FIV 26

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shylili spune:

fetelor nu cred ca cami stie rezultatul, altfel nu ne-ar fi lasat sa asteptam ; in canada e inca dimineata, cine stie cat dureaza si acolo....
sunt sigura ca vom primi vesti de la ea in curand si trebuie sa fie bune, rugaciunile lor si ale noastre trebuie sa fie auzite
eu tin pumnii stransi tare de tot si am niste emotii, parca ar fi sora mea, de fapt asta cred ca suntem aici, o mare familie gata sa se bucure sincer pentru cami

lili
Sometimes I lie awake at night, and I ask "Where have I gone wrong?" Then a voice says to me "This is going to take more than one night."



Charles M. Schulz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Fetelor sunt impresionata de sprijinul vostru! Va iubesc pe toate, indiferent de rezultat!
Acum o jumatate de ora am facut testul de sange si la centrul de recoltare mi-au spus ca dureaza ... 3 zile! Astept sa se faca ora 9 dimineata si am sa vorbesc si la clinica sa vad ce spun si ei!
Eu mi-am mai facut un test de urina Clear Blue duminica dimineata ( cu prima urina ), aproape la sfarsitul celei de-a 16-a zi si a iesit tot negativ!
Oricum, mi se intampla ceva foarte ciudat, mai am 3 ore si termin si cea de-a 17-a zi si ... nici urma de ciclu, sanii sunt in continuare umflati si durerosi, iar temperatura e constanta in fiecare dimineata: 37,2! Chiar nu stiu ce sa mai cred!
Motivul pentru care nu v-am mai scris este ca ieri a venit in sfarsit sotul meu, dupa 5 saptamani in care am fost singura aici!
si inca o data va multumesc pentru tot! Sunteti minunate, cele mai bune prietene ale mele!


Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shylili spune:

cami canadienii astia vor sa facem infarct? cum sa asteptam 3 zile? eu stau cu sufletul la gura si astept rezultatul
ma bucur mult ca a venit si sotul tau langa tine, stiu ce inseamna sa il ai alaturi si sunt sigura ca esti mult mai bine acum, ca e si el acolo
cred ca aveti amandoi niste emotii, mie imi venea sa topai pe aici de bucurie ca nu ti-a venit cm-dar deja se uita astia ciudat la mine ca zambesc ciudat la monitor
asa ca stau cuminte si astept si ma rog sa fie totul bine; keep the faith

lili
Sometimes I lie awake at night, and I ask "Where have I gone wrong?" Then a voice says to me "This is going to take more than one night."



Charles M. Schulz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Cami,vezi,mama,poate poti face ceva sa afli rezultatul ala mai repede...Imi inchipui ce e in sufletelul tau,daca noi ardem de nerabdare sa stim...Tinem pumnii in continuare!!!Iti doresc sa primesti cel mai frumos cadou de Craciun

Sarbatori fericite tuturor!

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Reusita depinde numai de Dumnezeu si pe urma de doctori! Important e sa auzim de cat mai multe reusite!

Cami...dar ce fac in 3 zile? Nu poti afla mai repede?Te pupic si sa fie cu noroc!
Lachione bafta in ianuarie!



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

Buna seara! sper sa fie si la voi, ca la mine e bunutza
Azi am fost la a doua eco (maine termin menogonul, miercuri noapte Pregnylul) - am numarat 25 de bulinute , de la 9/8 mm la 19/12 mm !
Ma gandesc totusi ca poate sunt multi si marunti, mai au timp doar doua zile de crescut pana la Pregnyl, de la ce dimensiune se punctioneaza?
Endometrul e 11 mm, trilamelar, vazut cu ochii mei
In rest sunt ok, fara aproape nici un fel de inconfort, in afara de faptul ca imi simt abdomenul plin, insa nu e deloc balonat ..
In cate ore de la punctie ma pot misca normal? Fiindca vineri e si petrecerea firmei de Craciun (in aceeasi zi cu punctia) si ma intrebam daca pot face macar act de prezenta acolo ...
Multumesc si va pupicesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Nounou tot ce este de 18mm este folicul punctionat.
Dupa punctie o sa te simti OK imediat poti merge la petrecere linistita doar sa te fersti de curent. Eu am fost in Mall seara dupa punctie la o .
Bafta!
Dupa Et e f important sa stai la pat.


Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nounou spune:

merci, monique!
ai idee daca foliculii mai cresc dupa pregnyl?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Pregnylul..ajuta la maturarea completa a foliculilor..astfel incat ei sa fie "copti" inainte de punctie.
Nounou...daca nu gasesti ,da-mi un PM cu telf tau ceva si te trimit de unde sa iei!In rest multa bafta in continuare..endometrul arata bine!




AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Va multumesc pentru informatiile proaspete si imi pare rau ca am starnit iarasi disputa intre Medsana si Giulesti.
Sincer va spun ca voi alege sa fac FIv acolo unde este mai ieftin,adica la Giulesti.Se poate sa fie altfel la Medsana,am fost fff multumita de Ancar la FIV-ul din urma ,numai ca la Giulesti ma ajunge mult mai ieftin.O sa merg sa-l cunosc pe Niculescu si probabil ca atunci voi alege intre Niculescu si Ancar.

Ieri am avut prima serbare din viata noastra...adica Moni fetita mea.Curand o sa punem si pozele in albumel.Era o printesa cu rochita de voal,i-am luat ciorapei subtiri "ca mami" si coronita pe cap ... si chiar am spus poezia,am cantat si am dansat.Nu va pot povesti ce emotii am avut ca sa nu planga pt ca atunci cand m-am dus sa o imbrac a plans asa de tare de emotie ca nu credeam sa mai faca ceva cu ea educatoarele.De Mos Craciun nu ne-a fost frica pt ca il stiam de anul trecut de acasa...asa ca i-am spus si lui o poezie!






Gabi.

Mergi la inceput