Stie cineva cum se fac fetele?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Intotdeauna mi-am dorit fetita defapt 2, poate pentru ca la noi in familie sunt de multe generatii cate 2 fete. Nu a fost sa fie asa am un baiat si o fata. si de fiecare data a fost pura intamplare. Primul l-am facut fara sa ne dam seama fara sa-l programam. Cel de-al doilea copil ni l-am dorit dar a venit tot cumva pe negandite. Dar de data asta am stiut de la inceput ca e fetita pentru ca s-a intamplat inaite de ovulatie.
dupa calendarul chinezesc de pe DC iese la amandoi baiat. eu am intr-o revista cred ca Avantaje un alt calendar chinezesc si dupa acela se potriveste. este putin mai exact lunile din calendar nu se potrivesc exact cu lunile reale exista un decalaj cam de cate o luna. E verificat si pe sora mea si pe o multime de prietene.

MiraK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

miraklucker- da-ne si noua calendarul respectiv...

Eliza si Mara (24.01.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

e un tabel asemanator cu cel de pe DC in functie de luna de conceptie si varsta mamei in momentul conceptiei. O sa va scriu pentru anul 2005 cum corespund lunile
ian 9.02-9-03 iul 5.08-3.09
feb 10.03-8-04 aug 4.09-2.10
mar 9.04-7.07 sept 3.10-1.11
apr 8.05-6.06 oct 2.11-30.11
mai 7.06-5.07 nov 1.12-30.12
iun 6.07-4.08 dec 31.12-20.01
deci pentru luna ian din calendarul chinezesc corespunde in realitate 9 feb pana in 9 mar si tot asa
Eu mi-am dorit foarte mult fetita inca de la primul dar in definitiv nu conteaza. Nu mi-as da baiatul nici pe 100 de fete. Cel mai important e sa fie sanatos restul nu conteaza. Pana la urma mi s-a implinit visul de a avea o fetita dar daca era baiat sunt sigura ca l-as fi iubit la fel de mult.

MiraK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

hmmm, dupa metoda cu schimbatul sangelui trebuia sa avem fetita..deci in cazul in care nu sunt eu barbat e corecta metoda ca noua ne-am iesit baiat ..si nici cu calendarul chinezesc nu iese....ca tot fetita trebuia sa avem conform respectivului...cat priveste faza cu facut de inaninte de ovulatie sa iasa fetita nu cred ca e 100% corect...baiatul l-am conceput cam acu un an...mai exact pe 20 august...si noi am facut pe 18 ca ne doream fetita...adica mai mult sotul...si apoi am fost la nunta la brasov si n-am mai avut cand face nimic,deci teoretic trebuia sa iasa sigur fetita...si cand colo ete strengaret de Alex
al doilea numai cu vointa bunului Dumnezeu va fi fetita.,....

de Alex SUPERSTAR (8 mai 2006)
POZE

www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucians spune:



Gabitza[\red] cu [red] Daria(14 iul'06)[\red]si [blue]Andrei(28 dec'96)[\blue]


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;30/st/20060714/n/Daria-Antonia/dt/8/k/4ffd/age.png

[red]poze DARIA http://pg.photos.yahoo.com/ph/lucian_stro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns esty spune:

fetelor eu stiu cum se fac fetele ca am 5 dar nust pe care reteta sa vo dau ca nu e niciuna la fel

timmmy

Mergi la inceput