Plec in Romania.Ce vaccinuri trebuie sa-i fac?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

A! Bunica mea e profa si diriginta si clasa ei a avut ziele trecute program de vaccin tbc, din 33 de copii, 18 au avut reactii, si 2 aveau bacilul...

Sinzi si David
Noi toti - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Eu nu le-am facut copiilor nici un altfel de vaccin decit cele normale, cu Patrick am venit in Ro prima data la 5 luni si cu Vivien tot cam asa. Si nici de catre pediatru nu mi s-a recomandat, desi am mentionat ca mergem in RO, in afara de cele necesare pur normale supozitoare paracetamol etc. nu mi s-a recomandat nici un vaccin. Si nici sotului sau socrilor mei la medicul nostru de familie.
Mie mi se pare usor exagerat.
Eu am incredere in medicii la care merg, de cite ori am fost intrebata la doctor dupa accent de unde vin, am auzit numai lucruri de lauda despre RO, litoral plus pirtiile de schi de la munte(Sinaia, Busteni) le erau cunoscute. Sa fi intilnit eu numai oameni speciali?

toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

O sa stau la coltz (dupa coltz-la panda)... poate...poate, imi iau si copiii cu mine poate ei sunt mai ageri, deh varsta...

Sanatate tuturor!

Parere personala.


Marius Pernes
home page - www.marius.rdsor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lia spune:

quote:
Originally posted by Adela



Cand i-am spus pediatrului ca vreau vaccinul anti-TBC pentru Julia mi-a replicat: TBC se mai face doar in inchisorile rusesti, de ce vrei asta pentru copil? Ca plec in RO, nene! Ash, da!-zise el!

Si nu e rea ideea cu vaccin antiturbare la cati caini/"animaluri" fara stapan sunt acolo....

Adela-

Sarbatori Fericite





puahahahaha...da' ce pediatru teligent avetzi...bietu' baiet
spune-i telectualului ca tzari mai ghisvoltate decat minunata lui patrie poseda in skema de vaccinare vaccinul TBC,so fasoanele de doi lei nu-si au rostul,iar lipsa lecturii de specialitate ucide bishnitza incet da' sigur.bleah.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns juliafin spune:

Adela,eminenta sa Arztul,nu ti-a recomandat si o perioada de carantina cu Julia,cand te vei fi intors din tara?!?!...
Cred ca-i e de acum incolo frica sa mai si puna destu`pe harta unde-i Romania,de teama sa nu se infecteze!

Mergi la inceput