FIV 26

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

La Medsana, intregul protocol FIV se desfasoara in alta cladire, de la primele ecografii si pana la ET. Exista o sala de asteptare unde esti primita la receptie si o camera special amenajata pentru domni. Imediat dupa et, esti trasportata cu pat cu tot intr-o alta incapere unde mai poti zabovi 45 de minute fara sa fie nevoie sa te misti. Apoi asistenta te conduce catre unul din separeurile din salon unde exista un pat cu tot ce trebuie. Din acest moment poti sta cat doresti.. Nu stiu cum este la Giulesti, dar la Medsana esti tratat civilizat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Tia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Fetelor, de la medicul de familie trebuie sa iau doar eu adeverinta sau si sotul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Tratamentul civilizat se rezuma la noi in Romania doar la banii pe care ii ai de cheltuit,de dat in speta...ori in buzunarele asistentele ,dr, sau a serviciilor.Daca ai bani esti tratat regeste peste tot..si daca cumva ai in familie si vreo ruda apropiata dr....eheee deja ti se deschid si mai multe usi!

Eu l-am Giulesti am fost tratata f omeneste si nu a trebuit sa cotizez.
Ceea ce spuneam eu mai sus , e ceea ce spuneau pacientele care veneau de la Medsana si faceau FIv la Giulesti...era una din CLuj,facuse 3 la Medsana si 1 la Giulesti..ea mi-a povestit.
In rest ,oriunde in tara asta fie ea institutie privata (la ei platesti servicile mai scumpe si nu mai dai prin buzunare)sau de stat...totdeauna e loc de dat...ca ,din pacate asa s-a impamantenit obiceiul asta.

Cami care sunt vestile! Hai iubita la mamici!

Lachione pt ce iti trebuie adeverinta?



AniS

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Moni, ce faci? Cum te mai simti? Esti prin zona?
Zi si mie te rog cum e cu adeverinta de la medicul de familie: trebuie sa o duc doar eu sau trebuie sa o duca si sotul (cum ca nu se afla sub tratament medicamentos); Ca abia maine ma duc sa-mi fac analizele dar ma agit deja de adeverinta... sunt convinsa ca pe aceea o voi obtine mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

lachione, pe lista cu analize pe care am primit-o fiecare in parte era trecuta si adeverinta cu pricina, ca act necesar pentru intrarea in protocolul FIV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Lachi amandoi trebuie sa duceti adeverinte de la medicul de familie. Bafta maine la analize!

Anis parerile sunt impartite si eu am auzit o gramada de paciente la Medsana care veneau de la Giulesti si de la Timisoara si erau nemultumite. Pana la urma acolo unde reusesti normal ca ti se pare cel mai bine. Bine ca avem de unde alege. In toate povestile astea mai exista si foarte mult folclor ce a zis prietena ce am auzit de la x etc. Hai sa vorbim pe concret pe ce am trait fiecare dintre noi pe pielea noastra.Eu zic ca aici la FIV este o comunitate destul de unita si mi-ar place sa ramana asa. Noi, cele care am reusit poate daca impartasim din experienta noastra le putem ajuta pe cele care urmeaza. Oricum daca ai observat interventia mea pe forum este din ce in ce mai redusa ptr ca mi s-au intamplat o gramada de neplaceri ca doar sunt "obraznica si fixista" si oricum in sarcina e bine sa stai cat mai cuminte sa iti vezi de bebe tau si sa nu mai citesti tot felul de chestii ciudate. Asa ca atunci cand imi solicita cineva ajutorul o fac cu draga inima dar in rest privesc si atat.
Fara suparare Anis asta nu a vrut sa fie un atac la persoana Doamne fereste.
Bafta celor care urmeaza si sa auzim de bebelusi sanatosi.


Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Multumesc mult Moni, asa si credeam, dar imi trebuia confirmarea cuiva care stie sigur cum stau treburile.
Sper sa nu iasa vreo problema la analizele de maine. Le fac pe toate, mai putin probele respiratorii pe care le fac martea viitoare.
M-a sunat asistenta lui Ancar acum, sa ma intrebe daca vreau sa intru in lotul din ianuarie si bineinteles ca vreau.
Sper din tot sufletul sa nu intampin probleme pe parcursul procedurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Cami, sper ca maine dimineata cand voi intra pe forum sa fie atmosfera de sarbatoare, datorita unei vesti bune pe care o asteptam toate de la tine. Ma rog pentru ca aceasta zi sa fie cea mai fericita zi din viata ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Lachi sa dea Domnul sa fie cu noroc


Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput