Miresele anului 2005 (5)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu am 2 MARI probleme: 1. NU AVEM NASI!!!! HEELLLLLPPPPP!!!! Nimeni nu ne vrea...

Si inca nu ne-am hotarat pentru o biserica. Eu imi doresc foarte mult o biserica care sa aiba un cor frumos si o curte la fel. Mi-a trecut prin cap si Sf. Anton vis-a-vis de Hanul lui Manuc. Stie cineva cum e acolo, a facut cineva nunta acolo?

I wish I were an angel...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Flafi, stiu ca acum lumea pare mai neagra si mai urata... dar gandeste-te ca poate tocmai asta demonstreaza cat de mult il iubesti (altef nu ti-ar pasa atat )!! Eu zic sa te gandesti daca merita sa pierdeti cateva clipe din viata voastra ramanand certati, in loc sa va bucurati de faptul ca sunteti impreuna si v-ati gasit !! Si eu am certuri cu dragul meu, imi fac promisiuni ca nu mai vorbesc cu el pana nu recunoaste el ca a gresit, dar cand imi aduc aminte cat de bine e cand stam de vorba si cat de bine ne intelegem, imi pare rau ca las timpul sa treaca in suparare. Prima oara cand "am lasat de la mine" (eram convinsa ca de fapt eu aveam dreptate in conflict) a fost o surpriza si pentru mine sa-mi dau seama cat de bine te simti dupa. Si sa stii ca a invatat si el ceva din lucrul asta: acum multe impacari vin de la el chiar daca (recunosc) eu am fost cea care am provocat cearta si nu aveam dreptate !

Miezure, eu stau in sectorul 4, deci o sa merg la primaria de langa Parcul Carol. Am inceput deja sa am emotii pentru ca in februarie trebuie sa ne ducem sa ne facem analizele si sa ne programam. Si am o intrebare : La cununia civila ai nevoie de verighete...? (pentru ca eu nu le-am facut inca..

Pupici..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Buna,

ANANGEL LEXI, si eu doream sa fac cununia religioasa la Sf Anton, este biserica mea "de suflet", dar nu am auzit pe nimeni sa fi facut nunti acolo si nici nu am vazut.

Daca afli ceva, poate ma anunti si pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Bunaaa! am revenit si eu, desi cam tarzior. Bibirox pupicei multi ca m-ai trecut in lista.
Noi facem cununia la Biserica Sf. Elefterie, la Eroilor adica, mie mi se pare civilizat pentru ca au bancute multe asa ca lyumea nu se va imbulzi/chinui si sublim pentru ca au un cor superb!
Eu as vrea sa aranjam si biserica, a mai facut cineva asta? Stiu ca la catolici se poate, dar la ortodocsi nu ar fi deplasat sa punem flori si tull prin biserica? Ar fi politicos sa intre intai oaspetii si apoi d-rele de onoare, nasul cu mine etc..?
Stie cineva unde e primaria sect5?
Pupici si sorry daca v-am bombardat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Ia sa imi bag si eu codita pe aici ca nu am mai fost demult...
1. florile de pus in piept...nu e o regula anume, dar frumos ar fi pentru mire, nasi si parinti sa puneti trandafiri naturali (pot diferi culorile atata timp cat respecta cat de cat un cod cromatic sa zicem)
2. husele de scaun - aici depinde mult si de calitatea lor. important nu este numai pretul ci si aspectul lor, daca sunt curate au ba, daca sunt tivuite, daca nu ies picioarele de la scaune pe afara si cate si mai cate. Asadar pretul nu trebuie sa fie singura calitate a lor...parerea mea.
3. nu e nimic deplasat sa inviti lumea in biserica inaintea alaiului sau sa impodobesti biserica cu tul si flori. Singurul inconvenient este ca ori faci o rezevarea mai mare ori se decoreaza biserica dimineata si se bucura toti de ea. Oricum mie mi se pare o chesti de bun gust pentru cine isi permite.
4. pentru cununia civila aveau intr-un timp la Niki fashion in unirea niste costumase foarte frumusele: pantalon drept stramt si sacou alb prins doar cu un singur stras care se poarta direct pe piele (atentie la sutien!). Combinate cu niste margele lungi lungi si un pantof delicat mi se par super ok. O coafura anii 40 si un buchet micut asortat cu accesoriile si gata.

Flafi mama pai asa creste adrenalina. Certurile astea au si ele farmecul lor...adica impacarea!! Hmmm..pai ce nopti vin dupa impacare, mai mai....

PS: la cina cea de taina pot veni si bagaciosii ca mine??

Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Am uitat ceva: la Sofitel si al Mariott vin in mare cam aceleasi firme doar ca cel de la Sofitel este mai mic si mai putin mediatizat.
daca ar fi sa aleg eu personal as alege targul de la Mariott. Dar nu va faceti prea multe sperante. Puteti gasi rochii frumusele in prima zi (mai ales la casele care nu au reprezentanta in Buc din cate stiu eu (nannette de ex sau dona alba).
revista Ideal Mariaj a aparut din cate stiu eu.


Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

seara buna fetele!!!

flafi mami...stiu ca e greu da..du-te si dai un pupic sa-i treaca supararea...apoi zi ca el si fa ca tine pui mic!!!ia vezi merge...nu de alta dar a zis bine cine a zis ...e prea scurt timpul care trece pe langa noi ca sa mai stam si suparati.pupici ...si data viito cand scrii sa aud de lucruri de genul

anangel_lexibine ai venit in club!!nici noi nu avem nasi si sincera sa fiu nu stiu ce o sa facem.avem 2 posibilitati de potentiali nasi..dar pana acum nici un raspuns clar.nu-mi fac griji ca nu voi gasii ...dar oamenii aia tre sa stie si ei din timp ..sa se pregateasca nu???sa speram ca rezolvam repede problema amandoua

pisu_miauda sigur ca poti face biserica mai frumoasa...mai ales daca ai grija cum vorbesti cu preotii despre asta...sa nu care cumva sa aiba ceva de comentat....uite chiar acum ma pun sa caut o poza cu o biserica decorata frumos...cred ca e ceva in genul cum vrei tu...cum o gasesc iti trimit linkul pe pm sau poate chiar aici sa o vada toata lumea...asta daca ma lasa catalin:P
Toma_lly Lavinia acina..ca tot mi-au dat fetel ideea voi unde va faceti cununia civila...ca eu o fac pe a mea in sect 6.

aaaaa intreba cineva de primaria sectorului 5????!!!adica acolo unde se oficiaza cununiile civile nu???ei bine e pe splaiul independentei nr 17///de la izvor spre unirii///cum treci de izvor apar 2 blocuri mari in dreapta(unu are un bcr mare la parter/celalat are spring time pe un colt si asig ion tiriac la celalat colt)starea civila se afla exact langa asigurari ion tiriac,intr-o cladire un pic mai in spate.

sper ca ma pot face inteleasa la ora asta.daca nu am fost clara mai cereti informatii

pupici
kopilash



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40693" target="_blank">Miresele anului 2005 (6)

www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Catalin" target="_blank">Catalin


Think pink!

Mergi la inceput