Suceava... (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Am ajuns la dr. Dumitrescu in spital, la orl, cu George ca a facut otita (asta e cu caminul in primul an)... este super super omul asta, iar George s-a imprietenit cu el, gata! Eu il stiam doar asa, din spital si de la alti parinti, insa acum mi s-a confirmat si spun si eu la toti!
Rosey, ai ajuns la dr. Coca?
Va pup, weekend fain, Elena



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

Elena, nu am ajuns la doctorita din motive...obiective:D
dar e bine ca o pot gasi zilnic, am sa o caut dupa ce termin cu motivele:))
fiica-mea merge foarte bine la Pinocchio, chiar neasteptat, a inceput si sa manance, ceea ce nu facea nici acasa!!! plus ca spune si cantecele, poezii, desi la inceput cand o intrebam ce a facut la gradi imi raspundea invariabil "habar n-am"!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Ia uite ca am gasit subiectul nostru!
Carmen, iti spun de asta seara La Multi Ani pentru Ana-Carina, ca nu stiu maine cat stau pe DC! sa va traiasca si sa fie sanatoasa, alaturi de praslea cea mica!
Rosey, tare bine le face colectivitatea la puiutii nostri... Si ma bucur ca esti hotarata sa mergi la dr! Daca vrei sa mai stii cand e de garda, sa imi scrii! Chiar am sa ma uit luna asta cum e!
Dana, ce mai faci?
Va pup pe toate si sa treaca frigul astaaaaa!
Elena



Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

fetelor..am pierudt sarcinas-a oprit din evolutie...am facut chiuretaj..cumplit!!!

dar au trecut deja 2 saptamani, inceo sa ma refac...si abia astept sa am voie sa prestam din nou pt un bebe

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Buna fetele din Suceava.
Ma bucur ca sunteti inca pe aici.
As avea o intrebare care v-ati mai lucrat/imbracat in ultima vreme dantura?
Care sunt materialele cele mai bune pt imbracat.Si daca-mi spuneti si ceva preturi e si mai bine.
Eu tocmai am trecut prin mina unui macelar ,care se pretinde medic particular(stomatolog)si probabil am sa raman cu traume psihice.Acum supravietuiesc cu calmante.

cici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

cici, daca vrei sa iti lucrezi dantura in suceava, ti-l recomand pe dr BELIOAIE..despre materiale..depinde acum si punga ta, de preferinte, etc..eu de portelan stiu ca ar fi bun, da eu am o singura coronitza pusa acum 5 ani.poate are cineva date mai recente..in campulung eu mergeam mereu la dr SANDULESCU, da stiu ca s-a pensionat, nu stiu daca mai lucreaza pe undeva particular (daca daca stii tu, sa imi spui as fi curioasa!...)
hai pup!

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Multumesc de raspuns,Megbeng.Dr Sandulescu,nu mai este activa,eu am ales un medic particular .M-am gandit ca daca e scump ,lucreaza bine.
Din cauza chinurilor la care am fost supusa pe scaunul de tortura,acum iau extraveral.
Voi merge la Botosani,unde frate-miu are prieten un stomatolog,am vb cu el deja,preturile sunt mult mai bune ca aici,iar cand i-am vorbit de compozit(maerialul cu care vroia sa-mi imbrace medicul de aici),mi-a spus ca asta nu se mai foloseste,apoi i-am vorbit despre plastilina care mi-a ranit gingiile cand s-a pietrificat,si mi-a zis ca asta e o metoda veche si dureroasa care nu se mai practica de mult.Acum sunt interesata de materiale ca sa fiu in tema cand merg la BT,pentru ca uite cum suntem noi niste mici jucarii ,in sensul ca daca nu stim ce si cum,suntem tratati ca atare.


cici

Mergi la inceput