Bebelusi de septembrie-octombrie (7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

NinaB frumoasa campanie, uite eu am hainute mai mari de ale mele pt ca am facut curat printre ele si chiar o parte le duc la tara pt acolo sunt cateva familii nevoiase si m-as bucura daca as putea sa le mai ofer si la altii.
Crini merci eu ma rog la D-zeu sa imi dea putere sa merg inainte.
Astazi am facut vacinul de 2 luni a plans de mi s-a rupt inima si acum doarme ceea ce ea la ora asta era drepti.
Pt mine sarbatorile de iarna sunt cele mai asteptate si iubite dintre toate, imi dau o emotie cum nu va imaginati, chiar acum cateva minute au fost colindatori pe scara si am plans de fericire, asa frumos cantau si vin asa in fiecare seara deabia astept sa plec in Moldova sa merg cu colinda. Eu mi-am facut deja bradutul ca sa il avem cateva zile pana plecam la parinti. Revelionul il facem la un restaurant in Piatra Neamt si speram sa fie frumos, pe pitulice, asa ii spune tati, o sa o lasam cu bona si merg la alaptat dar 12 noaptea il vom petrece impreuna. M-a luat valul cu sarbatorile astea asa ca va las acum.

Am pus pozici recente cu printesa.
http://community.webshots.com/user/danina120

Danina si Paula-Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

Nina-am vorbit cu sotul meu si fac acum un pachet.vom avea nevoie de o adresa pe care sa trmitem pachetul. s-ar putea sa fie o luna pana il primiti, dar banuiesc ca aveti tot timpul cazuri noi la o maternitate. Putem discuta detalii pe PM?
anamaria
danina-am vazut pozele. ce bebe frumos. cu par mult, mult . si zambeste cand ii faceti poze...
anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993
http://community.webshots.com/user/anababa100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Pupici la mamici si la pitici..

Abia acum am reusit sa ma mai linistesc, cu 2 ore mai tarzior a facut si bebe baie , vedem cum reuseste s=adoarma ca el nu dormea niciodata dupa baita.. Am reusit sa nu mai am nici o cutie prin casa, in sfarsit, mai putin in bucatarie unde nu a venit toata mobila! Nici nu va imaginati ce fericita sunt, dupa 2sapt de cutii :)
Din pacate eu cu mutarea asta am "scapat" de multe haine si de-ale mele si de-ale "consortului" pe la niste copii de ne-au ajutat cu casa (mutat, curat, etc), deci nu mai am nici o chestie "in plus"..Iar pentru hainute de bebe o sa fac jumate-jumate pentru ca tocmai m-a anuntat o prietena ca mai "supravietuieste" un bebe.. adica mami il tine (ca e mami singura, deci va imaginati ca orice ajutor o sa-i fie binevenit). nu ma las eu pana cand nu dau ceva si la copilasi amarati..mai ales in perioada asta!
Fetele care mai aveti nevoie de reductor de baie (sau suport pt cadita, cum vreti voi sa-i spuneti), chestie d-aia de se pune in cadita lu' bebe ca sa-l sustina - am gasit la magazinul Lumea Copiilor (este intre Pta Domenii si Clabucet, pe partea dreapta cum mergeti spre Clabucet sau Chibrit cum ii zicea inainte) un super suport, o sa-l vedeti in ultima poza pe care-am pus-o chiar sa va arat, se pune si in cada mare, ca are ventuze la picioruse cu 250mii! Mai aveau un model dinplasa, da' nu m-am uitat prea bine la el, mi-a placut tare mult asta..Poate trageti o fuga p'acolo, au marit magazinul de curand si e pe 2etaje cu tot ce trebuie (si preturi rezonabile!).
Va pup ca e o pozitie cam ciudata cu bebe in brate si laptopu pe genunchi.Va urez o noapte cum nu se poate mai usoara si mai lunga in somn!

