Bebelusi de iulie-august 2004 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Fetele , as vrea si eu tare mult sa vin la intilinire si sa va cunosc . Dar la ora 12 nu prea pot ca sunt la servici poate daca o puneti pe la 2-3 pot sa ajung si mi-as dori tare mult. Vedeti da ca nu va incurca prea mult ora poate o decalati putin . Merci anticipat.
Moata mea de vreo saptamina se culca pe la 1-2 noaptea ( de ma dispera ca unt chiuna la servici a doua zi ) dar se scoala a doaua zi pe la 10-11 (e cam puturoasa nu-i asa ) ; oricum sper sa ne reglementam porgramul.



Oana si Iza-Maria DN 19 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hehehehe, Lia, ce m-a distrat chestia asta cu exotismele ... Pai sa-ti spun io cum are grija taranul roman de legumele si fructele din gradina lui ? Ca io la firma mea vind ingrasaminte si pesticide si sa stii ca putini mai sint taranii care nu-si stropesc culturile cu fel de fel de inginerii ! Asa ca povestea aia cu azotul si cu etena (parca asa era, ca am citit si io subiectul de pe forum)nu-i chiar mare bai !!! Spala fructele bine de tot, indiferent de unde le iei si da-i-le omului mic ... si lasa grijile, really !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:


Am o mare intrebare la voi si va rog din tot sufletu sa imi raspundeti,aseara Naomi,dupa doua ore de somnel a vomitat rau de tot,mar si laptic,Ceea ce nu inteleg de ce mar,eu ii dau piureu de fructe dupa amiaza la 2-3,si ea a vomat aseara la 11.M-am speriat rau de tot si o gramada ,nu stiam ce sa-i fac,saracuta voma si plangea,nu a mai facut niciodata asa,in general ea nu prea imi vomita.

astazi facem cinci luni,parca nu as vrea sa treaca timpu asa de repede,imi este dor de prima luna de viata cand dormea nonstopsi mai putem sa fac si eu una alta prin casa.


Multi ma duc sa va citesc ca sunt in urma tareeeeeeeeee


SARBATORI FERICITE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatzaq!
Anca, nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi asa tare...probabil i-au picat "de-a latul"....poate a durut-o burtica ieri...acum e bine?daca nu are vreo problema azi....a fost doar o indispozitie. pupici si santatate!
hahaha Lia, zau asa....pere "din gradina taranului"???? eu iau pere din metro, la casoleta.arata bine si is mai sanatoase ca celalalte, de la piata. e normal ca bananele si celelalte fructe exotice sa fie culese verzi si trimise asa altfel...cum crezi ca ar ajunge dupa 6-7 zile pe vapor??
hai mai Mitzule nu pot sa cred ca nu exista in Sibiu carne refrigerata si necongelata! stiu eu niste macelarii!!!!(recunosc, de porc si vita.....nu imi aduc minte sa fie si pui acolo...)
azi facem si noi supa cu carne de pui...hihihi, abia astept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza!
Azi incerc si eu, in premiera, sa-i dau supa la bursucel, intai, insa, trebuie sa o fac, logic, nu?? Si ma roade o lene de zile mari, cred ca deja-i oboseala cronica, nu-mi vine nici sa merg prin casa, ce sa mai spun de gatit. Dar ma mobilizeaza omuletzul imediat ce se trezeste, acum isi face somnul de frumusete, pentru ca la 4 ne-a trezit in chiuituri si a tinut-o asa pana la 8.
Cu curatenia a rezolvat tati aseara, numai ca a spalat cu nu stiu ce produs minune in baie, de m-am trezit cu ochii rosii, noroc ca l-am tinut pe bebe separat.
Si Matei a vomat ieri, eu am ajuns la concluzia ca i-am incarcat stomacelul prea tare (sau o fi de la vaccin, ca tot l-am facut ieri). In rest, a fost cuminte, nu a facut febra, traiasca Calpolul, ca data trecuta, cu toate supozitoarele de Paracetamol mi-a facut febra trei zile.

Pupici, o zi buna si spor la pregatiri de Craciun! Eu fac bradul azi, l-am instalat deja!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/album?.dir=/a949
Mamica super fericita + MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Bai, Roxi, pe bune, la macelarii, vorba ta e numai de porc, vita, oaie. Singura varianta ar fi metro si inca un supermarket, sau Avicola (despre care nu m-am lamurit inca daca exista si la noi). Numai ca la astea tre sa ma duca tati ca sunt mai departe de mine. Eu am mai luat pana acum carne refrigerata de porc, (de pui nu prea) de la metro. De aceea mi-am si adus aminte ca acolo gasesc. Dar eu stau aici in sibiu pe un bulevard care e unul din cele mai mari si uite ca nu avem nici o alimentara care sa aibe carne refrigerata, doar congelata. Tzara...ce mai!

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Buna dimineata tuturor (desi e aproape pranz!)
Eu sunt bagata rau in ceata cu mancarea asta! Am facut si noi o masa de suc mar+morcov si acum as trece la altceva.Pediatra mi-a recomandat suc de portocala.Vad ca voi nu prea ati dat la bebeii vostri. De ce???? V-a facut probleme ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Adema, eu i-am mai dat, dar mai putin, ca am inteles ca face aciditate la stomac. Dar sunt fete care le-au dat la bebici chiar bine de tot. Eu zic sa-i dai putin si sa vezi cum reactioneaza. daca da semne de durere de burtica te opresti.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Salut fetelor. Iata-ma si pe mine dupa ceva pauza. Am avut multa treaba la serviciu d-aia nu am scris. I-am facut ieri vaccinul lui Serban, si n-a facut febra, n-a facut nimic. E drept ca am refuzat vaccinul anthepatita B.
Azi Serban face si el 6 luni!
Adema despre portocala, nu stiu ce sa zic. Exista cazuri si cazuri, o colega i-a dat fetitei si a facut gastrita...era poate mai sensibila fetita. Fetele de aici vezi si tu, unele au inceput destul de devreme, dar cu o cantitate foarte mica. Eu am inceput de 2 zile sa-i storc putina mandarina in sucul de mar si morcov, cica mandarina e un pic mai dulce...
Astept sa vad ce mai ziceti,
pupici, Roxana, Cluj.

Serban

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrabiuta spune:

mitzura - la supermarketul universall ai incercat? ca parca am vazut si pui refrigerati pe-acolo cand am fost ultima data (anul trecut in iarna)
fetelor, eu va citesc dar scriu mai rar ca nu prea m-a lasat moatza. unde se face intalneala ca vrem si noi sa venim!
pupici,


marcela si alexandra lia
album: http://community.webshots.com/user/vrabiuta9
povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37669

Mergi la inceput