Mamici din Constanta (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Salutare fetelor! M-am hotarat sa scriu mai multe despre sarcina, nastere si performantele puiutzului meu si probabil ca o sa va anunt cand o sa postez si unde, dar de unde timp??

Crix, si eu sunt "racushoara". Ca sa modifici ceva in profil, cred ca trebuie sa trimiti un mail la administratia DC, la adresa: admin@desprecopii.com
Nu stiu daca merita efortul?!

Am mai intrebat chestia asta pe DC, dar nimeni nu mi-a raspuns pana acum:
Cum D-zeu faceti de aveti atatea poze pe Webshots? Ca mie deja imi scrie "Premium only" si ma enerveaza teribil ca nu stiu ce trebuie sa fac! Varianta "Premium" nu este pe bani?! Ca eu asa am inteles....Voi o aveti pe aceea?!

Cand mai organizati cate o intalnire, scrieti si voi aici clar, ca eu nu m-am prins despre ce a fost vorba pe 28! Eu as fi incercat sa vin, cu puiutz cu tot!

Va pupacesc,
mav si Sebitzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanja spune:

Buna fetelor,
Va multumesc inca o data ca imi sunteti alaturi.Eu nu prea ma pregatesc de revelion cine stie ce,mai ales ca il fac acasa cu Stefan.Nu stiu daca sotul sta acasa,mai ales ca amanta ii este .Trebuie doar sa ii fie alaturi.
Oricum ,acum nu mai sunt asa de afectata si nici nu mai imi pasa de ceea ce face el.Nici nu prea mai sta pe acasa si nici nu prea vorbim;doar daca e cazul.
Am fost si mi-am depus actele la fortele de munca si de la anul ma voi duce la munca pentru ca nu mai vreau sa stau pe banii lui.
Stefan incepe sa imi manance zilele,daca nu sunt atenta distruge tot ce prinde.Nu mai sta locului deloc.
Va pupic siva scriu mai tarziu ca nu pot de printul asta mic,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Buna, Tanja! Imi pare teribil de rau pt ceea ce ti se intampla!
Ca sa inteleg si eu mai bine: tu ai plecat din Romania pt ca te-ai maritat cu EL, apoi i-ai facut un copil si in timp ce tu ii daruiesti puiutzului vostru toata dragostea si energia pe care le ai, el te insala si a lasat insarcinata alta femeie??? Da', aia nu stie de tine??? Crede ca pe ea n-o s-o insele??? E o cretina!!! Cred ca-ti vine tare greu sa fii acolo singura, departe de ai tai... .....Si am vazut ca esti atat de frumoasa....
Nu inteleg, de ce s-a stricat relatia cu sotzul tau? Daca sunt chestii prea intime si nu le poti povesti, te rog frumos sa nu te superi pe mine ca am indraznit sa te intreb! Daca ne povestesti, poate invatam si noi ceva din experienta ta...(sa speram ca nu va fi nevoie sa trecem si noi prin asa ceva...) Poate fetele stiu deja despre ce e vorba, dar cum eu am venit de curand ...
Sa stii ca o sa ma rog pt tine, sa-ti dea D-zeu sanatate si putere de munca, sa treci mai usor prin toate astea!
si sa fii tare!!!

mav si Sebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello la gagici
scuze ca semnez condica asa tirziu dar am alergat toata ziua. si pe ploaia si pe aglomeratia astaa.....yuck-yuck, ingrozitor! dar tot am apucat sa ma duc la coafor sa ma fac bella.
Tanja, si nasul sus, stii tu....tu esti cea mai tare! puici si neastimparatului!
Crix, tot asa ocupata esti? sau face fitze noul modem? hahahaha, lasa virsta asa....ca e mai "atractiva"!
Caty, ati fost la medic? ce mai e cu Dinu?
Mav, pai mai clar decit "hai sa ne intilnim azi".....cum sa zic?
daca nu mai intrati maine va dorim la toate un an nou fericit cu multe bucurii, numai sanatate si fericire si sa vi se indeplineasca toate dorintele! LA MULTI ANI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Tatiana, poate ar fi mai bine sa -i faci test la Medicover sa vezi daca este alergica la proteina din lapte. Si firma Nestle are un lapte praf pt copii cu alergii Nan hipoalergenic pe care eu l-am folosit de la 6 luni ale baiatului meu, in paralel cu alaptatul pana la 11 luni si apoi pana la 2 ani jumate.
Toate tratamentele pt bb sunt cu dus si intors. Stiu pt ca am trecut prin asa ceva si practic nu-mi e strain nici un tratament si nici sfaturile fara rezultate vizibile ale multor medici din Cta. Nu vreau sa te sperii dar sa stii ca problema se poate rezolva numai prin perseverenta ta. Revin cu sfaturi daca le gasesti utile.

