Bebelusi de iulie-august 2004 (25)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

pupici pupici pupici!

Marcela, intilneala e programata pe 28 decembrie, ora si locatia inca nu sint fixate, mai astept idei si de la voi, as vrea undeva unde sa nu fie fum pre mult!

Oana, putem muta intilnirea si la ora 2 sau 3, cred ca si Dana vrea tot cam asa din cauza de job, vii sigur?

Adema, eu i-am dat moatei suc de portocale in combinatie cu mar, morcov, dar i-am dat si simplu, nu a avut nimic, poti sa incerci si vezi cum il primeste, noi acum papam mandarina, ii dau o bucata mica in gurita si ii suge tot sucul, dar feliuta de mandarina o tin eu bine ca altfel ar inghiti-o (doamne-fereste), ii place tare mult, acum nu mai pot manca fructe in fata ei ca vrea, intinde manuta!!!


Nicole & Andreea Alexandra(fomista)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Marcela, da, la Universall are, dar n-am ajuns inca pe acolo. Tu esti din Sibiu?

Ce-as mai vrea si eu la intalneala....asta e, o sa ma consolez cu poze.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gata, am terminat si cu vaccinul de 4 luni ... ca imi statea ca un pietroi pe suflet ... pina acu toate bune, da' ce-or pune vere astia in solutia aia, ca are copilu meu o energie de ma sperii !!! Ce sa doarma, da din picioare si neam de mai sta fara sa se rostogoleasca pe o parte sa ajunga pe burta !!! La cabinet chiar i-a facut o demonstratie doftoritei si a vrut sa plece de-a busilea pe masa ei, asta dupa ce a incercat sa se ridice in miini, cu fundu sus !!!!Altminteri, avem 7 kile si 66 cm si o sa incepem si noi in curind cu carnea de pui ... si bine ca s-a rezolvat si cu usorul suflu de la inima, ca stateam ca pe ace cind l-a ascultat cu stetoscopul !!!!! A, ne-a dat numai niste Vi-sol si mi-a spus de Zymafluor, dar a terminat povestirea cu faptul ca io sint cea care decide daca ii dau lui Moflici sau nu, ca ea nu poate sa imi spuna nici prouri nici contrauri vizavi de el, ca abia a intrat in romania si abia peste nu stiu citi ani o sa se vada efectele asupra generatiei de copii, dar ca strainii il folosesc cu succes ... una peste alta, sa ma gindesc si sa ii spun ce decid ! Blah-blah-blah ... asta dupa ce asteptasem de la ora 10 (inceperea programului, dar la 10.10 inca nu erau la treaba !!!) pina pe la 11 si ... cu specificatia ca azi-miercuri-e zi pentru bebelushi la policlinica ! Well, bine ca s-a terminat si cu asta ...

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Multumesc pt. raspunsuri! I- am dat cam o lingura de zeama de portocala si vad ca ii place. Sper sa nu reactioneze aiurea!
Beleaua cea mare acum e adormitul in timpul zilei!! Plange de somn de nu te intelegi cu el si nu adoarme decat in brate, plimbat prin casa.Azi am incercat si sa il las sa planga in carut si pus pe picioare ...n-a fost chip sa adoarma. Urla ca din gura de sarpe!
Voi cum ii culcati ??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Am uitat sa va spun ca am mai pus si noi pozici in Album.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Adema, parca ma vad pe mine ... ca si io patesc la fel ! Urla omuletzul asta uneori de se aude pina la parter, cred - si noi stam la etajul zece !!!!! Vad ca ii este somn dar pas de doarme ! Io ii cint cintecele dealea stupide de copilasi, ce-mi aduc aminte din ce imi cinta si mie mama, cu podu de piatra si coroana e rotunda si ala cu muzicuta si apoi folosesc o gramada de sh-uri si in cele din urma adoarme, dar tot in brate ... Cred ca o sa il premiez gras cind o sa vad ca adoarme singur !!!!! Ca unicul moment in care adoarme rapid si fara bataie de cap este cind iesim afara - in cinci secunde sforaie !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

