Miresele anului 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Salutare!

bibyrox esti super tare! ai facut o lista de mare senzatie! la fata si multe in dar!
cat despre iubi meu, pai ne-am impacat dar inca nu-l prea am la pateu... ce a facut a fost urat, sper sa se redreseze ca altfel il bat parintii lui de ii sar ochii daca eu ma razgandesc sa-l iau de barbat! ce vreti sunt si eu un pui de santajist!


In alta ordine de idei, vreau sa fac un buget cat de cat real, prin urmare vreau sa stabilesc o lista de preturi, deci:
-cam cat costa dj-ul?
-fotograful?
-cameramanul?

In rest pastrati-va calmul ca nu am terminat intrebarile!





So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

buna miresicilor.sunt si eu o miresica a anului 2005.pe 10 septembrei se va petrce fericitul eveniment.mai am ceva timp pana atunci dar sunt disperata. vreau ca totul sa iasa bine.
asa ca o sa am si eu o lista destul de lunga de intrebari.si in acelasi timp poate va pot ajuta si eu cu un sfat sau stiu eu cu ce-oi mai putea.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Va pup!
Pai...sa incerc sa va explic unde este magazinul asta cu invitatiile: pe Cheiul Dambovitei, cum iesi din Calea Victoriei la vreo 200 de metrii in stanga. Sunt 2 magazine alaturate care fac invitatii pt nunta si botez: unul se afla intr-un centru de procesare foto (fujifilm parca) iar celalalt este chiar alaturi, are o intrare micuta, micuta. La acesta din urma am gasit eu invitatiile alea ieftine. Cei doi care lucreaza acolo sunt sot si sotie, sunt foarte draguti si amabili.
Sper ca am reusit sa ma fac inteleasa. Daca nu mai astept intrebari.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Si eu sunt suparata pe Catalin ca nu m-a trecut pe lista.
Bine ca sunt pe a lui Bibyrox! A ei e si asa mai frumoasa!
Ioana07 zi-mi te rog si mie unde exact e magazinul unde se fac verighete si cu aur la schimb. Please!!!!!!!!!!!

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Magazinul cu verighete se numeste Kirio si se afla pe Lascar Catargiu nr 25. Este strada care uneste Piata Romana cu Piata Victoriei, iar magazinul se afla undeva pe la mijloc, pe partea stanga cum mergi din Romana spre Victoriei. Daca vrei sa vezi o parte din modelele de verighete intra pe www.kirio.ro; o sa vezi acolo si niste preturi (cam mari intr-adevar) insa care sunt orientative pt ca din cate ne-a spus noua vanzatoarea de acolo fiecare model poate fi modificat in functie de cum vrea clientul. Noi de exemplu am vazut niste verighete care ne-au placut dar ni s-au parut prea late si prea groase. Daca le ingustam si le subtiem vor fi si mai usoare deci si pretul va fi mai mic. De asemenea, pe verigheta fetei pot fi montate diamante (unul sau mai multe, depinde de posibilitatile fiecaruia). Cred ca se pot face multe modificari pt ca verighetele sun lucrate manual si nu dupa matrita. Si dureaza cam o luna pana sunt gata. Oricum eu zic ca merita macar sa te duci pana acolo sa vezi ce si cum.
Am inteles ca vor participa si la targul de la Marriott si vor avea niste reduceri atunci...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia-mihaela spune:

buna, sunt si eu o nou venita
vreau si eu pe lista. nunta mea e pe 1 octombrie la restaurantul "Taverna Romaneasca"
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Fetelor, imi pare rau pentru lista, n-am facut decat sa copiez si sa editez lista inceputa de Bibyrox, asa ca cererile ulterioare editarii au trebuit sa astepte putin. Dar daca tot s-a oferit Bibyrox sa se ocupe de lista, va rog semnalati-i prin mesaje private (nu pe forum!) cererea de inscriere pe lista.

Sa fiti fericite!



www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codita spune:

quote:
Originally posted by ioana07

Va salut!
In ultimile 2 saptamani am avut mai mult timp la dispozitie si, profitand de ocazie am strabatut Bucurestiul in lung si-n lat pt a rezolva cat mai multe aspecte legate de nunta. Si...zic eu... nu am umblat in zadar:
1. Verighete: le vom face la Kirio; am vazut aici foarte multe modele frumoase si deosebite fata de ce am vazut prin alta parte. Verighetele sunt lucrate manual astfel incat pot fi modificate in functie de preferintele fiecarui client in parte: se pot face din aur alb, galben sau in combinate, pot fi mai late sau mai inguste, mai subtiri sau mai groase...etc. De asemenea am inteles ca primesc si aur la schimb pe care il cumpara cu 250000/gram. Si, in functie de cat vor costa verighetele poate vom face si inelul de logodna tot aici...
2. Invitatiile: niste prieteni care au facut nunta anul trecut ne-au recomandat un magazin unde invitatiile sunt aproape la jumatate de pret fata de cele din pasajul Lipscani de exemplu (aceleasi modele)
3. Cocarde: magazinul Picasso; au foarte multe modele dragute.
4. Rochia de mireasa: am fost la o agentie organizatoare de nunti si mi-au aratat niste cataloage cu rochii de mireasa aduse din Italia (parca). Am gasit cateva modele dragute si nu foarte scumpe dar astept sa primeasca si cataloagele cu colectiile pe 2005.
5. Flori: am vorbit la o florarie din Piata Amzei unde vom face buchetele, lumanarile, cocardele naturale si aranjamentele florale pt masini (apropo: pe ce masini trebuie puse aceste aranjamente?)
6. Ne-am gasit cameraman, fotograf si luni speram sa "batem palma" si cu dj-ul.

La marturii, din pacate, cred ca vom renunta pt ca nu ne ajung banii...

Sper ca nu v-am plictisit prea tare si spor la pregatiri!!!



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna dimineata miresici.
De ieri vroiam sa va intreb ceva.....dar am uitat.
Cred ca ati vazut si voi prin oras verighete cu mijloc mobil. Ce parere aveti de ele? Adivca ati auzit pe cineva care sa poarte verighete de-astea? Au probleme in timp? Stiu eu, sa se strice de exemplu sau sa nu mai gliseze partea aia din mijloc. Mie mi se par interesante, dar mi-e frica sa nu se deterioreze cu timpul.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna fetelor!!! Bun venit noilor miresici Roxy79ro si Lucia-Mihaela! Sunteti pe lista!

R.Cata am niste prieteni care au un astfel de model de verighete si sunt foarte incantati! Recunosc ca si mie imi place mult modelul.. Nu vad de ce s-ar strica in timp! Cel mai bine e sa intrebi un bijutier!

Lucia-Mihaela poti sa-mi spui si mie cat este meniul la "Taverna Romaneasca"? Initial ne gandisem si noi la el... arata foarte bine dar n-am mai ajuns sa vorbim. Dar sunt curioasa cam cat e meniul.

Fetelor va anunt ca de azi am inceput cura de slabire... Off..e greu dar trebuie! Neaparat! Sa-mi tineti pumnii!

Catalin iti multumesc frumos! virtuala!

Pupici la miresici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Poze Revelion 2005
Creatiile mele

Mergi la inceput