Stie cineva cum se fac fetele?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

nici la mine nu se verifica schema cu sangele...lui i s-a schimbat in 2001 iar mie in 2000 si conceput chiar de ziua lui...am facut fata...cineva mi-a zis ca trebuia sa astept sa treaca ziua lui (ca de fapt atunci se schimba????) nici acum nu prea cred....

mai exista pe site http://www.desprecopii.com/info.asp?id=21 o harta a conceptiei dupa care se poate calcula...la mine (uitandu-ma in urma) s-a potrivit, dar nu stiu cad de verificata este...rog fetele sa verifice....fiindca vreau sa concep si eu anul asta un baiat

Eliza si Mara (24.01.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

stiam si eu cu data ovulatiei si cu sexul. la Alina am facut-o cu veo 2 zile inainte de ovulatie. la acest bebe am facut in ziua respectiva si va spun in mai ce va fi ca e .

lina, cu Alina (12.11.02) si BB la purtator (DPN 14.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Geliza, la baiat s-a potrivit la fata nu.Te-am zapacit de tot, nu?

Eu tin minte ca la fata in timpul sarcinii eram, pur si simplu, dependenta de lapte si produse lactate iar la baiat am mancat multe fructe(am mancat la mere si struguri de nu mai stiam de mine)si multe oua(cel putin 8 oua pe zi.Tin minte ca dupa ce mancam oua seara de abia asteptam sa vina dimineata sa o iau de la capat).In nici-o sarcina nu am putut manca carne de nici-un fel.


Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:
Originally posted by geliza

nici la mine nu se verifica schema cu sangele...lui i s-a schimbat in 2001 iar mie in 2000 si conceput chiar de ziua lui...am facut fata...cineva mi-a zis ca trebuia sa astept sa treaca ziua lui (ca de fapt atunci se schimba????) nici acum nu prea cred....

mai exista pe site http://www.desprecopii.com/info.asp?id=21 o harta a conceptiei dupa care se poate calcula...la mine (uitandu-ma in urma) s-a potrivit, dar nu stiu cad de verificata este...rog fetele sa verifice....fiindca vreau sa concep si eu anul asta un baiat


Eliza si Mara (24.01.2002)



Am o fetita si harta arata corect ce am ! Pentru un baietel ar trebui sa in aprilie !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40625" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35261" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Buna fetelor,la mine a functionat metoda calendarului chinezesc si prima data si si de data aceasta.M-am uitat si pentru prietenele mele si se potriveste si la ele la fix.

O zi buna

Anca DPN 08.05.05si Bianca Melissa 02.02.03

http://community.webshots.com/user/anky2100

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Si la noi se potriveste dupa metoda calendarului chinezesc si la Patrickl si la Vivien, dar cunosc si persoane la care este exact invers?!?
Asa ca.....ramine speranta, metode nu cunosc nici eu.
Mia, si noi ne-am dorit, chiar si la prima sarcina sa fie fetita, si n-a fost sa fie, acum sintem multumiti ca-i avem pe amandoi, dar a doua oara ne-a dat Dumnezeu si o fetita, ceea ce iti doresc si tie din suflet, sa vi se indeplineasca si voua visul.

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gegea spune:

Mai, eu sincer nu stiu ce sa mai zic, dar voi sti cand voi naste. Ecograful zice ca vom avea fetita, dar daca ar trebui sa ma iau dupa fiecare din metodele vehiculate pe aici pe DC, gen calendar chinezesc si alte minunatii, ar trebui sa fie baietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leta spune:

Ca sa faci fetita, te duci la biserica si te rogi la Dumnezeu sa iti dea o fetita.

Leta si un bebe

Want my life back...

http://community.webshots.com/user/letadeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pupici pentru raspunsul tau Leta.

Crinuta si Rayan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Sa-ti spun cum am facut eu? Am vrut baiat din tot sufletul, nu stiu sa dau un raspuns coerent de ce, asa am vrut si pana la 4 luni de sarcina faceam munca psihologica cu mine, ma pregateam sufleteste si psihologic sa primesc vestea ca am o fata. Bref...
Am zis ca voi incerca sa pun toate sansele de a avea un baiat de partea mea, zis si facut, inainte cu trei luni de luna conceptiei am inceput un regim mai bogat in sare(pt. fete regimul trebuie sa fie bogat in produse lactate, astfel mediul vaginal va fii favorabil spermatozoizilor xx).Pt. baiat trebuie abstinenta pana in ziua ovulatiei, pt. fata facutin fiecare zi si oprit cu doua trei zile inainte de ovulatie si apoi nimic, vreo saptamana.Ca sa ai chiar toate sansele de partea ta, inainte a facefaci o spalatura vaginala cu apā si zeama de lamaie ca sa creezi mediul acid ce distruge xy. Eu pt. baiat am facut cu apa si bicarbonat.
Sper ca ai inteles ceva caci de felul meu sunt cam nula in explicatii, daca totusi ai nedumeriri nu ezita sa ma contactezi si voi incerca sa te lamuresc.
http://community.webshots.com/user/delphinoi

Mergi la inceput