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare, fetelor!
Saptamina asta am fost cam restantiera la scris. Nu reuseam nicidecum sa ma asez la calculator sa scriu. de citit citeam, dar cind sa scriu... mereu aparea altceva.
Bebita noastra adoarme de obicei pe la 23. daca adoarme mai inainte se trezeste un pic inainte de 11 seara si apoi adoarme inapoi. daca totul e bine si nu o doare nimic, doarme pina pe la 5 si pe urma se trezeste din ora in ora cite 5-1o minute si definitiv la 9.
Noi nu i-am facut nimic, ea singura si-a format programul.
baie ii facem pe la 9 seara de obicei. Si nici vorba sa ii fie somn dupa asta.
Nina, frumoasa initiativa. Ma alatur si eu.
Aissa, felicitari pentru bebita, sa va traiasca.
Va pup pina cind


Lilia si printesa ei Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Pupici!
Vad ca nu a mai scris nimeni de aseara. In general am observat ca in weekend nu prea scrie lumea.
Na, ca daca tot m-am laudat ieri cu bebe a mea ca doarme de la 23, ehe.
Aseara s-a trezit si pe 12 jumatatea noaptea, noi ne plimbam prin casa ca tare iera scirtiitoare.
In sfirsit a adormit si ea pe la unu, in schimb nu s-a mai treizt pe la 5 ci direct la 7. Si asa e bine.
Danina, iti urez multa sanatate si optimism.
Si nou ne trebuie nist optimism acuma. Am fost la ortoped meicruri. Pe linga faptul ca am stat de la 2 la 5 de am steptat-o ca iera intr-o operatie, si eram toata numai nervi( noroc ca Amelia a fost intelegatoare si a dormit tot timpul) s-a adeverit diagnosticul de luxatie de sold. Am facut o ecografie si uite ca luni, trebuie sa ne internam pentru citeva zile ca sa se determine exact ce trebuie de facut.
Si chiar acum inainte de sarbatori... Dar sa fie ea sanatoasa. Fetelor, care mai stiti ceva despre toate astea dati-mi de stire.Mai scrieti si voi ce cadouri mai luati, in special la parinti, socri si nas. Ca noi tare suntem in lipsa de inspiratie.
Noi de Revelion, cred ca vom fi doar noi trei. Sper sa fie cit mai romantic. Eu nu sunt inca in stare sa o las cu cineva si daca nu e linga mine, nu am liniste.
De Craciun , pe la parinti.
Si mai am o intrebare, care nu tine de bebei. Fratele meu, cauta in disperare un remediu pentru punctele negre de pe fata, pori, sau cum li se mai spune. Daca stiti ceva, va rog sa ma ajutati.
V-am pupat, weekend placut


Lilia si printesa ei Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Lilia brr...unde va internati? va tinem pumnii..
cat despre fratele tau... cel mai indicat e sa-l vada o cosmeticiana buna, sa-l curete eventual, si sa-i stabileasca un "tratament" adecvat!
despre colecta...vorbim cand te linistesti cu bebelina!
kittie pls intereseaza-te mai indeaproape ce e cu mama aia singura...poate o ajutam ceva mai multe!

pupaturi la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Iarasi eu...
Vad ca azi nu se inghesuie lumea la scris.
Noi ne internam la Budimex, caci acolo avem medicul. Sperma insa sa fie pe citeva zile doar, pina se clarifica situatia si se stabileste tratamentul de ma departe.
Acum sunt mai optimista. Am mai vobit cu tati al nostru despre asta si sunt de acord cu faptul ca mai bine ca toate se intimpla acum si ea nu va tine minte.
Acum cel mai important este ca tratamentul sa aiba succes. Eu bineinteles ca mama imi doresc sa fie unul cit mai putin deranjant pentru ea. Tinind cont de situatie, vraeu sa sper ca nu o sa-i puna ghips. Poate va merge numai hamul de abductie, desi sunt cazuri si cazuri.
Dar numai cind o aud cum ride si vorbeste cu ursuletul pe care i l-am pus in fata mi se lumineaza fata desi sunt inca foarte ingrijorata.
Va pup pe toate si va doresc numai sanatate multa

Lilia si printesa ei Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Danina, sanatate multa.
Lilia multa sanatate si voua, sa fie totul bine si sa va intoarceti repede acasa.
Nina nu stiam cum stau lucrurile ca eu nu am mai intrat de mult pe forum. Credeam ca este vorba de o anumita familie... Inseamna ca nici in ianuarie-februarie nu e prea tarziu sa-ti dau niste lucrusoare pentru cine este nevoie...

