Miresele anului 2005 (6)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamadalina spune:

bine ai venit printre noi si CASA DE PIATRA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

bibyrox scumpa de tine!foarte frumoase cardurile tale..originale si frumoase .mi-au placut mult de tot.
kmi26-bine ai venit in club!!!!

noi am reusit sa ne angajam fotograf si sa discam ceva ceva despre un dj dar inca nu ne-am hotarat ...viitorul meu sot ar dorii sa angajam o formatie ...dar mai vedem.
ne-am ales invitatiile dar nu le-am comandat inca si am ales is textul ...pana cand reusim sa le comandam o sa mai durezde deoarace tot imi lipseste ceva:NASII!

va pupic pe toate

kopilash


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moiraine7 spune:

heeeei, fetele cochetele! mi-era dor de voi!

io n-am mai avansat cu pregatirile, da' mi-ati bagat voi in cap ca o sa fie reduceri la targul ala, asa ca o sa-l astept, mai ales pt. hainutele de cununie... sper sa-mi mai revin pana atunci (bibirox, merge cu dieta? mi-e o foame de lup, chiar acu' cand scriu). pt invitatii cred ca e prea tarziu sa astept targul, totusi (ca io-s la inceputul lui iunie)... auziti, da' la targ cum e oraru? tot de-asta de nu poate sa ajunga omu muncitor decat daca-si ia concediu?

a, si cu costumatul la cununie, va rog io frumos, poate cineva sa-i scoata din minte iubitului meu ca numa negru se cade? mi se pare sumbru pana la refuz!


maaa, timpu zboara si io... nu!

pupici!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:



Seara buna, miresicilor! Iata va pune si pisu-miau oo intrebare: vi se pare mult 250 euro pentru un dj de radio pe care sa il angajam la nunta?


Pupici

Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

quote:
Originally posted by pisu_miau



Seara buna, miresicilor! Iata va pune si pisu-miau oo intrebare: vi se pare mult 250 euro pentru un dj de radio pe care sa il angajam la nunta?


Pupici

Pisu_Miau





Eu am auzit ca in Bucuresti se cere cam 150-200 EURO. Dar crede-ma ca si asa e mult mai bine decat o formatie care cere 650-700 EURO ( aici in Bacau). Daca DJ-ul asta face treaba buna , merita . Poate fetele din Bucuresti stiu mai bine . Si eu sint in cautare de DJ, dar aici in Bacau nu am auzit de nici unul , ca aici se poarta cu formatie.



"Plangi cu sufletul, fara a ti se umezi ochii.
Razi pentru a putea reusi.
Iubeste pentru a-ti putea umple inima cu adevarata dragoste.
E tot ce-ti trebuie pentru a putea fi fericit."

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by pisu_miau



Seara buna, miresicilor! Iata va pune si pisu-miau oo intrebare: vi se pare mult 250 euro pentru un dj de radio pe care sa il angajam la nunta?


Pupici

Pisu_Miau



Dupa parerea mea treaba asta numai voi o puteti hotari, in functie de posibilitatile voastre materiale si de bugetul pe care vreti sa-l alocati nuntii. Pentru unii, de exemplu, si 150 de euro poate sa fie mult pt un dj... Dar tinand cont de faptul ca Dj-ul joaca un rol destul de important in reusita unei petreceri, eu zic ca merita sa dai un ban in plus aici si sa incerci sa economisesti cu alte chestii...



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mymirela spune:

buna fetelor!

eu sunt (sau am fost?!) mireasa anului 2004 (18 octombrie-cea mai fericita zi din viata mea)!
ma bucur tare mult pt. voi! ma bucur ca v-ati gasit omu' langa care sa va petreceti restul zilelor! nici nu stiti ce norocoase sunteti!
so...felicitari!
sugestie: ati intrat pe www.enunta.ro ?
ce parere aveti? eu zic ca nu fac treaba rea si poate va ajuta cu ceva recomandarile lor!

multa dragoste!


fara -n pantecus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

Buna fetelor,
cum ma tot invart de ceva vreme pe cateva din forumurile pentru mirese, am avut senzatia ca am trecut si pe aici si v-am salutat!

