Suceava... (3)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Rosey, sa stii ca de obicei nu imi fac prejudecati legate de nici un loc, ai vazut ce zicea Dana, sunt mame multumite, eu am intalnit nemultumite. Eu il duc aici, sunt multumita ca incet se va adapta, am incredere in educatoare si personal, desi... am auzit povesti o mie... Prefer sa ma conving, insa pentru noi e cel mai la indemana si asta iau in calcul, facem 3 minute dimineata! Daca apar paduchii... striiiig de disperare (fereasca sfantul, nu cred ca vor apare)!
Dana, cred ca asta era problema mamelor cu care am povestit eu: erau prea tinere educatoarele! Eu as fi vrut educatoare tinere, dar uite ca am nimerit la 2 trecute de 40 de ani. Nu mai fac mofturi, trebuie socializat copilul! Tu ai dat-o anul asta pe Ania la gradi?
Fug la bebe, e mofturos, inca mai trebuie sa ne adaptam!
Elena

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890&whichpage=1" target="_blank">Povestea Sabinei - are nevoie de noi

Mami ”de George”

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

azi a fost prima zi!!! a fost maica-mea sa o ia la ora 17 si cica nu voia sa plece, ca avea de terminat un puzzle!!! si eu care m-am stresat toat ziua ca va plange dupa mine!!!! sigur, ea a fost la program scurt si anul trecut, la grupa mica, la alta gradinita, dar acum totul era nou: programul, mancarea, doamna ...
in fine, cica a dormit, de mancat,mai nimic, dar nici nu ma asteptam la minuni din prima zi. ea acasa oricum e fffff mofturoasa la mancare!!
educatoarele sunt ff tinere, e adevarat, dar nu mi se pare neaparat un dezavantaj acest lucru. vom mai vedea...nu am inca destule date pt o parere definitiva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Mama, am cautat subiectul de am ametit. Nu a mai scris nimeni de o luna.
Tocmai a inceput sa ploua si asta imi da o stareeeeeee. Ce mai fac copilasii vostri.
megbeng Felicitari pentru . Sa ai o sarcina usoara si un bebelus sanatos.



Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna fetelor..
dati-mi si mie va rog un sfat ..si o mana de ajutor daca puteti..aici:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59459

mersi mult

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

carmen, multumesc de urari! ce mai circula vestile pe aici, pe forum!
da e asa o liniste pe aici, ca ziceam ca o sa vorbesc singura!
in discutia cu gradinitele nu pot sa va fiu utila deloc, din pacate..eu am facut-o taare demult [:))]

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)
7+

pozne de-ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buan dragelor, credeam ca nu mai e subiectul, dar vad ca a renascut!
Pashosha, tare rau imi pare ca la capitolul preturi nu te pot ajuta, insa stiu ca tot ce vrei tu se gaseste pe langa manastirile noastre!
Megmeng, bine ai venit in club, chiar daca e doar "samburica" bebita, e deja un sufletel care are nevoie de tine! Si cand va fi nevoie iti vom spune cum e cu gradinita!
Ce mai stiti de Margot - in afara de faptul ca a nascut cu bine!?
Nici Dana nu a mai scris pe aici, speram ca nu e cu probleme de sanatate!
Oricum, vremea nu e nicicum favorabila puiutilor nostri, si noi il vom cauta curand pe dr. Dumitrescu!
Va pupam si numai bine tuturor!
Elena si "studentul" George



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Megbeng_ am vazut de mult (cred ca vreo 2-3 saptamani) dar cucuietele mele nu prea imi permit sa stau mult la calc asa ca ... chiar circula repede vestile pe aici.
Pashosha_din pacate nu stiu preturi. Stiu ca la Manastirea Voronet gasesti multe din lucrurile pe care ti le doresti tu dar nefiind direct interesata nu am intrebat cat costa.




Poze cu mandrutele
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

fetele,va rog ajutati-ma! cum dau de doctorita Coca? si ce tarife are?
am inteles ca poate fi gasita numai in spital, dar cum ajung la ea, cum abordez problema?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Rosey, cel mai bine sa o cauti cred atunci cand e de garda! Si traifele cred ca la orice medic, e o tipa tare de treaba si fina. Prietena mea a nascut saptamana trecuta cu ea si e foarte incantata. Si a abordat-o direct in spital inainte de sarcina, fara interventii.
Bafta!



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

quote:
Originally posted by Rosey

fetele,va rog ajutati-ma! cum dau de doctorita Coca? si ce tarife are?
am inteles ca poate fi gasita numai in spital, dar cum ajung la ea, cum abordez problema?
Multumesc!



Dr. Coca poate fi gasita de luni pina vineri in jurul amiezii, la ora 12, la Ambulatorul de ginecologie din Spitalul Judetean. Daca nu este acolo, roaga asistenta sa o anunte sa coboare de pe sectie, sau solicita o programare intr-o alta zi. Daca o intrebi pe ea, nu are tarif si nu iti ia absolut nimic dar eu zic ca macar un buchet de flori sau 2-300 de mii (cit e o consultatie oriunde in Suceava) merita sa ii oferi intr-o forma sau alta. O sa-ti placa de ea, e o tipa deosebita. Io as face al doilea bebe si numa ca sa nasc cu ea

Dana
And, yes, I am a blonde!

Mergi la inceput