Miresele anului 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:


seara buna fetele!!!cum merge treaba...eu am lipsit un pic...ca sunt la un curs de specializare si in sala de training nu am net

acina ce norok sa facem nunta amandoua in aceeasi zi in acelasi restaurant!!si ce coincidenta sa ne intalnim pe forum.sa fii sigura ca ne vom vizita si vom ciocni un pahar de sampanie impreuna cu sotii nostri in cinstea noului nostru inceput.

ce misto faza!!acum spune-mi si mie te rog care sala o ai ...ca dupa nume nu ma dumiresc prea bine.tu ce ai vb cu ei cand ai fost??cat te costa meniul???ce datalii ati stabilit??ati dat avans??

bibyrox esti o dulce....viitoare miresica..si cu mult spirit de initiativa...tine-o tot asa!!!

pupici si succes la miresici!!!

kopilash

keep up the good work,girls!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

HEI, NU VA INGHESUITI!!!

TARE mult ma bucur de raspunsurile voastre!

acum, sa raspundem:- roxygeo, ioana81, ralucah, miez, deeapui - deja au confirmat! (hiihi, eu asa am inteles!) ralucah se ocupa de rezervare, daca va incumetati sa mancati "Vis ud" (clar, fara linguritza! Atentie, se da premiu pentru cine mananca cel mai frumos, sau pentru cine inghite banana din prima! nu sunt , ralucah poate sa confirme! )
daca nu confirma? asta-i cu bataie la " daca ma saruta???"!!

Dar, mai asteptam propuneri pentru locatie, nu?

Bibyrox nu poate atunci! CHIAR nu poti sa aranjezi ceva??? Pe de alta parte, e singura data cand miresicile din provincie vin in Bucuresti (asa zice Deeapui )
Ar mai fi o varianta: o parte dintre noi, sigur ne intalnim si dupa (hahaha, sau inainte!)! La Targ, nu stiu cat o sa comentam imagini, dar dupaaaa...
Nu stiu ce sa zic, pisi! hai, ca n-are haz fara tine! Am vazut eu cat de mult te iubesc fetele!


AAAAAA, sa nu uit... ... In care zi ne intalnim???


Iiiii, cred ca atat ar fi... deoacamdata!



un pupic zaharisit & multiplicat
un pisoi nebun & turbat




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

Ce faceti fetelor cochetelor?
O "punem" de-o intalnire sa inteleg... Dar am si eu o intrebare: CU BAIETII CE FACEM??? Pt ca la targ nu putem sa mergem fara ei... Ii trimitem acasa sau ii luam si pe ei sa discute despre...masini, calculatoare, telefoane si alte alea...
Azi am cumparat si eu revista "Mariaj"... slaba rau de tot!!! Sunt intr-adevar cateva modele de rochii de mireasa de la Christian Philippe, Monica Darie si Agnes Toma dar in rest... Mai costa si 90000.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

foarte buna intrebarea: CE FACEM CU SOTIORII? eu nu as fi vrut sa-l iau cu mine la targ, sa nu-mi vada rochia...deh, sunt mai conservatoare :) dar credeti ca am vreo sansa "sa plec la drum singura?" (am citat ). oricum, eu cred ca voi veni pe 18, fiindca am inteles ca cel mai bine e sa vii in prima zi, ca dupa se cam duc toate modelele misto. pe de alta parte, probabil va fi mai greu pentru unele dintre voi sa lipseasca de la servici..
in fine, cert e ca trebuie sa ne intalnim...si sigur se va intampla..
abia acum mi-am dat cat de vorbaretze suntem..am ajuns deja la pagina a 11-a din mirese 2005(6)..mama, ce repede trece timpul !!!
pupici la miresici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Neatza la miresici!!!
Pisoi esti foarte bine pregatita! Iti multumim pentru sfaturi si raspunsurile tale prompte!!! O sa incerc sa fac ceva...depinde in ce zi doriti sa ne intalnim! Hai sa stabilim o zi sa vedem.. La mine problema este urmatoarea: pe 10 e ziua mamei mele si in plus bunicul meu este grav bolnav in spital (accident vascular) si nu stiu cat o sa mai reziste... Bineinteles ca voi veni la targ dar cu Iuby al meu si...parca n-are haz sa ne intalnim cu tot cu barbatei dar daca ziceti voi hai sa incercam. Poate ne facem si invitatii... Eu una am nevoie de cat mai multi oameni si poate nu sunt singura. Poate ne ajutam reciproc!

Hai sa stabilim cum facem! Cine e prima la propunere?

Pupici cu lipici () la miresici muahhhhhh


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

Pai Bibyrox, targul e de pe 18 martie. Nu se suprapune deloc cu ziua mamei tale.
Eu zic sa facem asa: mergem din prima zi la targ, fara sotiori, poate cu cate o prietena si apoi, in aceeasi zi ne intalnim cu toate.
A doua sau a treia zi mai mergem o data cu tot cu sotiori, sa le aratam si lor ce anume ne-a placut.
Him, ce ziceti?

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by miezure

Pai Bibyrox, targul e de pe 18 martie. Nu se suprapune deloc cu ziua mamei tale.
Eu zic sa facem asa: mergem din prima zi la targ, fara sotiori, poate cu cate o prietena si apoi, in aceeasi zi ne intalnim cu toate.
A doua sau a treia zi mai mergem o data cu tot cu sotiori, sa le aratam si lor ce anume ne-a placut.
Him, ce ziceti?

miez



Aaaaa pai eu credeam ca va referiti la Targul de Nunti de la Sofitel care e in perioada 11-13 februarie. Atunci normal ca voi putea! 18 Martie cade intr-o vineri... la mine e mai nasol cu serviciul, doar daca ne vedem mai pe seara adica pe la 6-7 asa. Ce ziceti??? Sau daca nu se poate, incerc sa ma invoiesc in ziua respectiva, doar voi sunteti mai importante!!!



Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsa2004 spune:

Buna fetelor sunt nou venita si am si eu nunta anul acesta pe 02.Iulie.2005 si sunt din Sibiu.Se poate sa intru si eu in grupul vostru sa povestim de nunti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

MIRESELE 2005
Februarie
05.02 Andrei (frate Ankalaura) C-ta
Martie 1 miresica
05.03 Lua
Mai 3 miresici
14.05 Kmi26 YDa Club
21.05 Zam
28.05 Degetzel Crowne Plaza, Restaurantul Primavera
Iunie 17 miresici
04.06 Moiraine7 Hotel Caro
04,11.06 Lory04
04.06 Miezure Casa Armatei, Bucuresti
05.06 Roxygeo Rest.Polo (Floreasca);Biserica Domnita Balasa
11.06 Toma_lly Hotel Caro Bucuresti
11.06 Lavinia (prietena Ankalaura) Colonade
11.06 Kopilash Rest.Herastrau
11.06 Acina Rest.Herastrau
11.06 Before-after Restaurant Perla
12.06 Ioana Pisi Restaurant Aro Palace, Brasov.
18.06 Alexia28 Rest.Terasa Doamnei; Biserica Stavropoleus
18.06 Oanamadalina Biserica Elefterie
25.06 Alexuta81 Club Residence, Biserica Visarion
25.06 A_N_N_E
25.06 Pufishor Rest.Caraffa Iasi
25.06; 16.07 Leyla Clubul Diplomatilor (25.06); Tuzla (16.07)
26.06 Zozela
Iulie 15 miresici
02.07 Pupezica "Polo Club" Bucuresti
02.07 Alecsia Bacau
02.07 Andreea c Yda Club
02.07 Luminita100 Rest.Johan Strauss
02.07 Alecsa2004 Sibiu
09.07 Alehiam Rest.Cocosu' Rosu, Biserica din Politehnica
09.07 Ancasoare Rest."La provence"
16.07 Bibyrox Rest."Pizza&Pasta" Bucuresti
16.07 Ellamiss Bucuresti
16.07 Misi Restaurantul Picadilly Bucuresti
17.07 Olguttza Casa Universitarilor
23.07 Oana-Paula
30.07 Ioana07
30.07 Vmariejeane "Polo Club" Bucuresti
30.07 Blanca000(Nasa) Student Club
30.07 Codita Rest.Balbeck; Biserica Sf. Nicolae
August 6 miresici
20.08 Flafi Casa Alba Baneasa
20.08 Musca tzetze
20.08 Katle
20.08 R.Cata Buzau
20.08 Floricika Yacht Club; Man.Casin
20.08 Pisoi_turbat- Cununia civila; 24.06.2006 - Miresica
27.08 Creatza Mc'Monis Bucuresti
Septembrie 6 miresici
04.09 Niccostea
10.09 Pisu_miau Bis.Sf.Elefterie; Rest."A.Ro Club"
10.09 Roxy79ro Rest.Flora, Mamaia
10.09 Blonda Rest.Pizza&Pasta, Bucuresti
24.09 Ianuta Club A.Ro.
25.09 Deeapui Craiova
Octombrie 2 miresici
01.10 Lucia-Mihaela Rest."Taverna Romaneasca", Buc.
22.10 Anangel_lexi

Am pus lista din nou pentru Catalin cand va deschide noul capitol!
Alecsa2004 bine ai venit miresico! Bineinteles ca te primim in marea noastra familie! Esti pe listuta!
Kopilash "training" zici?! Glumeeeeeesc!!!! Si eu te pup miresica mea dulce!!!muaahhh


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna fetele cochetele..ce harnicute sunteti

Eu propun sa ne intilnim la tirgul de la Mariott, fiind in martie, avem timp toate sa ne aranjam cumva programul.

cred ca inainte de a ne gindi la locul de intilnire sa realizeze Bibyrox in stilul ei - frumos si organizat - o listuta cu cine ar vrea/ar putea sa vina - pentru a ne hotari asupra unui loc,
eu zic si sa ne orientam si in functie de bugetul moajoritatii.

Voi ce ziceti?
Va pupic

roxygeo

Mergi la inceput