FIV 26

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

fetelor!
Am in sfarsit rezultatul ... NEGATIV! Intr-un fel eram pregatita, nu m-a surprins ... Incurcatura cu cele 3 zile de asteptare s-a produs deoarece analiza s-a facut la un alt laborator, care nu avea legatura cu clinica de fertilizare ... pana la urma am platit o taxa de urgenta si am aflat inevitabilul.
Cred ca sunt un caz "foarte rar", am intrat in a 18-a zi de la ET si nici CM nu mi-a venit, iar in ce priveste temperatura ... am avut in permanenta, in ultima saptamana ( de cand am aflat ) constant 37,2, iar sanii sunt umflati si durerosi, cum nu au fost niciodata. Se pare ca sunt exceptia care infirma regula! Cei de la clinica mi-au spus ca " se mai intampla cateodata, ca din cauza tratamentului de sustinere, sa intarzie ciclul, dar imediat cum intrerup tratamentul, trebuie sa apara in zilele ce urmeaza".
Eu nu pentru mine imi fac giji, doar sunt "mereu optimista", ci pentru sotul meu, care a sperat atat de mult ... Poate ca Dumnezeu are alte planuri cu noi ...
In ce ma priveste, cred ca voi lua o pauza ... incercarea urmatoare o voi face in toamna viitoare, cu d-na dr. Protopopescu, la Medsana.
Pana atunci, nu ma mai stresez cu nimic ... grafice, temperaturi, tratamente ... si cine stie ... poate se va intampla minunea natural! Nimic nu mi se mai pare imposibil!
Pasul urmator va fi sa slabesc 10 -12 kg, ca sa arat bine pe plaja ... la vara ... iar la toamna , cand voi reusi sa fiu insarcinata ( de fapt la sfarsitul sarcinii, nu la inceput )... sa ajung asa cum sunt acum ( 1,65 m si 70 kg )!
Va multumesc tuturor ( Monica-Elena, Tia, Anemona, Anja, Anis, Gabid, Shylili, Monbb1, Lachione, Flory 76, Luli, Ochi verzi, Sorina 7, Nounou, Nicole 74 si imi cer scuze daca am uitat pe cineva ) pentru incurajari, mi-ati fost foarte aproape si de aceea si trec mult mai usor peste esec! Sunteti absolut minunate si cu siguranta vom reusi, acum sau mai tarziu, sa avem un ingeras in viata noastra!
Nounou si Nicole 74: mult succes si ma pentru voi sa reusiti!
tuturor si sper sa aveti zi buna si sa nu va fi intristat eu cu nereusita mea,



Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Cami..Dumnezeu e mare si sigur iti va dezvalui la un moment dat,cand va zice EL...ceea ce iti rezerva viata.
Speranta si credinta sa fie lumina ta in viata si ai sa vezi o sa vina si bebe!



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Cami, stii cum e: ai pierdut, continua, ai castigat, continua! Viata merge inainte, indiferent ce incercam noi cu ea .. Dumnezeu are planurile lui pentru fiecare dintre noi ...
Inca nu e momentul vostru, mai aveti inca de trait frumos in doi, copii tot veti putea avea pana la sfarsitul vietii ...
Asa ca profitati acum si petreceti aceste clipe pana la urmatoarea incercare cat mai mult impreuna, optimisti, increzatori in viitorul vostru in doi, trei, patru ..sau alta surpriza placuta ..
Sarbatori frumoase!
Florina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luli spune:

Cami -e posibil totusi sa fii insarcinata. Si pe mine m-au durut sanii ingrozitor chiar inainte de cele 17 zile de asteptare. Stai cumintica si daca nu se intampla inevitabilul mai fa un test.
Nounou - multa bafta si sa auzim de bine. Nu mai stiu unde faci tu FIV-ul dar daca vei avea peste 20 de foliculi sa ceri sa-ti faca albumina. Eu am avut 21 si mi-a facut un flacon la Medsana imediat.
Si pentru toate fetele minunate de aici - sa stiti ca eu intru mai rar pe forum pentru ca inca mai vin la servici si am ceva treaba.
Chiar daca nu mai scriu incerc sa va cites printre picaturi.
Suntem in a-4-a saptamana de la ET.

