Bebelusi de sept-oct 2004 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

mamicilor,
voi cum dati doctorii la bebei-ca alei mele nu ii place biberonul-plus ca dupa ce ii dau biberon imi vomita....am pus antibioticul in 1 oz de formula-si spre surpiza mea l-a mancat dar....nu pot sa-i dau sa suga pana la ultima picatura si dupa vreo ora jumatate a vomat (mancase si san dupa biberon)...si ma supar ca la antibiotic e important sa fie exact cantitatea recomandata-asa ca acum nu stiu cat a primit- cu siguranta mai putin, dar nu stiu daca nu cumva l-a varsat pe tot)...

timea- ce i-a dat fetitei tale. asa mi-as dori sa o vad bine si pe Liuta mea...ca numai necazuri am avut luna asta...eu i-am inaltat salteau, dar degeaba...dor in leagan se mai linisteste...


anamaria

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993
http://community.webshots.com/user/anababa100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

I-am dat solutie de zantac( asta ne-a prescris medicul).. in functie de greutatea bb... ii dau de 2 ori pe zi... e tare rau...
Numai bine,
Timea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Pentru ca incepand de diseara am musafiri, si probabil ca nu voi mai reusi sa intru pe net, va spun de acum:

CRACIUN FERICIT, SA FITI SANATOSI SI IUBITI, BEBITII SA CREASCA MARI SI SANATOSI, SI SA AVETI PARTE CU TOTII DE BUCURII IN FIECARE ZI A VIETII!


Mina si BebeMateiCostin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crini spune:

Lilia, mult curaj. Cred ca iti este foarte greu, dar gandeste-te ca important este ca ai descoperit din timp si ati putut actiona la o varsta asa mica. Verisoara mea a avut aceeasi problema si i-au pus piciorusele in ghips la 2 ani, pentru ca atunci, acum 20 de ani nu se faceau analize devreme si si-au dat seama de-abia cand a inceput sa mearga. A stat 6 luni asa cum povestesti tu, cu picioarele departate si ghipsul pana la mijloc, dar a trecut si nu a mai avut nici o problema dupa ce a scos ghipsul. Cu kk nu stiu ce sa-ti spun pt ca verisoara mea deja stia sa ceara si o duceau la baie.
Intareste-ti sufletul si bucura-te ca va fi bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Va dorim sarbatori fericite,AN nou fericit,numai bucurii si sanatate piticilor
LA MULTI ANI!!!
Ioana si Alesio (6550g,11 saptamani)
www.alesio.shorturl.com - poze noi!!!!!!!

http://alesio.shorturl.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:


Fetelor,
voi cum faceti lapticul la bebei? Eu fac cu apa plata pe care o incalzesc si o pun in termos, astfel incat atunci cand plange prepar repede laptele. E bine sa fie cu apa plata?
Noi am ajuns la 150 ml / masa. Voi cum stati cu cantitatile?

Dixie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dixie spune:


Va urez tuturor Craciun fericit si La multi ani!

Dixie & Victoras
(3 oct)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea spune:

Si eu va urez toate cele mai bune...
Noua anul asta ne-a adus mosu' cel mai minunat dintre cadouri... Si la anul to asa:)
Craciun fericit!
Timea si Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mihaela ce ati facut azi la vaccin?
Anamaria nici eu nu stiu cum s-o pacalesc sa ia calciu si vitamina C. Ii dau cu lingurta, dar jumatate da afara... Iar sa-i pun in ceai nici nu se poate pt. ca nu vrea sa bea ceai.
Noi va spunem Craciun fericit! si sa va aduca Mosu' tot ce va doriti.



Eliana si Elena (23.10.2004)
http://community.webshots.com/user/elianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona_B spune:

Va dorim si noi un craciun fericit si de pe acum un an mai bun si numai bucurii!
pt mamici si pt BB-i!!!

Mergi la inceput