Bebelusi de iulie-august 2004 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Buna dimineata!

Naomi, multumim! Nu, blonda din poza nu sunt eu, e nasica lui Stefan. Eu mai am multa cale de batut pana sa ajung asa subtirica precum nasa piticului. Stefan avea la 3 luni si o saptamana 7000 g. O sa mergem sapt asta la vaccin si o sa vad cat a mai crescut. Ieri l-am scos in marsupiu caci am fost sa mancam si mi-a rupt umerii.

Mamici si bebici, ati fost cumintei? A venit mosul? Va pup, fug sa ma mai intind un pic caci am cam avut noapte alba. O saptamana minunata tutror!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=27241" target="_blank"> Paul are nevoie de noi
mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii "proaspete"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Buna dimineatza dragelor si LA MULTI ANI tuturor sfintizhorilor de azi!!!
dupa cum va spuneam...grasu nu s-a mai trezit decit la 4 azi-dimineatza, a papat un pic si apoi la 7.30 trezirea....matinal!!!
acusi chiuie de zor in scaunel....cred ca nu-i place programul la tv!
ma duc sa beau si eu cafeaua....revin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Neata,
LA multi ani si de la noi celor care isi serbeaza ziua numelui azi!!
La fetitele mele a venit Mos Nicolae. Eu nu am fost cuminte...
Am luat sambata pt Eva un scaunel de stat in cada, de abia astept sa stea mai bine in fund sa o bag la balaceala. Am vazut un carucior care mi/a picat cu tronc, mi/a fost si frica sa intreb pretul avand in vedere scorurile de aici la cele obisnuite. Asta care e sexos cred ca e scump tare... Il puteti vedea aici
http://www.stokke.com/2003/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANI!!!!!!! pentru toti cei care serbeaza azi ceva, piici, mamici sau tatici
Noi am fost foarte cuminti si a venit aseata Mosul cu multe hainute, jucarii si cosmetice. Iar noua ne-a placut cel mai mult ... ambalajul. Erau cadourile impachetate intr-un fel de staniol (cum e ambalajul de la flori) rosu cu argintiu, care reflecta lumina si mai si fosneste pe deasupra. A fost foaaaarte incintata de ambalaj.
Multumesc pt. raspunsurile despre bubite. Nu prea stiu ce sa mai zic. Si eu am spus ca este de la caldura, chiar daca la noi sunt 22-23 de grade. O imbrac doar intr-un body si o salopeta, iar noaptea o imvelesc cu o paturica din bumbac subtire. Nu am schimbat nici un produs cosmetic in ultima vreme si baia o facem la fel. Ce am schimbat saptamana trecuta a fost detergentul, i-am luat detergent special pentru bebelusi. Ideea e ca nu stiu daca bubitele au aparat odata cu schimbarea detergentului sau erau deja. Si nici nu sunt foarte evidente, dar sunt si ma tot gindesc de la ce.
La noi este un pic de ceata, dar speram sa se ridice pana iesim noi afara. Sa aveti o zi buna si calma.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08)

http://community.webshots.com/user/a_mironeanu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi verzi spune:

Nicole, La multi ani! Sa-ti traiasca printesa frumoasa si sanatoasa! La multi ani tuturor mamicilor si bebeilor care isi serbeaza ziua onomastica!

ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

La Multi ani Nicolelor si Nicolilor multi pupici si cadouri multe!

Noi ne pregatim intens caci maine e ziua de plecat in Romania. Probleme-probleme, nu avem cu ce sa ajungem la Heathrow la aeroport, si un taxi ne costa de ne indoaie. Cu banii aia cred ca ne plimbam in Romania cu taxiul toata luna. :-((

Alte probleme, ca nu ne accepta cu carseatul in avion, (ptr ca nu am platit loc separat - asta mai lipsea), asa ca trebuie sa-l tinem in brate 1,5 ore + alte 3 ore. Nu ar fi greutatea (aproape 9 kile) dar se tot fatzaie, nu sta locului, si a inceput sa si chiuie pe deasupra.

Am fost cam absenta de pe forum, o gramada de treburi am avut, am fost ca un robot. Ati fixat cumva vreo intalneala si am ratat-o? Mai citesc acum din urma.

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

Gravidutza si bebe mic
Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

LA multi ani Nicole si Nicolae!
Sa fiti sanatosi si mintosi!



"Īn afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

LA MUUULTI ANI tuturor care isi serbeaza azi onomastica !!!

Raportam si noi o chestie dubioasa ... ori sunt eu o mama denaturata ori Giulia e cu caracter: ca in fiecare dimineata am facut pireul de fructe (mar+porto+grap+banana) si ii dau sa linga lingurita, iar daca mai vrea vad io. Acum era in patut cu jucariile si era tare absorbita, deci nu mi-a dat importanta. Dupa vreo 5 minute a inceput sa tipe si i-am mai dat, dar cand sa o scot din patut de la jucarii a facut si mai urat. Deci a papat 50 ml piure in nici 2 minute jucandu-se ... sper sa nu faca ceva ca a mancat asa ... A halit tooot ... asa in patut ...

Mai revenim ... pupici la voi !!!



Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irrinuca spune:

Am vazut ca ati discutat despre mancarea ptr bebi care se gaseste gata facuta, la borcanase.

Am luat din fiecare cate una, sa le incercam: Hipp organic, Heinz, Cow & Gate.
Una dintre ele era cu legume + pui, arata ca un piure portocaliu (Hipp cred). Special facuta pentru 1a faza (4 luni). S-a strambat baiatul meu de parca ii dadusem chinina. Plus ca facea gestul ala de voma asa: YAk. Am ras cu lacrimi. apoi i-am dat eu piure de morcov + postarnac + ardei, facut in casa: fierte + trecute prin sita. S-a lins pe botic.

Dintre cele gasite la supermarket i-a placut Apple Pudding (arata asa ca merele calite + scortisoara) de la Cow & Gate si fulgii de orez tot de la Cow & Gate. CAm atat am incercat.

Irinuca si bebe Andreas nascut pe 30/07/04

Gravidutza si bebe mic
Andreas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa22gandi81 spune:

Buna mamici si pitici!
La multi ani mamicilor si piticilor ce isi serbeaza ziua numelui.
Am pus niste pozici,daca vreti sa ne vedeti.
pupici dulci


alexandra si bebe Alexander
www.schloesslstube.com/bogendorf/de/default.htm
http://de.f2.pg.photos.yahoo.com/ph/alexastan1981/my_photos

Mergi la inceput