Iertare, nu s-a intamplat asa!

Deci, va salut pe toate si va felicit!

Acum, am vazut cateva intrebari pe forum si as vrea sa va ajut (in masura posibilitatilor)!
1. Calitatea invitatiilor, CARTONUL dublucretat
- treaba usoara, pentru cineva obisnuit cu domeniul! Eu lucrez intr-o agentie de publicitate si asta e una dintre cele mai frecvente intrebari ale clientilor mei! Deci, cartonul superior calitativ este cel cu o grosime ce depaseste 150 g/mp. Atentie, intr-o imprimanta nu intra mai gros de 200-250 g/mp. Pe tipar offset (adica in tipografie) se trage pana la 300 - 350 g/mp, dar ca sa ajungi la asa ceva... iti trebuie cateva mii de invitatii!
2. Calitatea invitatiilor, VOPSEAUA
- o cantitate mica de invitatii (100-200 buc) le scoti pe imprimanta, obligatoriu laser! Singura problema este ca daca are cartuse noi, iar cantitatea de culoare depaseste 50% din suprafata de imprimat, este posibil sa ramana niste urme usor unsuroase! (nici o grija, nu sunt observabile decat de catre un cunoscator! Inca ceva, nu se intind, nu va faceti probleme!) Este doar o problema tehnica usor rezolvabila daca se sterge nu stiu ce banda din interiorul imprimantei...!!!
3. Calitatea invitatiilor - TEXTUL INTERIOR
- daca vreti sa va faceti voi invitatiile si le scoateti pe o imprimanta laser la un centru obisnuit (deci pe carton dublucretat MAT, asta-i la moda acum, se pare ca toti credem ca este mai elegant decat cel LUCIOS, de 200-250 g/mp) atunci puteti sa imprimati tot acolo si scrisul interior.
- daca vreti o culoare speciala, gold sau silver (auriu, argintiu, sau orice alta culoare Pantone) atunci va recomand serigrafia! Pentru mai multe detalii va astept pe PM.
4. Calitatea invitatiilor - CARTOANE SPECIALE
- aici e aici! Sunt o gramada de alte cartoane, diferite de cel obisnuit, dublucretat! pentru a le identifica si, totodata, pentru a alege in cunostinta de cauza, va recomand sa va duceti pana la Diverta si sa studiati piata! Sunt mai scumpe si au diferite nuante/ culori, nu ca dublucretat,care este alb! problema este ca, daca va alegeti un carton Fedrigoni (nice, n-am ce zice!) culoare maro, atunci sunteti obligate sa imprimati la auriu (culoare speciala, care costa mai mult, dar da un efect pretios!)

Sper ca v-am fost de folos!

Dragelor, va pup si vorbim maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea c spune:

Bibyrox, spune-mi si mie te rog ce program ai folosit sa faci minunatiile alea? M-ar interesa pentru carduri de masa. Dupa ce imi comand invitatiile as potea face niste carduri in acelasi ton.

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Buna dimineata Miresicile mele!!!!!
Kmi26, Pisoias bine ati venit in familia noastra! Casa de piatra va dorim si mult noroc!

quote:
Originally posted by andreea c

Bibyrox, spune-mi si mie te rog ce program ai folosit sa faci minunatiile alea? M-ar interesa pentru carduri de masa. Dupa ce imi comand invitatiile as potea face niste carduri in acelasi ton.

Pupici



Andreea eu folosesc mai multe programe... acum depinde de fotografia respectiva (daca trebuie putin prelucrata lucrez in PhotoShop), apoi in Jasc Paint Shop Pro9, Ulead Photo. Daca vrei ti le pot face eu, scrie-mi pe PM.

Pupici la miresici


Orice este posibil daca nu stii despre ce vorbesti...
Roxxy

Creatiile mele
Pt. Miresicile 2005

Mergi la inceput