Stie cineva cum se fac fetele?

Stie cineva cum se fac fetele? | Autor: Mia.

Link direct la acest mesaj

Exista anumite retete si calcule a.i. sa programezi sa iasa copilul fetita?
M-am uitat si pe calendarul chinezesc,ar fi bine sa se potriveasca...
Un anumit regim alimentar,sau momentul conceperii cind sa fie,in f-tie de ce anume?
Please!Doamne-Doamne, vreau o



www.lucavasile.go.ro" target="_blank">Poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cary spune:

Draga mea, daca stiam,cu siguranta postam eu subiectul,dar pentru ca am gresit reteta,a-II-a oara a iesit BAIAT,acum nu mai am cum sa-l schimb,nu?!!!

Vorba fica-mi:
-Daca ne supara,mergem la BARTZA sa-l schimbam!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

http://dev.cogenttechnology.com/epl/csovucalcin.html

mey nu stiu sigur nici o reteta de facut fete , dar am gasit calendarul asta pe internet si la mine a functionat, eu am vrut baiat si baiat am in burtica, urmatorul o sa incerc sa fie fata
succes si sa ne anunti daca ai reusit
Adriana si bebelinul 20 saptamani


Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

mia, lasa-l pe Dumnezeu sa hotarasca daca bb-ul o sa fie fetitza sau baietzel, el stie cel mai bine...roaga-te doar ca bb-le tau sa fie sanatos, crede-ma asta este cel mai important. eu sunt deja la a doua sarcina si nu mi-am pus problema ca daca o sa fie f sau b o sa-l iubesc mai mult sau mai putin...ce-ai sa faci daca o sa fi insarcinata in 2-3 luni si o sa afli ca in burtica ai un baietzel, in loc de fetitza pe care ti-o doresti?...tot copilasul tau drag o sa fie si sunt sigura ca nu o sa fi dezamagita. eu oricum iti urez "spor la treaba" si sa fie asa cum iti doresti tu.

monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

quote:
Originally posted by adrianafedorca

http://dev.cogenttechnology.com/epl/csovucalcin.html

mey nu stiu sigur nici o reteta de facut fete , dar am gasit calendarul asta pe internet si la mine a functionat, eu am vrut baiat si baiat am in burtica, urmatorul o sa incerc sa fie fata
succes si sa ne anunti daca ai reusit
Adriana si bebelinul 20 saptamani


Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza



Adriana, te rog mult daca este posibil sa-mi explici cum functioneaza ca eu am introdus datele si nu inteleg unde ar trebuie sa apara ceva de sexul copilului.
Multumesc mult!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

ok, delia, e simplu, completezi toate datele si iti apare calendarul de ex ai pus ca vrei baiat , in zilele in care poti sa faci baiat apare o inimioara, in zilele in care nu apare inimioara si un cerc rosu cu o linie iese fata , zic ei. ( have intercourse =adica trebuie sa treceti la treaba, si do not have intercourse= adica luati o pauza)
acum nu stiu cat de sigur e calandarul asta probabil la mine a fost coincidenta , as vrea sa stiu daca se potriveste si la altcineva, dar cel mai important zic eu e ca bebe sa fie sanatos,indiferent ca e fata sau baiat

mult sussces si sanatate


Adriana si bebelinul din burtica 20 +


Daca vrei cu adevarat gaseste o cale, daca nu vrei gaseste o scuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Adriana, iti multumesc tare mult!
La mine iese ca va fi baiat, o sa te anunt cand voi sti!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doamna Bibi spune:

Draga Delia,neverificat sunt cateva "chestii" sa faci fata:
- concepe copilul in asa fel sa se nasca in perioadele reci
- conceptia trebuie sa se produca inainte de ovulatie (asta daca stii cand ai ovulatia) deoarecel spermatozoizii purtatori ai cromozomilor xx (feminini) sunt mai rezistenti si dureaza pana in mometul ovulatiei
- manca fructe si legume colorate
-mai sunt cateva pozitii sexuale ca sa faci fata dar nu le stiu,eu le stiu p'alea de baiat (si asta si am...)

Monica si bebe Bogdan
http://community.webshots.com/user/monicaotelea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didita spune:

Eu nu am incercat, dar se pare ca daca tii un anume regim alimentar ai sanse mai mari sa ai un copil de sexul dorit (80% in loc de 50%).
Pentru fata trebuie favorizate alimentele care aduc magneziu si potasiu, iar pt baiat calciu si sodiu.
Deci regimul pt fete e pe baza de banane, ciocolata, fara mezeluri si branzeturi, dar nu stiu sa-ti spun exact ce si cum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annie_xtreme spune:

Confirm si eu chestia cu momentul ovulatiei, de care am auzit. Spermatozoizii cu xx sun mai rezistenti , dar mai lenti. Cei cu xy -mai rapizi si mai...slabuti.
deci calcule...
Bafta ..roz!

Don't get mad, get even!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

quote:
Originally posted by Doamna Bibi

Draga Delia,neverificat sunt cateva "chestii" sa faci fata:
- concepe copilul in asa fel sa se nasca in perioadele reci
- conceptia trebuie sa se produca inainte de ovulatie (asta daca stii cand ai ovulatia) deoarecel spermatozoizii purtatori ai cromozomilor xx (feminini) sunt mai rezistenti si dureaza pana in mometul ovulatiei
- manca fructe si legume colorate
-mai sunt cateva pozitii sexuale ca sa faci fata dar nu le stiu,eu le stiu p'alea de baiat (si asta si am...)

Monica si bebe Bogdan
http://community.webshots.com/user/monicaotelea



Multumesc mult pentru sfaturi!
De conceput cred ca m-am incadrat, de nascut nasc in august iar despre pozitii nu cred ca a fost cea de la Codrin asa ca eu tot sper...

Delia si Codrin

Mergi la inceput