cum a venit pe lume Ioachim

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Offf gandacescule... asa de frumos povestesti... ca mai sa-mi aprind o tigara(desi nu fumez) si sa-mi iau si cafeaua aicea in fata calculatorului... si copii poa' sa vina peste mine, ca ma binedispun de la ce citesc...
Mai, kiar ai talent.. parca te vad in fata cum te fastacesti dand spaga aceea...

Sa-ti traiasca copilasii si sa mai faci altii, ca daca ies asa ca tine si ca ile.. avem ce citi aici pe forum

Adriana mamica lui www.earpower.com/bebe" target="_blank">Codrin(19 aprilie 2002) si a www.earpower.com/bebe/olguta" target="_blank">Olgutei(6 decembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am citit pe nerasuflate as'noapte, mai sa adorm cu capul pe tastatura. Foarte frumos povestesti.

Sa-ti traiasca familia!!!

,

Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

ei, gafa, ne-gafa, dreptate avea sotioru' ca i-ai zis pe nume!

pupi!

Andreea & Tudor (9 dec. 2003)
noi cu poze noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:


Gandacelule, tari de tot povestile tale!!

Nu inteleg de ce te miri ca te recunoaste lumea dupa ce te-a vazut o singura data, ca eu te-am 'recunoscut' fara sa te vad deloc. Prin octombrie am intrat pe la mamici de noiembrie-decembrie si am citit cateva pagini de mesaje, iar acum, cand am vazut cine a postat subiectul, am zis 'hait, este tipa aia vorbareata si haioasa, hai sa vedem ce mai spune'. Mi-ai depasit toate asteptarile!!

Sa-ti traiasca copiii si sa va bucurati de ei. Daca si ei seamana cu tine, cred ca este o veselie generala la voi in casa.

Lili si bb 18+ sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

bravo, bravo, foarte frumos le-ai zis. parca urmaream un film si bateam din picioare si ma gandeam, hai mai repede,d a finalul ca ma grabesc... imi jucau literele in fata ochilor, sorbeam orice cuvant si imi batea inima in piept si parca ma gatuia cineva (astea erau emotiile) si praca nasteam si eu cu tine. sa-ti traisca pruncul cel ce pare mai degraba barbat decat baiat, sa fie sanatos, sa creasca mare si frumos. sa fiti fericiti si daca mai vrei copii, sa ai parte tot de o nastere asa usoara si un doctor bun.
pupicei pt mamica mereu zambareata si pt copii ei, mici si draguti gandacei!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27241" target="_blank"> Paul are nevoie de noi
mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii "proaspete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudiachirila spune:

Superba povestea Gandacelule!!!!!!
Bine ai venit Ioachim, sa cresti mare si sanatos!!!!!!!!!!!


claudia si dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ei gandacelule cum dreac faci ca tare bine le mai zici!
Muammmmaaaaa, ce bine semanam, cu o singura exceptie, nu stiu sa le scriu asa mumos ca si tine!!


Claudia si Raul
Martie-Aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Sa va traiasca baietelul si impreuna cu Ile si cu voi sa triasca fericit si sanatos!!!

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria m m spune:

Sa va traiasca baietelul si impreuna cu Ile si cu voi sa triasca fericit si sanatos!!!

maria, de Paula (1 an) si Miruna (13 ani)
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gandacelu spune:

lavi, pai mai trebuia sa-i « multumesc » si dnei X ???!!!;)))))))))))
mey mey sa vezi ca d-aia-i parea rau ;)) e drept ca ar fi trebuit sa-i multumesc intr-un fel ;) ca numai cand s-a aflat ca sunt pacienta dansei am fost mutata mintenas dupa nastere intr-o rezerva cu 2 paturi, baie in camera, dush si… televizor (montat undeva suuuuuuuuuus la picioarele patului meu, de aveam impresia permanent ca o sa-mi caza-n cap ca drobu de sare ;))
(a refuzat sotul pentru mine sectia A2, ca l-au intrebat asistentele : unde sa o ducem, in A2 – pentru cine nu stie, sectia ultramodernizata a municipalului ;) – sau in A4 ? eu ii explicasem inainte ce-i cu A2 si cu A4, dar s-a incurcat in cifre si a ales A4 ;))) oricum, a fost excelent, plus ca nu am mai dat nici o spaga pentru camera aia… ;)

sabina, si pe mine ma bate gandul de mult sa ne cunoastem… acuma, eu sunt mama-closca si nu prea mai ies, stau cu puiu meu (pana o face armata ;)
ma gandeam sa vin la concerul din primavara… primiti cu bebelusi ??!!;))

si, ca sa nu mai uit, special pentru tine, povestea cu urmele de pasi :
un om avea harul de la Dumnezeu sa simta prezenta divina intr-un fel aparte : vedea, daca privea in urma sa, in timp ce mergea, doua urme de pasi : ale sale si ale Domnului – semn ca Dumnezeu este cu el permanent si-l ocroteste…
pana intr-o zi, cand omul nostru trecu printr-un necaz greu… deznadajduit, privi in urma si… surpriza : iata numai o urma de pasi… asadar, la necaz Dumnezeu l-a parasit ?!
-bine, Doamne, spuse omul, tocmai acum, cand am mai mare nevoie de Tine, m-ai lasat singur ?
-nu te-am lasat singur, ii raspunse Domnul, doar te-am luat in brate…

fetele, multamim de urari si nu ma mai laudati ca mi se suie la cap;))

Mergi la inceput