buna!
fetele care sunteti pe aici si aveti timp dati un sfat:
o prietena a nascut acum 18 zile, i-a dat fetitei san in spital dar pt ca nu a fost invatata cum sa alapteze a facut asa de tare rani, ii curgea sange, incat nu si-a mai putut alapta bebele. s-a mai pompat un pic si dupa nu i-a mai dat lapte matern. ea inca mai are lapte si i-au trecut si ranile. ce sa faca? sa incerce sa ii dea iar de la san? a auzit ca daca intorci copilul la san nu e bine.

multumesc mult!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii "proaspete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Eliza, de ce nu e bine!?
ca io o intorsei cand a avut 4luni jumate...:)
Ce bine ar fi daca ar manca ea singurica si ziua nu numai noaptea!...

Adema, ne inscriem si noi in clubul celor care nu adorm daca nu sunt luati in brate! Cade de somn dar pana nu o iau in barte sa o legan nu se lasa!

Lia, daca ai stii tu cate sunt in alea...ale tzaranului...hahaha...te-ai lua cu mainile de cap!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Buna seara fetelor si de la noi.
Cam rarut pe forum recunosc dar nu am timp si tare imi pare rau ca nu am mai vorbit cu voi.
Noi suntem bine Luca e un scump.
Fetelor as vrea sa stiu daca mai este pe aici cineva care alapteaza exclusiv la sin bebelusul.Eu nu am inceput sa ii dau nimic,rarut un suculet de morcov+mar+madarina.Vad ca voi ati inceput cu supite,eu nu stiu ce sa fac pediatrul mi-a spus sa mai stau.Nu stiu,poate dupa sarbatori incepem si cu altceva.
Eliza eu zic ca prietena ta poate sa isi alapteze copilasul, e pacat sa piarda laptele doar pt atita lucru.Se zice ca nu e bine pt ca mai tirziu va deochea atunci cind se va mira de cineva.Atita tot!!!
Nici al meu nu a mai supt de la 3 saptamini.A trebuit sa ma mulg,iar zilele trecute mi-am zis:Ia sa vad daca vrea strumful sa mai suga?Si uite ca acum suge,e adevarat nu la fiecare masa dar tot e ceva decit deloc sau numai in somn.Asa ca eu zic ca e prea pretios lapticul ei incit sa plece urechea la babisme iar copilasul prea micut.
Pupici

Ancutza cu bebe Luca Andrei.(28.07.2004)

http://community.webshots.com/user/anka77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Buna tuturor,

baby_boom, ti-am citit povestea de pe prima pagina... foarte frumos scrisa..

eli, felicitari pentru botez, sa-ti traisca micul crestin!

Olivia, cu intarziere iti doresc si eu La Multi Ani si sa fii fericita alaturi de familie!

Noi am facut pomul de vreo 2 saptamani, dar asta mica nu a fost impresionata decat in prima zi... acum daca o duc langa el intinde mainile sa traga de globuri.

Eu de Craciun i-am luat un baby gym ca o trec pe program de gimnastica... sper sa-i placa si sa inceapa sa se miste si ea mai mult... acum se rostogoleste de pe spate pe burta, dar daca e dezbracata, ca altfel e greu funduletul... Vreau sa ii mai iau o chestie in care se sta in picioare, dar fara sa atinga cu picioarele pamantul, si de jur imprejur e ca o masuta cu tot felul de jucarii... o sa v-o arat daca i-o luam...
Scaun de masa nu ii iau acum ca oricum pana la 6 luni nu o sa o pun in el sigur, asa ca mai economisim ceva bani ca tot vrem sa ne luam casa...

Voi in ce mai tineti copilasii prin casa? Si cu ce sa mai joaca? Ca a mea e mai interesata de reviste (cum fosnesc), de casetofoane si computer decat de ursuletii ei...


Anca & bb Bianca (19 iulie 2004)

http://community.webshots.com/user/aneagu100

Mergi la inceput