Eu am fost astazi la doctor si nu prea mi-au iesit bine analizele in legatura cu rana de pe col. Marti mai trebuie sa ma duc iar sa mai fac alte analize sa vada doctorul exact cat este de grav...




Eliana si Elena
http://community.webshots.com/user/elianacalin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna gagici!

nu stiu cum fac dar nu reusesc sa scriu in fiecare zi stau si citesc si de cate ori ma apuca zelul de scris se intampla ceva, ba se scoala ba tre sa scot catelul la plimbare ba sa-mi fac dus sau sa mananc, oricum va citesc zilnic, ffff rar sar o zi.
azi nopate iar a facut-o lata s-a culcat la 2,30 cred nici nu ma stiu ca la un moment dat s-a sculat ta-su si a luat-o el la leganat si eu am adormit in cateva secunde eram rupta. mama se culcase saraca si
ea pe la 12,30 nu o pot tine atat de mult mai ales cu operatia ei si deja seara se simte ca sta cu ea in brate ca incepe sa o doara.
cristina (blue) tatal tau la efort are dureri? nu te-am mai vazut conectata pe messenger, in ziua a trebuit sa plecam repede, scuze ca am iesit asa brusc.
oricum ma bucur ca e cineva cu mine ziua casa ca innebuneam singura si oricum ma ajuta ff mult, eu nici nu o schimb ca nu mai am loc de mama

acum am adormit-o in carut am dus carutul in dormitor si am scos cosuletul ca mi-a fost frica sa o mut, asa ca azi va dormi in carut asta bineinteles daca nu se mai trezeste dar sper ca nu.

cand am sa adun mai multe hainute fac si eu un pachet si iau legartura cu Nina, ma bucur ca putem face ceva pt copilasii aceia nevinovati.
azi am mancat niste fasole verde si a cam durut-o burtica si a cam tras vantulete mirositoare, eu nu m-am gandit ca ar putea avea asa un efect, voi ati mancat si au avut colici?
Lucia eu nu am inca menstra, dar am citit si sora mea a patit asa bebeii nu au mai supt bine cateva zile plus ca si productia de lapte a scazut un pic la inceput, apoi si-a revenit la normal.
Mie de la lohiinu mi-a mai curs nimic sunt tare curioasa cand imi vine ciclu.
suzeta aia nu reusesc sub nici o forma sa o fac sa o ia parca ii bag cine stie ce in gura... se stramba si se scarboseste una doua ii vine sa vomite.
tot uit sa va intreb, ai vostri se ineaca la supt noi am avut o perioada cand nu am mai patit-o dar acuma iara , spre exemplu acuma seara s-a inecat destul de tare cu titi porbabil a venit mult odata. am batut-o saraca asa de tare pe spate ca s-a pus pe plans cred ca o durea, dar m-a, speriat tare.

ma duc la somn, sa dorm si eu mai multe ore noaptea ca e mult mai bine sa dorm asa decat in tp zilei.

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
http://community.webshots.com/user/madaspa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

neata fetele!
noi cum dupa cum am am banuit nu s-a mai trezit aseara si a dormit Ilinca de la 12,30 pana la 9 de ne minunam cu toii, nici papa nici macar sa se intoarca nu s-a trezit. In carut a dormit.
vad ca nu sunteti prea active
va urez o duminica placuta si linistita cu bebei cuminti.

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
http://community.webshots.com/user/madaspa

Mergi la inceput