Suceava... (3)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Lumi, stiu ca e in spital, la et. V (nu am cunostinta de vreun particular, poate Dana stie), cine a fost la ea din cunostintele mele a spus ca e buna si le-a scos din belele. Acum fiecare cu organismul lui, dar e tanara si profesionista!
In alta ordine de idei: Oare cand se va schimba in bine vremea asta?! Ca eu m-am saturat de data tratamente copilului... vreau vara!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

S-a nai schimbat vremea Elena, acuma ca trecem de la soare la o rapaiala de ploaie e altceva.
Multumesc ca ne-ai apreciat pozele.
Stiu ca dr Coca nu are inca cabinet particular. Cat e de buna nu stiu dar ce stiu sigur e ca nu e plictisita inca de meserie asa ca cel putin ai cu cine sta de vorba si nu iti pune diagnosticul din usa

http://community.webshots.com/user/niculas
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Dragelor, indiferent unde voi fi, sufletul meu ramane pe dealurile Sucevei. Imi pare rau ca viata-i de cele mai multe ori parsiva: trebuie sa renunti la unele, ca sa ai de altele. Na, si sa le ai pe toate nu se poate.
Ma bucur acuma de soare, ma tot gandesc ca inainte de plecare sa fac o vizita la mare, la soare... Mi-e asa de dor de mare ... ca tare ma tem ca vreaiu inati un conced pe litoral.
Dar ... va mai tin la curent.
Pupici la toti !

Alina si "copilu' de la 3 la 5 ani" Andra - Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Carmen, uite ca de 2 zile nu mai ploua, nu pot sa cred, ma obisnuisem cu noroiul deja!
Alina, poate inainte de a pleca ar fi bine sa vezi locurile tale dragi, nu de alta, dar cine stie cat de curand vei reveni pe la noi Oricat de bine iti va fi acolo, cred ca vei duce dorul strazilor noastre pline de gropi... (o sa ne spui tu dupa ce ajungi)!
Fetelor (ca putine am mai rasm in grupuletul de Suceava), va doresc weekend placut, cu soare si copii sanatosi!
Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Margot spune:

Salutare sucevence,

Am deosebita placere de a va anunta ca lu domn' Botezat nu i se va pierde samanta(aia tare buna) si va avea un urmas fecior.Bucurie mare pe capul lui si ma intreba ieri daca sa inceapa sa se laude sau inca nu(adica daca e sigur asa).Am fost ieri la consultatie ,am facut eco 3D si totul este ok.fibromul meu nu se mai vede deloc,si-a facut loc cocoselul si l-a suprimat de tot.Am un baietel de 607 gr la 24 saptamani si sper sa trec cu bine vara.
Desi imi doream inca o fetita ,am simtit tot timpul ca va fi baiat.
Va pup si multa sanatate.
Margot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina30 spune:

Halli, hallo,

desi citesc destul de des in aceasta lista de discutii nu am scris niciodata. Eu sunt nascuta in Suceava , pana in 1997 am trait in Suceava, terminat Stefanul-liceu 1997, terminat Facultate tot Stfan, tot Suceava si ma bucur cand mai aflu noutati despre orasul natal...
va slut pe toate si cele mai bune urari.

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Hello Suceava!
Ma bucur sa aud vesti bune!
Margot, super draga noastra, sa ne traiesti si ma bucur enorm pentru tine (desi recunosc nu te cunosc personal, dar inteleg ce simti)! Sa iti traiasca baiatul sa vezi ce mare se va face! Cam pe cand nasti? (si eu am trecut o vara intreaga cu burtoiul dupa mine si a fost greu cu caldurile, dar frumos)!
Cristina, bun venit si hai oricand la discutii, mai schimbi peisajul de Germania !
Va pup pe toate... vad ca au inceput caniculele, nu pot sa il scot prea mult pe George afara!
Numai bine, Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

Margot, felicitari, sa fiti sanatosi cu totii, sarcina usoara in continuare si sa va bucurati impreuna cu cel mic de clipe... stii tu cat de frumoase :).
Cristina, bine ai venit printre noi. Si eu am terminat Stefanul, dar in 98 (anul in care am si plecat din Suceava).
Hellene, iti dai seama ca, parintii mei fiind in Suceava, nu plec eu fara sa fac o vizeta mai luuunggaaa !!
Acuma, ma tot chinuie gandul sa mergem la mare si caut oferte mai ieftine de cazare, sa vad daca reusesc.
Va doresc tuturor numai bine si o vara frumoasa !

Alina si "copilu' de la 3 la 5 ani" Andra - Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:



Elena, noi am fost plecati la Oradea 5 zile si am prins o caldura (canicula mai degraba) si noi de aici am plecat cu foarte multe haine subtiri. Nu ne-am asteptat sa fie chiar asa de cald. Oricuma fost faina "excursia", fetele au fost cuminti in masina iar Anei i-am dat METROCLOPRAMID ca sa nu vomite. Numai bine ca ne-am intors ieri ca azi iar ploua.
Ymellda, pai cand vii pe la Sv poate ne intalnim prin parc.
Cristina, salutare. Daria multumeste pentru cadou.



http://community.webshots.com/user/niculas
carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004)
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetelor!
Alina, bafta la gasit oferte, pana la urma mergeti la ceva gazda, daca prin agentii nu e ok! In ce parte a Canadei fugiti?
Carmen, super excursia, deja ii e rau Anei pe masina? Eu la George nu am observat, si merge des cu "macina"! Stiu ca mie imi e rau de numa, in special in masini straine, ultimul racnet (asta nu am mai pomenit) iar in dacia mea veche... nu am nimic! Sper sa nu ma mosteneasca!
Va pup, ca acum m ajuns si sunt plina de praf si ploaie... amestec!
Numai bine, Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput