Biserici in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bolecutza spune:

M-am linistit am mai scapat de o bataie de cap, aranjatul bisericii. E super! Draga Krelia o sa-ti mai impartasesc din experienta mea cu biserica, la momentul respectiv. O sa mai vorbesc cu preotul si-ti spun ce mai aflu. Doar sunt convinsa ca putem afla lucruri importante pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:


Mai fetelor... eu trecui sambata prin fata pe la Sf Spiridon si nu fusei asa incantata...
Eu vreau o biserica mare... cu trepte, gradina, covorul rosu il cumpar eu daca nu au...
Cine stie o asemenea biserica?
Am mai auzit ceva de Domnita Balasa... cine stie sa-mi spuna si mie ceva de ea?


Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by andreea_trend

Eu vreau o biserica mare... cu trepte, gradina, covorul rosu il cumpar eu daca nu au...
Cine stie o asemenea biserica?

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer


Biserica Elefterie de la Eroilor/Operei...pe acolo prin zona - e mare cat o zi de post, are scari de te plictisesti cat urci , dai si bani kklau (fro 10 bulioane)...da' ai si 3 popi (cred)..ah..si scaune pt invitati , corect...
Auzi, da' ce-ti veni cu biserica mare si cu covoru' roshu'?? Ti s-a invadat cuibu'???

ps..e drept ca de la elefterie pan' la hitoln cam faci de-o ciorbitza pe drum...


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

[quote]Originally posted by andreea_trend


"Mai fetelor... eu trecui sambata prin fata pe la Sf Spiridon si nu fusei asa incantata...
Eu vreau o biserica mare... cu trepte, gradina, covorul rosu il cumpar eu daca nu au...
Cine stie o asemenea biserica?
Am mai auzit ceva de Domnita Balasa... cine stie sa-mi spuna si mie ceva de ea?"

Pai si ce nu te-a incantat la Sf. Spiridon? E mare..ca doar e catedrala (deocamdata singura din Buc.), are trepte si are si gradina? Sigur nu ai fost la Sf. Spiridon vechi?





Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

Mah cred ca nu am fost la cea de care ziceti voi... hhhmmm
Kreliuzt... crezi ca nu vad la departare... si daca nut-i aduci aminte fac la Sofitel... nu la Hilton

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

andrea_trend, Sfantul Spiridon Nou este pe partea dreapta imediat ce iesi din Pasajul Unirii spre Budapesta. Si intr-adevar este mare. Sfantul Spridon Vechi este o bijuterie de biserica dar intr-adevar foarte micuta; este pe Splai, vizavi de intrarea pe Calea Victoriei. Cred ca tu pe asta ai vazut-o.

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by blanca000

[red]Pai si ce nu te-a incantat la Sf. Spiridon? E mare..ca doar e catedrala (deocamdata singura din Buc.)


Nu este singura catedrala ! De ex, biserica unde ne vom cununa noi, este catedrala regala (Bis Sf Maria, din parcul Regina Maria).

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

quote:
Originally posted by andreea_trend

Kreliuzt... crezi ca nu vad la departare... si daca nut-i aduci aminte fac la Sofitel... nu la Hilton

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer


Eh...ai si tu intelegere..stii doar ca-s baba batrana


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

quote:
Originally posted by krelia

quote:
Originally posted by andreea_trend

Kreliuzt... crezi ca nu vad la departare... si daca nut-i aduci aminte fac la Sofitel... nu la Hilton

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer


Eh...ai si tu intelegere..stii doar ca-s baba batrana


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"




Avem ... avem ... ca la cate miresici ai pe cap

Nunta noastra
Poze
Nu te ascunde in spatele unei imagini false: oamenii te vor iubi mai mult daca esti sincer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

quote:
Originally posted by blanca000

[red]Pai si ce nu te-a incantat la Sf. Spiridon? E mare..ca doar e catedrala (deocamdata singura din Buc.)


Nu este singura catedrala ! De ex, biserica unde ne vom cununa noi, este catedrala regala (Bis Sf Maria, din parcul Regina Maria).

AMR 2 luni + ... pana la nunta

Foto





Sorry nu stiam....stiu doar ca Sf. Spiridon chiar asa se numeste " Catedrala Sfantul Spiridon Nou"...si de asta am zis

Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput