Stie cineva cum se fac fetele?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns try spune:

Mey, acum il avem pe Alex, dar peste vreo 2 ani vrem si noi o Mara sa aiba Alex pe cine trage de codite...

Alex - 5 Nov. 2004 ......... poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

io stiu io stiu si mi-a si iesit !
Am un baietel si vroiam la nebunie o fetita asa ca m-am documentat, interesat, intrebat.
Esential e sa calculezi bine ovulatia, daca ai ovulatie regulata e mai usor, daca nu, poate o sa ai nevoie de niste teste de ovulatie.


Fetele se fac inainte de ovulatie cu 1-2 zile iar baietii chiar in ziua ovulatiei

Important insa e sa stii ca unii barbati nu pot avea decit fete caci spermatozoizii lor sint de un singur fel. Cine are insa baiat stie sigur ca poate sa aiba si fata ! Cine are fata deja....nu mai e asa de sigur...50%

Stiam si un website pentru calculat ovulatia, daca il gasesc il scriu !

-------
De retinut: ceaiul din frunze de zmeur dupa 32 de saptamini ajuta la usurarea si scurtarea travaliului si stimuleaza lactatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m34 spune:

Propun sa facem sticky un subiect de acest gen, pentru ca revine mereu, eventual dupa ce organizam un sondaj
Marimar ai dreptate, asta este singura metoda stiintifica naturala cunoscuta (in orice caz eu nu am aflat de alta deocamdata). Desigur ca nu este sigura 100%, dar mareste sansele considerabil. Totusi eu stiam ca este vorba de 2-3 zile si nu de 1-2.
Nu stiam in schimb chestia cu barbatii care pot face numai fete. Daca se testeaza inainte, poate fi unul dintre cele mai importante lucruri pentru o relatie sau casatorie...
Va urez sa aveti parte de pe care ii doriti, baietei sau fetite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

Aici e website-ul care calculeaza in functie de ovulatie zilele in care se fac fetite sau baieti:

http://dev.cogenttechnology.com/epl/csovucalcin.html

Pot sa va spun ca dupa el m-am luat eu si mi-a iesit asa cum am vrut, mi-a luat citeva luni insa pentru ca nu am ciclu regulat.

-------
De retinut: ceaiul din frunze de zmeur dupa 32 de saptamini ajuta la usurarea si scurtarea travaliului si stimuleaza lactatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Dragele mele... o fata de pe mamici de septembrie-octombrie a spus o data "reteta" exacta de facut fete sau baieti, asa ca, sper ca ea sa nu se supere, am sa o repet si eu...

Femeilor li se schimba sangele (nu stiu exact ce inseamna sa se schimbe sangele, probabil se reinnoiesc celulele) din 3 in 3 ani, incepand cu nasterea, normal - deci la 3-6-9-12-15-18-21... ani

Barbatilor li se schimba sangele din 4 in 4 ani - 4-8-12-16-20-24...ani

Daca vreti o fetitza, copilul trebuie conceput in perioada de cand i s-a schimbat MAMEI sangele pana i se schimba TATALUI.
Cel caruia i s-a schimbat ultimul sangele determina sexul copilului.
Acest lucru e valabil pe ani, nu neaparat dupa luna in care e nascut mama/tatal. Exemplific aici: sa zicem ca tatal e nascut in decembrie(si in acest decembrie face 28 de ani, deci i se schimba sangele)... si copilul a fost conceput in iulie - copilul va iesi baiat, doar daca mamei nu i s-a schimbat sangele in acelasi an, inaintea tatalui... Ok ceea ce vreau sa zic, e ca luna conteaza doar daca amanduror parinti li se schimba sangele in acelasi an! si a cui luna a nasterii e prima, acela determina sexul copilului :D

Exemplul meu si gata:

Eu - 29 iulie 1985 - ultimul sange schimbat la 18 ani in 2003
Doru - 20 octombrie 1985 - ultimul sange schimbat la 16 ani in 2001

Mie mi s-a schimbat ultima sangele... deci avem o mandrete de fetitza :D

Sper ca v-am lamurit, daca nu... un PM si se rezolva

Sanatate multa

Andreea, Doru si Nathalie

Minunea noastra, Nathalie www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea nasterii www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mia. spune:

Mi se pare complicat;deci anul 2000-ni s-a schimbat singele la amindoi,lui in iunie,mie in dec,deci a iesit baiat.So,ca sa iasa fata tre conceputa in 2006 cind mi se schimba mie pina in 2008 cind i se va schimba lui?


www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Da! Dupa aceasta metoda asa e corect... de cand ti se schimba tie, pana i se schimba lui... tie trebuie sa ti se schimbe ultima, apoi il concepeti si... ar trebui sa fie bine...

Repet - nu e o metoda sigura!

Sanatate si La Multi Ani!

Andreea, Doru si Nathalie

Minunea noastra, Nathalie www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea nasterii www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

tati, 14/01/1967, schimbat sangele in 01/2003
eu, 04/05/1982, schimbat sangele in 05/2003

Si totusi a iesit baiat. Si pt ca ni s-a schimbat sangele in acelasi an, mie o sa mi se schimbe inca o data pana ce i se schimba lui, deci, daca as face pana in 2006 copil tot fata ar trebui sa iasa?

EU stiam ca sexul poate fi determinat in functie de perioada ovulatiei si cand faci sex. Noi am facut exact in ziua ovulatiei si a iesit baiat.

Sarcina usoara si sa iasa ce iti doresti tu, dar in primul rand sanatos sa fie!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004) va ureaza Craciun fericit si sa va aduca tot ce va doriti!
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii "proaspete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

quote:
Originally posted by marimar

io stiu io stiu si mi-a si iesit !
Am un baietel si vroiam la nebunie o fetita asa ca m-am documentat, interesat, intrebat.
Esential e sa calculezi bine ovulatia, daca ai ovulatie regulata e mai usor, daca nu, poate o sa ai nevoie de niste teste de ovulatie.


Fetele se fac inainte de ovulatie cu 1-2 zile iar baietii chiar in ziua ovulatiei

Important insa e sa stii ca unii barbati nu pot avea decit fete caci spermatozoizii lor sint de un singur fel. Cine are insa baiat stie sigur ca poate sa aiba si fata ! Cine are fata deja....nu mai e asa de sigur...50%

Stiam si un website pentru calculat ovulatia, daca il gasesc il scriu !

-------
De retinut: ceaiul din frunze de zmeur dupa 32 de saptamini ajuta la usurarea si scurtarea travaliului si stimuleaza lactatia



Asa stiam, si eu ! Fetitele se concep inainte de ziua ovulatiei, iar baieteii chiar in ziua ovulatiei.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40625" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35261" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Treaba cu schimbatul sangelui nu e valabila. Eu am deja o fetita si inca una la purtator. Dupa regula asta ar fi trebuit sa fie baieti amndoua

Roxana, Mariuca (5 ani si jumatate) si bebe din burtica s. 28+

Mergi la inceput