Biserici in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimika spune:

Fete dragi, dar la Biserica Armeneasca nu face nimeni? Eu nu am intrat niciodata in ea, pe dinafara este super. Acolo a fost botezat viitorul sot si toata familia lui, in frunte cu el bien sur, a dorit sa facem cununia acolo. Stiti ceva de cum sta treaba acolo?

x

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia-mihaela spune:

buna dimineata, fetele!

Eu am avut nunta tot in octombrie anul trecut, la Domnita Balasa, ca si Laura10, dar la mine a fost ok. Eu am avut biserica programata la 16.30, adevarul e ca am fost si din timp sa ma programez, cred ca din februarie, cand am si dat avansul de 2 mil. Cand am dat banii, a intrat sotul meu cu preotul acela batran in camera lor (acolo unde intra numai barbatii, ma scuzati dar nu stiu cum se numeste camera )si s-a asigurat ca ne-a notat acolo. Pe urma am mai trecut prin iunie si totul era ok, eram notati la ora dorita.
Si in ziua nuntii totul a fost ok, chiar am intarziat un pic pt ca se filma nu stiu ce reclama pe cheiul Dambovitei la Unirea si era buluc de oameni si nu puteai sa intri pe drumul normal la biserica si a trebuit sa ocolim si sa intram pe nu stiu unde....ma rog, treaba e ca am ajuns cred ca pe la 17 si am si intrat imediat.
Asa ca pt noi, totul a fost ok.

va pupic pe toate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday spune:

Fetelor, am ajuns ieri la manastirea Radu Voda. Si mi-au spus ca au pierdut caietul de programari!!!! . Ca ei cred ca l-a luat cineva, dar ca spera sa-l primeasca inapoi pana duminica. Mi-au spus sa vin duminica, sa vedem daca l-au gasit sau cum sa facem.
Aveti grija fetelor care aveti nunta acolo. Poate ar fi bine sa mai treceti o data pe acolo, macar pentru verificare.
Sper din tot sufletul sa apara caietul pana duminica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutza2002 spune:

Pentru cele care au cununia la Radu Voda sa stiti ca am vb la biserica cu parintele teoctist si cica e ok!
Nu se vor mai face programari pentru anul acesta ca sa nu se suprapuna cu cele care au fost deja programate.
Au spus ca fiecare vine la ce ora stie ca a fost programat si se va oficia cununia.
Pupici la toata lumea!

'Ubita si 'Ubitu'
http://community.webshots.com/user/ginutza2002
Asa cum apa in apa se scurge, tot asa zilele mele in ale tale vor curge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Raza de Soare, in primul rand vreau sa iti mai urez inca o data CASA DE PIATRA si o casnicie plina de iubire multa si fericire!!!
Cum a fost slujba la Biserica SF. Maria??? Sunt tare curioasa? Ati mers inainte sa va spovediti? Exista co si daca da cat costa? Cat dureaza slujba???
Daca mai imi aduc aminte ceva te intreb.
Multumesc mult.

poze rochita civila
eu
diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Cristina, pana iti raspunde Raza, te pot ajuta eu cu cateva informatii: da, exista cor, costa 2 mil. si canta frumos. Slujba dureaza cam 40 min. si este o slujba normala (eu nu sunt foarte atinsa de religie/credinta, asa ca mi-e cam egal). Preotii vorbesc clar si tare, biserica arata bine, este impozanta, are un covor/mocheta visinie pe jos ceea ce ii da un aer de eleganta. Eu am fost acolo acum o luna la o cununie, iar inainte de asta am vrut s-o rezerv pentru propria ceremonia, dar nu mai gasisem liber decat la o ora foarte tarzie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Multumesc mult Pepenash.

poze rochita civila
eu
diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepenash spune:

Cu mare placere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by cristina_26

Raza de Soare, in primul rand vreau sa iti mai urez inca o data CASA DE PIATRA si o casnicie plina de iubire multa si fericire!!!
Cum a fost slujba la Biserica SF. Maria??? Sunt tare curioasa? Ati mers inainte sa va spovediti? Exista co si daca da cat costa? Cat dureaza slujba???




Multumesc!

Slujba? Hm...Frumoasa, speciala, emotionanta! Cu zambete si lacrimi! Preotul Surubaru, cel cu barba alba, e super.

Pe scurt: nu, nu am mai mers la spovedit, desi am vrut - nu am avut timp; insa nu ne-au intrebat absolut nimic!
Exista cor de 2 persoane (vedeti k nu e de min x persoane?) care...n-a costat/dak a costat, a fost in cei 3 mil cat a costat slujba (a fost ok 1 mil/preot, asa cum banuiam); slujba dureaza 30 min.
Asadar, per total: avans+slujba = 5 mil.

Alte intrebari? Oricand!

Proaspat casatorita...


Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea0919 spune:

la biserica SF.Mina are careva idee cat este taxa ? sora mea are cununa acolo si vrea sa stie sa se cam pregateasca ! :)

Mergi la inceput