Bebelusi de iulie-august 2004 (21)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

La Multi Ani tuturor arbatoritilor de azi!!!! Nicolete si Nicolai

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

La multi ani pentru Nicolete si Nicolai, mai mici si mai mari!!!

Roxi, esec total cu supa. M-am gandit sa-i fac azi piure din cateva legume, poate ala ii place.

Si pe la noi a fost ceata, dar vad ca s-a ridicat, asa ca iesim si noi.

Ne-a adus si noua Mosul niste ghetute, ca niste adidasi dar cu blanita (foarte dulci), ca ne cam inghetau piciorutele pe afara si hainute. Las ca punem poze.



mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani de sf. Nicolae!
Sa fiti sanatosi si voiosi!

Adema, las ca strangem randurile si iti tinem de urat de sarbatori...:)

Amironeanu, buburuza mea a facut bubite de la caldura...Dar cred ca din cauza ca afara era prea cald si eu o imbracam prea gros. Vezi sa nu fie si de la diferentele dintre temperatura din casa si cea de afara...Ca se mai intampla...:)

Mihaela, cred ca bebelusele noastre s-au vorbit. A mea nu mananca cereale de nici o culoare...Mananca supa de legume si fructe, dar cereale deloc.
Cand nu o sa-i mai ajunga portia de lapte o sa trec la reteta lui Papadie. Cu biscuiti inmuiati in lapte si dati prin prin sita...ca sa ii amestec cu laptele...Poate asa o sa vrea sa bage si ea ceva fainoase...hehehe

Gata, ma duc sa-i dau portia de fructe!
O zi exceptionala sa avem!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Voi ce fructe le mai dati in afara de mar?

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Mar si para...juma juma...asta pentru ca para aluneca bine pe gat...de cand ii pun para mananca mai cu placere!


Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Buna !

La Multi Ani, sanatosi si fericitiu celor ce sarbatoresc astazi ziua onomastica!


Bebucul meu a dormit de aseara de la 6, cand l-am imbaiat si a papat 200 de ml de lapte, pana azi dimineata la 9, cu pauze de papa la 11 noaptea si la 6 dimineata cand se foia si i-am dat io lapticul. Nu-mi imaginez cum a putut dornmi asa mult.

Acum e supermarait si nu stiu de ce, vrea doar in brate, afara ploua mocaneste si e un friiiig si-o umezealaaaa, nici matza sa n-o scoti din casa, nu stiu ce o sa fac cu el.

Nu gasesc oala sub presiune mica, doar imensitati, am io una de 6 litri da nu o pot folosi, nici fundul nu il acopar cu 200 ml apa.

O sa-i dau de maine morcov, suc. Sa vedem cum reactioneaza.

Io-st teapana de dureri de genunchi, si spate

numa bine
lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

LA MULTI ANI!!!CELOR CARE ISI SARBATORESC AZI NUMELE...sa va poarte noroc...si sa va bucurati de ziua asta din plin.

RAIN...cum stam cu intalnirea?...hai sa fixam o data ca saptamana asta venim in ro....

MIHAELLA,merci mult de explicatii...maine o sa intreb si pediatru.

Maine avem programare la al 2-lea vaccinutz...am emotii ca de el depinde si plecarea noastra...sper sa fie bine.Instruita sunt ca tot v-am citit ce si cum sa fac .

revin...pupici



Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Si io raportez dureri de genunchi si spate...ih...

Mitzule...si din cand in cand ii dau sa spele cu suc de portocale. Storc juma de portocala si p'ala il bea tot.

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
http://community.webshots.com/user/cristalina_monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

ieri am observat o chestie ciudata....la 12 a adormit, l-am acoperit si am fugit la bucatarie sa termin pizzele (au esit super !!!), cand m-am intors peste 2 ore s-a trezit si era rece la maini, nas, si nici foarte cald la corp. In casa erau 21- 22 grade L-am imbracat mai bine, luat in brate, l-am incalzit. Aseara la fel, a adormit pe la 6, la 8 se foia usor, il pipai sa vaz daca nu s-a udat pe langa pampers iar asa, mai rece la corpusor, ca i-am bagat mana la piept sa vad cum e; l-am luat langa mine in patul mare asa semiadormit cum era, desi era pus in patut sub paturici destule si imbracat cu salopetica si bluzita frotirate, si dupa 10 minute a redevenit caldut, cum e el in mod normal. A dormit neintors pana dimineata si degeaba l-am tot mutat io mai incolo de cateva ori in pat ca el tot langa mine se tragea; la un moment dat am pus plapuma facuta sul intre noi ca sa stea pe jumatatea lui de pat si s-a nervat, asa ca a trebuit s-o dau deoparte ca o rascaia cu unghiile de numa si tragea de ea si maraia.

Ce-o fi cu raceala asta la corpulet?

Cineva intreba de retete rapide de mancare: orez cu bobul lung gata portionat in pungi, se pune in apa clocotita, se fierbe 15 minute cu tot cu punga; cand e gata se scoate se pune in tigaie peste ceapa rosie, taiata pstisori si calita in prealabil in ulei. Se adauga piper si legumix pe orez. La final se desface o conserva de ton sau alta conserva cu peste oceanic in sos tomat si se pune pe orez deasupra. Se frife si un carnat de casa optional. Totul a durat 20 de minute si am primit si complimente pt gatit rapid si bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Serus fetele. Am revenit de la plimbarici. Cu marsupiul ...

Mitzura, noi avem deja cocktail din: mar+porto+grapefruit+banana (f putin)

Cereale: orez fara lapte soi gluten.

Fetele,
ce tip, marca, denumire, ambalaj ati luat de biscuiti ???


ca fugim sa papam supica !!!

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099

Mergi la inceput