FIV 28

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Da, am raspuns la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40352&whichpage=8" target="_blank">optimiste dar incerc sa completez raspunsul de acolo

Daca am avut vreodata anexita, pot sa spun ca n-am stiut, sunt genul de persoana care alearga imediat la medic daca ceva nu este in regula cu mine. Am avut in tinerete o usoara raceala, imi amintesc foarte bine, am tratat-o, dar nu mi s-a spus atunci ca ar fi fost anexita.

Aveam intepaturi la ovulatie (au aparut de curand) si numai pe stanga, partea afectata descoperita de Ancar inca de la bun inceput, inainte de hsg.

Alte tratamente nu am gasit si nu am tinut, desi am fost tentata la un moment dat sa incerc unul homeopat, dar m-am lovit de problema timpului.

Daca va mai pot ajuta cu informatii, intrebati-ma, nu stiu ce sa va mai spun.. Poate faptul ca de cateva luni bune iau thrombo ass 50 pentru sindrom de hipercoagulabilitate. Este singurul tratament pe care l-am tinut in perioada respectiva..

Va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Madalina, desi nu esti intr-o situatie prea roz, sa stii ca m-a distrat de minune relatarea ta. De ce insisti tu sa mergi la giulesti?
Nu vezi ca acolo au prioritate ciudateniile gen profa de 67 de ani?
Normal ca nu era interesat de tine, tu nu-l faci celebru (la varsta ta ).
Hai ca-m fost putin rautacioasa dar... si eu am fost destul de nasol tratata de medicii din giulesti, ca sa nu mai vorbesc de restul personalului...
La Medsana la cine te-ai programat?
Iti doresc mult succes in ceea ce vei intreprinde.
Eu sunt programata la Medsana pe 3 februarie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

multam' tia de raspuns il asteptam ca pe o paine calda! este chiar o minune ce ai tu acum in burtica, pup dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floran spune:

Draga Madalina, prin ceea ce ai trecut tu cu siguranta au trecut si alte fete.Eu dupa ce asteptam 2-3 ore in fata cab. de la Giulesti, intram si in timp ce o fata se imbraca, una se dezbraca si una era pe masa in 2 min. eram toate "rezolvate". Am renuntat la spital si m-am dus la cab. particular. Cam aceeasi pb. Cu asteptarea la ore tarzii si in final nu trebuie sa fac nimic si sa astept ca totul sa se rezolve "natural". In cele din urma am continuat investigatiile la Dr. Denisa Protopopescu, maine ma duc din nou la consultatie si cu analiza de prolactina in urma tratamentului cu dostinex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetitele mele,
Azi e ultima mea zi de serviciu pe saptamana asta si sunt tare happy ca stau 3 zile acasa...sa invat ptr. examenul de luni
Ce mai faceti voi?
Floran tu vrei sa faci fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floran spune:

Deocamdata fac investigatii. Dr. Denisa Protopopescu a spus ca mai este pana acolo.Dupa mine si maine as face. Va urmaresc zilnic chiar daca nu i-au cuvantul, ma bucur cand aud de reusite si ma intristez la necazuri.Am un dosar intreg de analize, ecografii si tratamente pe care le-am facut sper ca anul asta sa-mi sa am si eu un rezultat adica un bb, daca nu bineinteles ca voi face FIV.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Madalina,eu cand m-am dus prima data la Niculescu,mai ca nu am plans de nervi...am avut acceasi parere ca si tine despre el...dar am facut si urmatoarele vizite si mi-am schimbat radical parerea.
Recunosc ca e transant,poate chiar foarte,adica de la el nu o sa auzi ceea ce ti-ai place sa auzi, ci doar adevarul...asta asa e, nu menajeaza..
Eu nu sustin cauza unui dr ,loc sau altul...dar ca sa intorc vb lui lachione ,daca o baba de 67 de ani a resit...asta inseamna f mult ca reusita medicala,nepunand la socoteala celelalte aspecte...eu vb de fertilizarea in vitro ca reusita.

Eu am facut cu Niculescu primul Fiv si a reusit din prima..tinand cont ca si eu am un FSH mare...

DE CE NU incerci la Cocei?



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo23 spune:

Tia, am ramas muta la vestea data de tine. Eu nu prea intru pe forum dar de data asta nu m-am putut abtine. Reusita ta imi da si mie sperante acum, pe ultima suta de metri, inainte de a intra la IVM (in vitro maturation). Cine stie, poate scap si eu printr-o minune.
Sarcina usoara, Tia, si multa bafta fetelor care asteapta ca si mine sa se intample minunea.
Dodo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

quote:
Initial creeata de ardit

fetelor, stiu ca primele fiv-uri care s-au facut acum vre-o 25 de ani, s-au facut fara stimularea ovulatiei, adica fara tratament hormonal. Aveti cunostinta de vre-o clinica care face ceva de genul asta in romania?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Buna seara tuturor!
Am revenit,dupa o absenta de vreo 3 zile.M-am plimbarit un pic,am fost si pe la medic un pic,lucrurile nu stau chiar roz,am mai varsat si citeva lacrimi....Se pare ca de data asta voi avea mai putini embrioni decat data trecuta,sau cel putin asa mi s-a parut ,iar eu speram sa ramina vreo 2,3 si pt. congelare.Iar trompita mea "nebuna" colecteaza intr-una lichid,l-am vazut la eco,era o pata maricica pe ecran,dr-lui i-a cam cazut fatza cind a vazut,si mie la fel cind l-am vazut pe el...in final a zis ca sa speram ca acel lichid nu va ajunge in uter tocmai cind fac eu transferul....dar cind?(intreb eu).Poate nu va ajunge atunci ,dar daca ajunge in zilele urmatoare cam tot aia e nu-i asa?Si cica e toxic pt. embrioni.Asa ca se pare ca sanse mari de reusita nu sint.....imi vine sa pling si mai mult ca sigur ca o s-o si fac.
Apropos,stiti cumva cite zile le-ar trebui embrionilor sa nideze?..in caz ca o vor face??
Se pare ca miercuri sau joi va fi punctia si apoi la cateva zile (2..3) transferul.
Mai stiti si alte detalii despre hidrosalpinx?Ca eu de pe net nu prea m-am dumirit(cred ca nu ma mai ajuta calculiciul)
Va pupic
Adelia

Mergi la inceput