun tot ce stiu mai bine: BAFTA!


(asa e, cum a zis nicole!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Multa bafta Adelia! Iti tin pumnii ca de data asta sa fie cu ochisori! Doamne-ajuta!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Adelia, multa bafta de data asta, moralul tau spune ca vei reusi, ca doar stii ca e parte importanta din reusita.
Cumintica si increzatoare, de data asta va fi bine!

Anemona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Adeia sa te ajute Dumnezeu de data asta.

Monica si bb la purtator
Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput