Miresele anului 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

WoW! Ce de-a detalii tehnice, PISOI TURBAT!
Multumesc din suflet. Eu eram cea care cerea informatiile astea.
Si vad ca am avut dreptate sa intreb. Ma gandeam eu ca nu-i lucru usor sa determini calitatea invitatiilor!
Bibyrox, nu ma prea innebineste gandul sa imi pun poza pe net, s-o vada o lume intreaga. Daca chiar vrei sa ne vezi imbracati in haine de cununie pot sa-ti trimit poze pe adresa ta de yahoo.
Iar biserica despre care vorbim eu si Blonda e Manastirea Radu Voda, care are si site pe net. Arata super. Si e pe langa Unirea, pe undeva. Nici eu nu stiu exact, ca n-am fost s-o vad pe viu. O stiu doar din poze. Mie nasii mi-au sugerat-o.
Immmm, cam atat.


miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna miresici,
in sfarsit m-am hotarat sa mai scriu si eu cate ceva ...,
pana acum m-am multumit doar sa va citesc.
Am facut primul pas in legatura cu pregatirile...am inchiriat localul...Restaurant Herastrau -Sala Tenis.
Si am luat verighetele ...



Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

ACINA, si eu am vrut sa fac nunta la Restaurant Herastrau, dar, cand am auzit ca nu e voie sa intri cu masina in parc, am dat inapoi.
Voi cum o sa faceti, o sa mergeti pe jos de la intrarea in parc si pana la restaurant? Sau acum e voie cu masina?

miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

bine v-am regasit, dragele mele...o noua saptamana..si s-a dus si ianuarie..doamne, si eu care credam ca va trece asa greu timpul pana ala nunta..si uite ca o luna s-a dus, si nu stiu cand!!!
noi mari realizari nu am mai avut...stiti ca mi-am gasit invitatii..si model de verighete..luna asta am programat sa iau verighetele..
dar cea mai mare problema...NU AVEM NASI!!!...spr ca vom rezolva problema asta cat de curand..toata lumea imi spune sa nu disper, ca nasii imi trebuie doar cand fac invitatiile, si mai e timp destul pentru asta..dar pe mine ma streseaza ideea de a nu avea inca nasi..mi se pare o chestie prea importanta pentru a o lasa pe ultimul moment..nu?
doamne..am intrat deja in febra..am inceput sa-mi fac liste peste listutze..eu sunt o maniaca cu ordinea si disciplina, ca sa spunem asa, iar la mine totul trebuie organizat impecabil..
marius mi-a zis ca nu sunt normala cand a vazut ca mi-am facut lista cu ce trebuie facut in fiecare luna asa ca luna asta sunt programate verighetele, luna viitoare rochitza..
ah..alta problema..eu vreau pantofi gen balerina..a vezut careva asa ceva prin bucuresti? sper sa gasec la targ..
gata..nu va mai plictisesc..va pup si astept sa vad ce mai ziceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Ziua buna miresici, va era dor de mine???
Miezure dragut, problema la Herastrau a fost anul trecut cu intrarea in parc. cand era vreme frumoasa, era ok faceai o plimarica mica de 10 min (cronometrat de mine pe tocuri inalte), poze in iarba, filmat, etc. cand ploua era nasol rau!
Acum au castigat procesul si este liber accesul in parc pana la complex! Intrarea se face pe la Trafalgar, exact unde este panoul cu disco Club.

Pisu bine ai venit pe aici. Sfaturi bune si la obiect, mi-au placut.
De stiut ca scrisul pe auriu/argintiu se numeste folio.
Recomndare personala la cartoane: Colotech.
Sper sa ramai si tu pe aici cat mai mult. In ce agentie lucrezi, poate mai vorbim pe pm si eu am lucrat in adv pana acum 1 an jumate.

pupici la miresici

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

quote:
Originally posted by ralucah

Ziua buna miresici, va era dor de mine???

Mai intrebi???!!! Papusa mea frumoasa!

Acina am actualizat lista si... am observat ca ai nunta in aceeasi zi cu Kopilash si la acelasi restaurant! SUPER!!!! O sa va intalniti acolo... 2 miresici superbe!
Cat despre Restaurantul Herastrau vreau sa va spun ca si noi am fost acolo cand cautam local si mi-a placut la nebunie dar... noi nu ne puteam permite. Asa este: nu ai voie cu masina in parc dar asta nu mi s-a parut un impediment asa mare... din contra: sa mergi frumusel pe jos pana la restaurant... in parcul ala superb e o incantare; faci poze, mai schimbi o vorba cu invitatii...
Deea te cred si iti inteleg nelinistea. Chiar daca mai aveti timp e totusi stresant sa sti ca nu ai nasi. Mai incercati si voi printre prieteni, rude... trebuie sa existe cineva care sa doreasca sa va cunune si poate asteapta un semn de la voi. Ganditi-va bine! Noi va tinem pumnii!
Miez da.. trimite-mi poza pe mail daca vrei! Abia astept sa te vad!!!

Pupici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Merci mult Bibyrox pentru amabilitate. Sunt convinsa ca tu faci toate lucrurile acesta cu pasiune si ma bucur sa vad ca mai exista persoane ca mine. Ce zodie esti?
Ti-am cezut programele respective pentru ca imi place la nebunie sa confectionez diverse obiecte. Apropo...am prins un moment mai liber la serviciu si am facut si o cutiuta pt. marturii. A iesit super... Am mai facut si eu prelucrari pe poze cu Photo Album Designer, dar eram curioasa cu ce lucrezi tu. O sa incerc sa fac si eu rost de ele.

Merci mult...te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codita spune:

Buna miresici!Voi faceti nunta si cununia in aceeasi zi?Nu va e teama ca n-o sa gasiti loc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

dupa ce am aflat cum sta treaba cu marturiile am inceput si eu sa caut.la magazinele care se ocupa cu organizarea nuntzilor sun foarte scumpe.dar mergand intr-o zi cu prietena mea prin oras,am intrat intr-un magazin de bijuterii sa ne uitam dupa verighete.si am vazut niste cutiutze super frumoase.aveau vreo 5 modele.sunt din carton de diferite culori si seamana leit cu marturiile pe care le vazusem la magazinele mai sus amintite.dar e o mare diferentza de pretz.la magazinele respective sunt 40.000 iar aici 10.000.asa ca m-am gandit sa va spun si voua treaba asta.poate cine stie, gasitzi si voi.sper sa va ajute ideea mea.
pentru ca aici la constantza e zapada super mare.
in rest pupici la miresici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!
Ce ma bucur sa vad ca ne-am marit gasca!

Eu nu am mai facut nimic si sunt ingrozita ca au mai ramas doar 4 luni pina la "marele eveniment"!

Am si eu la voi o intrebare ...nu sunt sigura cind trebuie impartite invitatiile (nu ca le-as fi luat)cu cit timp inainte...unii spun o luna de zile sau chiar mai mult , altii trei saptamini ....nu mai stiu....

Apropo cam cit dureaza comanda la invitatii????

Va pupic
o saptamina usoara ...mai ales in trafic...

roxygeo

Mergi la inceput