Bebelusi de iulie-august 2004 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

FETELEEE,
am uitat ce era si mai importnat: NU am gasit in orasu` asta "..." biscuiti fara gluten. Ce ma fac ? Ce pot sa fac ??? Ii dau branzica in piureul de fructe ??? Ce sa fac ??? Plsss ... HELP !

Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_sonyei spune:

Am reusit sa pun si eu ceva poze cu mandruta mea...
Si noi supermaraite, nu mai vrea sa adoarma decat in brate, chiraie si tipa toata ziua de m-a surzit...

www.sonya.as.ro/photo.html" target="_blank">Pozele sonyei
Mama Criss si Bebe Sonya-Alexandra (28 iulie 2004)
-------------------------------------------------
Fi fericit in fiecare clipa caci viata e scurta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melanie spune:

La Multi Ani!!!! Sa aveti un an nou plin de sanatate, bucurii, fericire si tot ce va doriti alaturi de puiuti!!!

Am mai aparut si noi ..din ceata... deh! am un copil atomic si nu apuc nici sa mananc cateodata dar asta sa fie problema...

Daria a fost bolnavioara de sarbatori: otita, rosu in gat, temperatura vreo 3 zile, am ajuns la antibiotic..cert este ca in noaptea de Revelion la ora 0.15 eu vorbeam cu doctorita pe telefon ce sa-i mai fac cupilului. Acum suntem bine dar ne luptam cu papatul cu lingurita...nu mai vrea sub nici o forma... o asociaza cu momentul medicamentelor.

Mama Giuliei eu stiu, sper sa nu gresesc, ca sunt buni biscuitii populari, lasati 3 min la cuptor. Branzica de vaci se poate pune si in piureul de fructe si in cel de legume. Daria o apreciaza mai mult in cel de legume.

Mama Sonyei, este dulcica foc!! sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea. Mai vrem poze daca mai aveti

va pup si ne auzim maine





Oana si Daria Andreea (17.07.2004)
http://community.webshots.com/user/dariaandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza dragelor si din tara maraitzilor..raportam si noi aceleasi simptome - nici calare nici e jos nu e bine. uclmea e ca ieri a dormit de a rupt...eh, trece si asta.
vad ca v-ati pus toate pe branza si iaurt....nu mai asteptati pina dupa 6 luni? cam asa zice la carti....
Cori, multa sananate, sa va reveniti cit mai repede!
Monica are dreptate, biscuitii pot fi inlocuiti cu cu succes cu cereale. biscuiti fara gluten hero eu am vazut si in metro si in selgros si la sensiblu.
pupici si o zi fara maraieli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Laura,la Campina e innorat azi, dar ieri a fost soare si 13 grade! Cand veti veni in tara sa ma anunti si poate ne intalnim cu bebicii ! Ce zici?
Pako, deci si tu ai patit-o cu para. Codrut a facut ieri kk de 5 ori, dar nu diaree.Oricum, nu ii mai dau prea curand!
Eu azi o sa ii fac branzica si i-o amestec in piureul de legume.Sper sa ii placa!
Vroiam sa ii fac si mar copt dar nu stiu cu ce sa il combin - cu cereale?Nu gasesc biscuiti fara gluten si vad ca cine a zis ca foloseste nu vrea sa ne spuna de unde ii procura
Sa avem o zi placuta!
Adema&Codrut
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

neata la mamici si pitici!

in sfarsit, dupa 5 luni de zile bifez si eu o noapte dormita in intregime, fara nici o pauza!
ieri am fost cu moata la doctori , prima mi-a zis ca are viroza si mi-a dat ospamox, vibrocil si nurofen, a doua (culcer) mi-a zis ca are rosu in gat si mi-a dat doar panadol, iar nasul sa i-l curat cu mult ser fiziologic sau sterimar, ea are un stil "barbar" de a curata nasul piticilor, le baga o seringa plina cu ser si le inchide gurita ca sa-i inghita ...le zice si pofta buna! i-am mai facut moatei si o ecografie la sold, e totul ok!
asa ca aseara i-am dat iubitei panadol, pe la 10 a adormit si s-a trezit abia la 7 dimineata, i-am dat un biberon cu lapte, a papat si de atunci doarme ...pentru cele care nu stiu cum e sa dormi o noapte intreaga va zic eu cum este, sint ametita de atata somn, parca as fi dormit o saptamana !
acum sint curioasa daca moata va fi tot maraita, tot fara chef de joaca, sper ca nu pentru ca tati e la serviciu ...vedem noi, cumva m-am obisnuit sa o tin in brate toata ziua!

Oana, bine ati revenit si voi, chiar ma intrebam de ce nu dati nici un semn de viata! Daria e o dulcica si o scumpa, sa va traiasca!!!

pupici

Nicole & Andreea Alexandra(fomista)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Mamici, bebici ! Buna!

Avem o "problema"....Danut de cateva zile de cate ori ii scot pampersul sa-l schimb se prinde de putik si de oute si le intinde saracele....si faza mai problematica e cand face kk pentru ca mai am nevoie de o mana sa-l tin sa nu -si vare manuta, caci numai dreapta e bagacioasa....ce mai si asta? nu e iritat, in orice caz se irita el cu scarmanatu asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

Lia...si al meu face exact la fel...asta e o alta jucarie. Si eu i-am pus deasupra mesei de schimbat o oglinda cu niste chestii atirnate si de obicei isi facea de lucru cu alea...dar se pare ca pina sa se prinda de picioruse , mai la indemina e putica !!!
Nu te ingrijora intra in 'job description ' hi,hi,hi cum spune soata mea!!


La multi ani !
Alexander Matthias
Victor Alexandru
sa cresteti mari si sanatosi !!!!

Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

salutare mamici si bebici !
am papat si noi supitza .. , yami ce bun !
eu azi nu pap decat iaurt ... am inceput o cura , sa vedem ce iese ...
cine intreba de biscuiti .?.. poti sa-i pui faina de orez sau porumb (Milupa sau Nestle ) cei de la milupa nu au cereale simple .. eu am luat faina de orez simplu de la Nestle
gagici , voi curatati nasucul bb-ilor in fiecare zi ?
o zi buna , buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Adema, cred ca am zis eu de vreo 2 ori inainte un de se gasesc biscuitii...si acum inca o data. sper sa gasesti si tu.
Lia, ....Mani are dreptate, faza asta va dura vreo luna si jumatate....pina pricepe ca (deocamdata) nu e de joaca.
aici e tare frumos afara fetelor, asa ca noi am iesit in premiera in caruciorul sport afara, incotosmanat ca un eschimos....grasu a fost super incintat, nici macar nu a adormit, se uita la lume....ce mai, a fost bine fatza de nervii pe care ii avea in landou.
pupici la toate!

Mergi la inceput