Miresele anului 2005 (5)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Olguttza, unde vom face noi nunta, la Yacht Club, cei de acolo colaboreaza cu o firma care fac huse cu 1 euro/scaun. Deocamdata nu am intrat in legatura cu ei dar iti promit ca atunci cand o voi face, te tin la curent si te pun in legatura cu ei. Multa bafta in continuare cu pregatirile.
Nici eu nu vreau sa arunc cu banii in stanga si in dreapta dar pe de alta parte cred ca sunt cam snoaba si la mine ce e scump e bun si de calitate. Si cum vreau o nunta ca in povesti, de 5 stele, cred ca o sa ma cam arunc cu banii. Asta e, o data ma marit (sper!), si vreau sa fie exact asa cum vreau eu. Eu sunt si zodia Leu si cam imi place luxul....deh. Sper sa ma mai aduca viitorul sot cu picioarele pe pamant cand o iau razna Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

tocmai am aflat datele celor 2 targuri, sofitel si marriott(18-20 martie)...problema e ca nu stiu pe care sa-l aleg..nu as vrea sa fac doua drumuri la bucuresti..am auzit ca la marriott ar fi mai bine sa ma duc..voi ce ziceti?
plus ca ieri am fost la agnes toma si am inteles ca la targul de la marriott de anul trecut s-au dat niste vouchere vizitatorilor standului, cu care beneficiai apoi de reducere 10% in orice magazin agnes toma..nu e mult..da tot e ceva...
astept idei...PLEASE!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna dimineata!
Vreau si eu pe listuta pe 18 iunie la Restaurant Terasa Doamnei.
Cununia religioasa cred ca va avea loc la Biserica Stavropoleus.
Stie cineva cum este cununia la aceasta biserica si care sunt preturile? Noi am vorbit cu preotul dar nu ne-a spus nimic concret, ne-a spus sa ne ducem cu nasii.

O zi buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

mama...tocami m-am vazut pe lista!!! yuppy!!! multumesc mult bibyrox...acum ma simt chiar bine, vazand ca fac parte din comunitatatea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna dimineata!

Eu incep sa am indoieli ca vreau sa ma marit... Incepe sa imi incolteasca in cap ideea ca toata chestia asta cu nunta e o durere de cap inutila. Simteam nevoia sa vorbesc cu cineva...
Voi aveti indoieli cateodata?
De ieri m-am suparat pe el si pt ca am indraznit sa ma supar , s-a suparat si el, acum nu mai vorbeste cu mine. de ieri, nici eu nu vorbesc cu el...
Asa ca stau si ma gandesc, daca de acum am inceput cu din astea, oare mai tarziu, cand anii vor trece, noi nu vom mai fi la fel de entuziasmati, atunci cum va fi? Ne vom muta in camere separate?

Sunt suparata.

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Flafi, ce dulce esti ... Da' voi nu v-ati mai certat pina acuma ??? Pai cum te mariti tu cu un om cu care nu te-ai certat niciodata? Eu cind m-am certat cu logodnicul meu n-am vorbit o saptamina ... Iar in primul an de casatorie ne certam in fiecare saptamina, ne impacam, stateam linistiti o saptamina, pe urma iar ne certam ... pina cind au inceput sa se rareasca certurile ... Si acum, dupa 2 ani, ne mai ciorovaim din cind in cind, dar mult mai rar ...
Important este sa comunici cu partenerul, sa-i spui ce te deranjeaza si sa-i explici de ce simti ceea ce simti. In nici un caz sa nu taci si sa tii supararea in tine, pt ca asta duce la frustrari pe termen lung si pe urma izbucnesti din motive mult mai neinsemnate ...
E perfect normal sa va certati inainte de nunta ... pregatirile nu sunt la fel de imoprtante pt amindoi (cel putin asa e in general), barbatii sunt mult mai putin interesati de detalii, fundite, cocarde samd. si au impresia ca femeile nu se mai gindesc la altceva si isi concentreaza atentia asupra unor lucruri inutile.
Curaj, nu se sfirseste lumea dintr-o cearta, ba chiar poate sa inceapa !


Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna ziua miresici!
Imi pare rau ca nu am mai apucat sa va scriu si nici cu pregatirile nu am mai avansat

BIBYROX - eu ti-am raspuns demult...de tot....de abia astept sa ne intilnim ...sa dezbatem ....dar trebuie sa ne gindim la un loc unde sa putem sporovai in liniste..ca afara e cam frig

Si eu ma gindeam ca ar cam fi timpul sa ma orientez la niste invitatii.. plicuri am deja - unele crem/galben, asa ca trebuie sa gasesc in ton cu ele.

In rest va pupic pe toate

roxygeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miezure spune:

SALUTARE FETELOR!
Lasa Flafi ca supararea trece repede si ramane dragostea!
Degetzel si eu vreau sa fac cununia civila tot pe 5 martie.
Tu la starea civila a carui sector o faci? Poate ne intalnim atunci.Asta daca esti din Bucuresti, desigur.
Abia astept si eu sa imi cumpar rochia.
Cum trebuie sa fie florile de pus in piept la invitati? Diferite in functie de rangul de rudenie? Adica mamei, tatalui, unchilor si matusilor mirilor li se pun altfel de flori decat celorlalti invitati?
Sau ale femeilor trebuie sa fie altfel decat ale barbatilor?
Ce stiti?


miez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

MIEZURE,eu ma gandeam sa fac flori naturale pt familie. Fratele meu a avut nunta acum 2 ani si, pe langa florile pt mire nas, cavaler, am avut niste crizanteme din alea mici albe pt familie(ADICA PARINTI, FRATI). Au fost foarte frumoase si sunt si foarte rezistente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flafi spune:

Buna!
Mersi de incurajari, ne-am certat, de multe ori, dar acum sunt f suparata pe el...
de data asta nu renunt eu pur si simplu pt binele "familiei", din cauza asta e diferit de data asta, pt ca eu nu vreau sa renunt...
sper sa ne impacam, inainte sa-i sparg moaca!


va pup.

So if you tried to understand me
Would you crucify or damn me
Or stand by me
Like smoke around the flame

Mergi la inceput