Sa vezi ca sa prevezi, sa prevezi ca sa previi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:



Neatza! Si eu vreau sa va urez:

LA MULTI, MULTI ANI FERICITI ALATURI DE CEI DRAGI, MUUUUULTA SANATATE (CA-I MAI BUNE DECAT TOATE!), SA DARUITI SI SA PRIMITI DRAGOSTE SI NU IN ULTIMUL RAND, PUIUTZI VOSTRI SA VA ADUCA NUMAI BUCURII!!!!

Tatiana, si eu ii dau lui Sebitzu laptic NAN HA (hipoalergenic), tot de la 6 luni si in paralel cu alaptatul (la 11 luni, inca mai papa tzitzi). Am incercat sa trecem la NAN formula 2, dar nu prea ii place si s-a deranjat la burtica... Asa ca vom merge in continuare cu NAN HA, atat cat va fi nevoie, chiar daca este mai scump! Cred ca este mai aproape de laptele de mama si clar este mai "usor" decat celelalte formule de lapte praf. Nu stiu daca la noi pe piata se gaseste, dar pt copii alergici la laptele de vaca, se mai recomanda laptele de soia!
Si sotzul meu a avut o "dermatita atipica" acum vreo doi ani, dupa ce s-a intors din Canada (cine stie cu ce?? ce-o fi mancat el pe acolo?) si s-a chinuit cu niste bubite pe fata vreo 11 luni!!!! Pana la urma, se pare ca dl dr Nocivin, de la Spitalul Militar i-a dat de cap, cu un tratament fff scump + un regim alimentar sever, recomandat de un naturist (de la Palazu Mare, dar nu-i mai stiu numele). Din pacate, bebele tau este mult prea mic pt asa ceva... Incearca sa-i faci testele alergenice la Medicover, e mult mai sigur si in functie de rezultat vei sti ce ai de facut in continuare! si mult curaj, suntem alaturi de voi!

Roxana, scuze! Probabil ca n-am fost eu pe faza... Dar oricum, la noi nu merge cu "hai sa ... AZI", ci mai degraba cu: "hai sa... maine sau in ziua X"! Inca avem programul nostru de papat si de dormit si daca nu-i nici tati acasa, sa fie soferul nostru, mai greu....

Fetelor, si mie mi-e groaza de intzarcat!!!! Nu stiu cum o sa ma descurc.... Am idee ce ar trebui sa fac, dar mi-e frica.....
Ma intelege cineva?

la toata lumea si inca o data: LA MULTI ANI!

mav si Sebi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Buna dimineata la toata lumea!!!

Bun venit celor mai noi fete !!

Pentru ca este ultima zi a anului, va doresc sa aveti parte la anul de multa sanatate, fericire, indeplinirea tuturor dorintelor.
LA MULTI ANI !!!

Dana, aspiranta inca optimista la statutul de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ematutui spune:

Va uram multa sanatate si impliniri in noul an 2005.

mamicilor si bebitilor si copiiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello.
Tatiana....e sigur ca trebuie sa ii dai formula HA (indifernet ce, nan, milumil, humana) dar si cu schimbatul asta de lapte frecvent probabil ca ai aiurit-o destul pe Bia. mult succes!!!! si sanatate, sa auzim numai de bine.
Dana, ce mai faci? ceva noutati.....?
Mav, vrei sa spui ca la 11 luni sebi se mai satrua cu nan HA?????? wow....eu am trecut de 3 saptamini la nan2....si grasu tot maninca de rupe!
va pupam pe toate si va dorim un an nou fericit, plin de impliniri si bucurii, cu sanatate multa ca e mai buna decit toate!
multi pupici si LA MULTI ANI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns layla spune:

Buna fetele, va mai amintiti de noi?
Anul trecut pe vremea asta scriam si noi mai mult la topicul asta, intre timp ne-am mai ratacit dar am ramas cu sufletul aici.

Pe 29.12.2004 am implinit si noi un anisor!
Alex (Marele Blond) este un nazdravan, merge in picioare de la 11 luni, are 12.5 kg si 8 dintisori.

In rest suntem bine exceptand problemele cu somnul care nu s-au rezolvat desi a trecut un an de zile.

LA MULTI ANI SI SA NE AUZIM CU BINE IN 2005!


Cateva poze cu noi,
http://community.webshots.com/user/layla374

Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)

Mergi la inceput