Miresele anului 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Hey, ce idee buna!
Sa ne intalnim toate la targul de la Mariott! Eu sunt de acord!
PISOI TURBAT, ma bucur ca iti place numele meu. Sa stii ca viitorul meu sotior ma alinta asa. Da' tu chiar esti ''turbat''? Ca atunci e cam periculoasa remarca ta la numele meu!
Immm, altceva...nu mai stiu.
Pupici mici!



miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Io fac rezervarea....ca stiu despre ce loc vorbesti...si am pile acolo...incepe cu V.......a!!!!
Nemirese primiti??


[quote]Originally posted by pisoi_turbat

[purple][size=2][font=Arial]Miez,
am uitat sa-ti spun: imi place de mor nick-ul tau! E delicios

Sau, prin Cotroceni? Stiu eu un loc unde se serveste un desert numit "Vis ud" (va spun doar ca nu se mananca folosind tacam si are in compozitie 2 cupe de inghetata si 1/2 banana, pozitionata strategic! )
Alte locatii, nu-mi vin in minte!


Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Hei fetelor da' pe "sefa" n-o luati cu voi? Eu nu pot atunci... haideti sa alegem alta data!!! Pleaseeeeeee!!!!!!!! Si alt local ca banuti nu prea sunt... Ceva mai modest asa!

Pupici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Folio - ca pret este discutabil, depinde cu cine lucrezi.Cu problema suprafetei nu m-am lamurit.
Oricum nu se compara cu imprimarea.
Pentru colotech din cate stiu eu exista mostrare speciale pentru invitatii. E important sa nu confundam munca de tipografie cu cea a unui atelier specializat pe invitatii.
Cat despre interviu, nu m-am prins inca ce ai vrut sa zici....da ma rog io-s cam blonda.....
Pupici


quote:
Originally posted by pisoi_turbat

Ralucah,
1. auriu/argintiu/ Pantone in tipar offset se numeste imprimare (normala chiar!)
2. aplicarea unei foite metalice, obligatoriu auriu/argintiu, pe o anumita suprafata, cu ajutorul unei matrite (din zinc sau magneziu) se numeste folio. Este spectaculoasa, dar te costa zincurile, plus ca te limiteaza la o suprafata mica (cativa cm.)
3. Colotech-ul este super folosit la centrele acelea care fac carti de vizita. Am retineri doar pentru ca nu este nici lucios, nici mat!
Multumesc pentru urarea de bun-venit! Si eu cred ca voi ramane destul pe aici, am motive .
Cat priveste agentia, am ceva actiuni pe aici, vrei sa dai un interviu?


De stiut ca scrisul pe auriu/argintiu se numeste folio.
Recomndare personala la cartoane: Colotech.
Sper sa ramai si tu pe aici cat mai mult. In ce agentie lucrezi, poate mai vorbim pe pm si eu am lucrat in adv pana acum 1 an jumate.







Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

salutare!!
Ce nebunie e aici!


So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

salutare fetele..SUPER IDEEA CU INTALNIREA!!! eu sunt chiar de acord cu data...va fi singura data cand voi veni in bucuresti.pentru targ,...asa ca..dati-mi detalii mai multe..sper sa aiba loc intalnirea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

bibyrox,m-ai uitat.Pe 26 iunie-Zozela.......

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

Hai, te pup! asta a fost geniala!

Ralucah, hai sa ne dam pe private cu tehnicele noastre, k?
sau, discutam la o cafea ce-i prin agenturile de pe acum! Oricum, nu mare branza, doar ifose de "geniali" si apelative grobiene gen "bizon" pentru client!
Cat despre interviu, nu m-am prins inca ce ai vrut sa zici....da ma rog io-s cam blonda.....
Pupici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

andreea c
yup! am fotografiat anul trecut
eu mai putin ca ma benoclam dupa niste posibili clienti, dar fotograful nostruuuu... numai cu ochii-n obiectiv era!
(si obiectivul pe sanii manechinelor)

iar anul asta, daca fac pe tampitii, gasim o modalitate de a fotografia! Acreditare de presa, banutzul, o vorba bunaaaa... se gasesc solutzii! HAHAHA, mi-a venit o idee: hai sa ne facem acredeitare de presa de la forum!

Ce te sfatuiesc eu: incarca-ti acumulatorii, ia si memorie cu tine.
Eu am fost nevoita sa downloadez pe laptop 130 fotografii (deh, rezolutie maxima) si pe urma sa ma apuc din nou de fotografiat! Si e cam nashpa sa te opresti fix in momentul unei defilari faine!

ne descurcam noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

Coditza,
puiule, daca fac figuri, pleaca de acolo!
Du-te a doua zi dimineata, cu un zambet de zile mari, un buchetel frumos si o atentie.
Daca nu rezolvi, imi spui mie!

ok?


Se fac rezervari si prin telefon, stiai?
Asa mi-a spus o prietena apropiata, care s-a casatorit acum cateva luni!
da un telefon!

quote:
Originally posted by codita

pisoi turbat- iti multumesc pt. urare
Mie mi-e teama ca n-o sa pot sa obtin programarea la cununia civila in aceeasi zi:30 iulie (eu vreau sa le fac pe ambele in aceeasi zi).N-am nici o "pila" la OSC.Daca nu pot sa obtin o ora de dimineata ca sa am timp sa ma pregatesc si pt. cununia religioasa?



Mergi la inceput