Suceava... (3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ymellda spune:

"Fugim" spre Montreal, speram sa facem alegerea potrivita.
Sunt intr-un stres continuu, astept sa treaca starea asta de provizorat. Am vandut o parte de mobila, lucruri de prin casa, stranse intr-o perioada de aproape 10 ani, si mi-e tare greu sa renunt la fiecare.
Dar asta e viata, renunti la unele, pentru a putea avea altele.
Voi ce mai faceti? Vad ca plimbati, vremea buna scoate toate "gazele" la soare.
Multi pupici tuturor si numai zambete !

Alina si "copilu' de la 3 la 5 ani" Andra - Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetelor, pe unde mai sunteti?
Alina, bafta la plecat, sa va fie intr-un ceas cu noroc, ca aici cam greu sa te gaseasca norocul! Cred ca iti e greu sa te desparti de lucruri, eu vreau sa ma mut, si ma tot gandesc ca am stat 25 de ani in casa asta, si tare greu o sa ma despart! Insa daca e musai... e musai!
Dupa cum e vremea, cred ca mai mult prin casa se va sta saptamana asta!
Va pup, Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

sunt si eu de-a voastraaaaaaa...am 23 de ani, am terminat Stefanu in 2000, acum sunt studenta in bucuresti..m-am casatorit si m-am stabilit aici, dar incerc sa trec pe acasa cat de des se poate..nu am urmarit pana acum discutiile voastre, nu va cunosc inca, dar socializez f usor, asa ca mai vorbim ;)


"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Buna fetelor... Vad ca e liniste pe subiectul nostru! Probabil vara v-a furat cu totul si stati pe afara!
Megbeng, bun venit si ai sa ne cunosti! Duci dorul Sucevei in aglomeratul Bucuresti?
Deseara e concert... hai la concert!

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

ce concert e???
da, mi-e tare dor de SV, dar am noroc aici de familie si prieteni pe cinste..mai greu a fost in primul an...boceam de fiecare data cand plecam duminica seara cu trenul...

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

...stiu ca e Zdop si Zdup si cred ca si Vama Veche, dar eu nu am cum sa merg, sunt de serviciu la copil, asa ca nu stiu ordinea...
Ma bucur ca iti este bine acolo, mai ales ca ai si familie!
Bafta in sesiune (cred ca ai inceput-o) - eu am cam uitat cum era, dar stiu ca era stresant si tare fain...
Numai bine, Elena

Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns megbeng spune:

pai nu am sesiune, ca sunt la medicina si la noi e altfel structurat altfel anul...pe module..facem un stagiu, dam examen, inca un stagiu, iar examen..si tot asa..mai am 2 examene pana la vacanta...dar in sv vin pe la 1 august...si pe 20 am nunta ( ca sunt casatorita doar civil deocamdata)

"Cand timpul masoara cu anii pacatul/in el e sentinta, nu-n judecatori!" (Vali Sterian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaN spune:

Buna la toata lumea!
Am pus mesajul asta si la "Calatoriile sufletului" dar cum deocamdata n-am primit nici un raspuns acolo am zis sa incerc si la voi... Deci, iata problemuta mea:)
In luna august venim in tara sa ne petrecem vacanta si anul asta ne-am decis sa luam cu noi ambele perechi de bunici si sa petrecem aprox o saptamina in Nordul Moldovei, in famelie cum s-ar zice, o sa fim 8 persoane cu totul (din care un copil de 8 ani). As dori ceva simplu, si fara mare lux, pretentiile mele ar fi apa si toaleta in casa, nu tin sa am Tv, cablu, etc. Caut ceva rustic, in apropierea Manastirilor, la aer curat si daca exista posibilitate, ma intereseza si pensiune.
Am gasit pe internet oferte dar mi-e foarte greu sa ma decid si uite-asa indraznesc sa va cer parerea. Daca cineva poate sa-mi recomande ceva, undeva unde a fost si s-a simtit bine... v-as fi super recunoscatoare!
As dori sa petrecem citeva zile cu ai nostri, sa-si mai aduca si ei putin aminte cum e sa fii in concediu:)

Mercic tare mult si duminica placuta!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HelleneC spune:

Megbeng, pai sa iti fie cu noroc nunta din august, si bafta sa termini si anul asta universitar. Stiam ca la medicina e un pic altfel, dar si cand ai sa fii medic... la cine o sa apelam, nu?
Diana, este o membra DC care are pensiune in Campulung Moldovenesc, se numeste Cici si are si pe internet adresa, se cheama Casa Gianina! Eu nu am fost nicaieri sa stau, insa stiu ca ea e o gazda foarte buna, o cunosc si adminii. Iar in Suceava, chiar in oras, stiu o pensiune destul de convenabila, de 3 stele, cu mancare traditionala, Leaganul Bucovinei se numeste, tot pe internet ai sa gasesti detalii daca o cauti (au site). Eventual, poti lua legatura cu Cici sa iti mai spuna ea, fiind in domeniu. Depinde ce cauti si in ce pret! Oferta este din belsug!
Gaseti date despre Cici www.pensiuni-vile.ro/lista_spatii.php?localitate=C-lung%20Moldovenesc" target="_blank">aici!

Numai bine, Elena


Mami ”de George”
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561" target="_blank">Povestea_nasterii
www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaN spune:

Multumesc tare mult pentru raspuns HelleneC!!
O sa incerc sa iau legatura cu Cici pentru mai multe detalii despre pensiune decit cele pe care le-am gasit pe internet.
Tote cele bune si o saptamina placuta!



Mergi la inceput