Bebelusi de iulie-august 2004 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Cu cateva luni in urma a fost un documentar pe Pax parca despre firma Hipp. Au aratat cat de atent sunt urmarite culturile de morcovi, de fapt legumele in general, cu analize la sol pt. a nu se descoperi cumva chimicale, procesul de productie, pasteurizare etc. Cred ca nu isi permit firmele de renume din afara sa scrie pe eticheta Bio si de fapt sa nu fie asa. In acelasi timp insa cred ca e bine sa se invete bebeii si cu mancarica produsa in casa.Nu se pot hrani numai borcanele, nu ???
...Noi azi suntem ffff tristi! Tati a trebuit sa plece cu serviciul in strainatate pt. 2 luni ! Ceea ce inseamna ca primul nostru Craciun cu bebita va fi fara Tati!!! Uite cum se face ca desi nu cunosc personal nici una dintre voi, am ajuns sa ma bazai aici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi verzi spune:

Andreea, meu a facut bubite de la produsele pt. baie iar o data de la uleiul de masline cu care o ungeam dupa baie. Am schimbat produsele o perioada si si-a revenit iar cateva zile spal-o decat cu apa. Pistrui cred ca nu au cum sa-i apara la varsta asta.

ALINA SI IRIS MARIAM 30.06.2004 http://community.webshots.com/user/rafaela192

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna seara mamici

Andrea intradevar e cam devreme pentru pistrui...Poate sa fie si o alergie de la detergentul cu care-i speli lucrusoarele(limpezestele de 2 ori...macar perioada asta)...sau poate fi de la cremele care le folosesti (ai cumparat vre-una noua...poate nu-i prieste)...poate fi si alergie la laptele praf...poate ai supra-alimentat-o pe buburuza ta...

Adema imi pare rau pentru tine...stiu ce inseamna sa fii singur de sarbatori...dar il ai pe Cristian...sunt sigura ca o sa-ti umple sufletul de bucurie in preajma sarbatorilor.

Fetelor, am o cutie de cereale de o saptamana in casa...ma uit la ea si nu stiu cum sa i-o dau.E de la milupa...se face cu apa...dar CUM??
La 150 ml apa eu pun 5 cupe lapte praf...ca sa pun si cereale...renuntz la o cupa lapte praf ..si inlocuiesc cu o cupa de cereale??...masa urmatoare cu 2 cupe..etc?...lamuritzi-ma si pe mine.
Mi-a zis o data Mihaella cum se face dar mai vreau confirmari...va rog.

va pupic.

Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna seara, fetelor!

Am uitat si eu pe fuga sa va intreb ceva. Poate imi puteti da o sugestie. Puiutului meu nu ii place Nan-ul. Am ajuns la concluzia asta, de cateva zile. Indiferent cat ii e de foame, cand da de el, impinge biberonul afara cu limbuta. As vrea sa-l schimb cu altceva si nu stiu cu ce. Aveti vreo idee. Cineva imi zicea ca bebelusului ei i-a placut mai mult Nan HA (asta e hipoalergenic, sau ce?). O fi mai dulce sau de ce? Si nu-i mai ajunge laptele meu asa ca trebuie sa gasesc ceva in curand. Aveti vreo idee?


mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:

Am mai pus si noi cateva pozici http://community.webshots.com/user/sutikun5-date .
Iar aceasta http://community.webshots.com/photo/227365399/227365399mNdPgG e poza saptamanii.

Fug la nani, somn usor si voua! Pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hello hello.
Adema....pai uite ca asa ne stringem noi rindurile si mai stam pe forum si pe messenger de sarbatori...ca sa ne sustinem si sa nu ajutam, nu? asa ca nu fii trista.....ca singurei precis nu veti fi!
Mitzule pai nu e cazul sa ii dai HA..incearca mai bine nan2...sau alte formule cu "2" ca doar Tudor e deja maricel. ceva rezultate cu supica?
Felicia, din pacate nu te pot lamuri cu cerealele ca noi nu folosim din cauze de greutate, dar nu scrie pe cutie, intreb si eu ca copilu timpit? (ca eu de acolo am invatat "procedeul de fabricatie" ptr laptele praf!)
Andreea, eu vin cu alta idee: nu cumva e prea cald la voi in casa si bubitzele de acolo sunt? eu is disperata cu caldura, la noi sunt vreo 28 de grade de a inceput grasu sa transpire la capusor..m-au apucat nervii aseara si am inchis pe jumatate caloriferul la el in camera, ce credeti ca s-a mai racit? aiurea, arde de zici ca-s -25 de grade afara!!!!
in alta ordine de idei, domnu individu nu a prea dormit azi asa ca a cazut dupa multe chitzaieli la datorie pe la 18.30, fara suculet baut, fara piure, fara vigantol luate....fara baie....si nu prea cred ca se mai trezeste in seara asta.
va pupam pe toate si va dorim o seara linistita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Roxana pe cutie scrie la 130 ml apa sa pun un plic care are 45g.Am luat de la milupa o cutie care are 4 pliculetze a 45g fiecare...si rezulta o pasta.Dar eu am citit pe aici ca le dati cereale in biberon amestecat cu lapte...si nu stiu cum sa le impart.Cred ca pana la urma ii dau cu linguritza...si gata!

Mitzura Andreea papa lapte de la milupa....milupa 2 e asa de vanilatsi bun...incearca poate o sa-i placa.De cand ii dau asta miroase toata numai a vanilie de-mi vine s-o mananc pe moatza.

pupulici...si noapte buna!

Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/album/225204808Mzceef

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

pupici si de la noi !!!

io am devenit cam lenesa in ultimul timp la scris, citesc ce scrieti voi ...dar cand sa ma apuc de scris isi face lenea asta de cap !

LA MULTI ANI pentru Alexandru Nicolae (puiul Gongutzei) si Giulia Nicole (printesa Anei), sa fiti sanatosi puiuti, sa cresteti mari, frumosi si cuminti! va trimitem o gramada de pupici dulci ...asa ca voi!

si bineinteles, pupacim toti puii mici si toate mamicile sexoase, sper ca mosul sa fie darnic in noaptea asta si sa primiti tot ce v-ati dorit voi !

(fug la culcare ca am bantuit destul pe aici )

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaella spune:

Felicia,

Cel mai simplu este sa prepari cerealele ca pe cutie,da' nu prea mai trec prin biberon.Conditia esentiala ptr. consistenta aia este varsta bb-ului.
Noi le preparam asa la sfatul pediatrei,pentru ca nu implinise inca 4 luni.

Acum, mai e o varianata: calculezi portia pentru o masa si o imparti in mai multe bibe (eu ii pun in fiecare biberon de lapte si abia ajung la cantitatea pentru o masa ca pe cutie) ca sa nu-i fortez stomacelul.

Intteaba-tzi dr.e cel mai bine.

Maimutza a inceput sa manance o masa de piure de fructe cu cereale,da' partea proasta e ca nu-i plac cele facute in casa,drept pentru care papam borcanase.Incerc sa o mai amgesc un pic,poate revine la sentimente mai bune....

La multi ani puiutilor care-si serbeaza ziua onomastica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns naomi_ioana spune:



buna dimineata de la noi,am intrat sa va uram la toti Nicolae si Nicoletele ,

LA MULTI ANI si tot ce va doritisa devina realitate.



Noi am fost cumintei si a venit mosu cu hainute si jucarele.

Eli ti-am vazut pozele,cele din decembrie sunt bestiale,Stefanel e asa de scumpel cu bascuta si la pantaloni,ce mai,ai un adevarat flacauas,dar spune-mi te rog,cate kg are?Am impresia ca a intrecuto pe Naomi;blonda din poze esti tu?daca da,sfatul meu e ca nu ai ce cauta la diete,multi pupici la Stef

A ...si poza saptamani ...no coment

multi la bb si sa aveti o zi buna

Mergi la inceput