Va pup pe toate,


Luli
Viitoare mamica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Luli, cand se face albumina si cum si daca ar fi sa-mi iau eu de la farmacie ce sa cer? Ca la sabyc nu prea cred ca ma vor servi k la carte ..
Mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nounou albumina umana se faca in caz de hiperstimulare. Nu cred ca o gasesti la farmacie se gaseste de obicei la centrle de transfuzii sau in marile spitale si este f scumpa.


Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellena spune:

Cami fiecare nereusita ne intristeaza si fiecare reusita ne bucura!
Imi pare rau.
Asa e, Dumnezeu are planurile lui cu fiecare dintre noi. Nu ne ramane dacat sa-L rugam sa ne ajute sa luam decizii corecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

gabid stiu cum este cand tot recapitulezi, tot revezi aceleas informatii dar sub alt aspect, cand intorci toate informatiile, si pe fata, si pe dos si pe muchie... trec si eu prin asta! nu stiu inca cum e la medsana, probabil ca si giulestiul, si medsana se perfectioneaza continuu, asa ca informatiile trebuie actualizate, la giulesti zona fiv era in 2003 vara superutilata superfaina cu exceptia laboratorului de prelevare sange si a camerei de prelevare sperma care era sublima dar nu exista! in rest sala de operatii punctie si et, super, salonul de vis, climatizare, tv, termopane, liniste, toaleta supercurata si curatata zilnic de 2ori, aflata in interiorul salonului, cu dus, aerisita, luminata, in salon frigider, mancare la orice ora la comanda telefonica din cantina spitalului dupa un meniu, paturi bune si curate, personal atent(fara spaga! ka eu sunt aia careia nu-i place sa dea spaga la asistente, hi hi), vara sunt neste copaci in fata care fac superumbra si liniste, ce mai de vis, eu i-am spus lui marinesca ca stau si eu vre'o 4-5 zile, nu de alta dar imi era somn si acasa era stiva de treaba, nu m-ar fi lasat inima sa nu fac ceva! si marinescu a zis ok, cum vrei! a venit o data dupa et. Eu alceva ii reprosez lui marinescu, chestie capitala, dar nu ma repet ca nu-i locul. A! si analizele facute acolo... asa putine cum au fost, nu mi s-au parut deloc de incredere... Deci cumpaneste bine, vezi cum e acum si la medsana ACUM, si... probabil ca o sa facem in acelas timp, daca nu chiar impreuna poate...

nounou dupa punctie poti sa si dansezi, numai sa nu ai superstimulare, sau cum s-o chema, spor la bebe!

cami nici mie nu mi-a venit cm-ul imediat, nu esti singura, oricum, te rog sa nu te descurajezi, in fond noi toate care am mers pe drumul fiv am stiut din start care sunt sansele de reusita, data viitoare trebuie insa sa reusim, nu? pup fata

moni

anis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

si inca o intrebare, aaaa de fapt doua, va plictisesc?

dupa fiv (reusit) ce doctori recomanda sa stai per toata sarcina acasa?

moni mi-a confirmat impresia mea ca toamna reusesc mai multe fiv-ulete, voi ce parere aveti? gabi tu in ce luna ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Cami, nici nu-ti pot spune cat de rau imi pare.. dar cred ca lucrurile nu sunt la intamplare, poate ca nu era acum momentul sa ai un bebe, nu capitula mergi mai departe, lupta si Doamne Doamne va stii cand sa ti-l dea.
Sa te intorci sanatoasa acasa si sa te refaci fizic si psihic cat mai repede iti doresc si incearca totusi sa te bucuri de acest Craciun chiar daca nu ti-a adus Mosul ce ti-ai dorit!

Mergi la inceput