Biserici in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melaroxy spune:

mama, mama, ce preturi!
un var de-al meu se cununa la sfat in mai si vrea sa faca si logodna la biserica. nu are bani de nunta. si eu o sa le fiu nasa. stiti cumva cam cat e pretul doar pt o logodna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu voi cununa la sfarsitul lunie iulie la biserica Sf. Constantin si Elena , cea de la Piata Muncii. Nu stiu cat a fost anul trecut si nici acum nu prea stiu la cat sa ma astept ca va ajunge.
Am dat avans 1 mil (+ 600.000 contributia mirilor), preotul ne-a spus ca acum biserica e 3 mil dar pana la vara vor mai creste tarifele +corul care e in jur de 2 mil. Totul ma va duce la 6 milioane (zic eu) .
In 2004 in iulie eu m-am casatorit la Catedrala Sf. Spiridon si nasii au platit tot 6 milioane .

http://community.webshots.com/user/blanca_000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

M-am cununat asta vara in iulie la biserica Mavrogheni, de linga muzeul taranului roman, de pe Kiseleff. Avansul, banii "oficiali" cu chitanta au fost 300.000, iar la nunta 3milioane, fara cor. Rezervarea am facut-o din februarie, si nu am fost noi primii din ziua aceea.

Gabitza si bebe Andrei Stefan DPN 31.05.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:

buna,
stie cineva ceva despre biserica Radu Voda din zona P-ta Unirii din Bucuresti?

doresc sa fac botezul acolo, si as dori sa stiu daca biserica este incalzita si daca slujba este frumoasa!

multumesc,
dixie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elly1977 spune:

De cate ori am fost la biserica Radu Voda, era destul de cald inauntru. Daca vrei sa faci botezul acolo, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu calugarii sau cu preotul cu ceva timp inainte ca sa faca cald in ziua respectiva.
Sa-ti traiasca puiul!
Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

quote:

buna,
stie cineva ceva despre biserica Radu Voda din zona P-ta Unirii din Bucuresti?

doresc sa fac botezul acolo, si as dori sa stiu daca biserica este incalzita si daca slujba este frumoasa!






Noi am botezat-o pe Olguta acolo, in ianuarie anul trecut . A fost frumos. Biserica fiind mare, nu prea au cum s-o incalzeasca, apa a fost calda, iar pr. Nectarie cel care ne-a botezat-o a fost dragut...

Daca cunosti acolo pe vreunul din preoti e tocmai bine, atmosfera e frumoasa si, mai ales, sunt moastele Sf. Nectarie acolo

--------------------------------------------------------------------------------------------
Adriana, mamica lui www.earpower.com/bebe/copii" target="_blank">Codrin(19 aprilie 2002) si a www.earpower.com/bebe/olguta" target="_blank">Olgutei(6 decembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna,

Stie cineva daca se pot face cununii la Sf Anton?
Si care sunt conditiile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Alexia28, iti promisesem ca ma interesez eu: uite ce-am aflat. Se fac cununii la Sf. Anton dar e mai scump decat la Domnita Balasa, de exemplu. Slujba cu tot cu cor e 9.000.000 lei. Asa ca noi cel putin am renuntat la ideea de a face acolo nunta.

I wish I were an angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Multumesc mult pt informatie.
Intr-adevar este scump. Ce sunt cu preturile astea?
Daca nu ai bani ce se intampla, nu te mai cununa?

V-am pupat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Buna fetelor!
anangel_lexi, tu te referi la biserica Sf. Anton, cea de prin zona Bucurestiului vechi? 9 milioane?
Chiar asa, risti sa ramai necununata religios, daca nu ai banii astia? sau iti zice "crestineste" sa cauti in alta parte??

Je

I wanna lay you down in a bed of roses.......

Mergi la inceput