Bebelusi de martie-aprilie 2004 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Si -aici,niste pozici...

Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Scrisoare catre ginerele meu

Dragul nostru Raul,iata ca ai facut 8 luni.Peste vreo 20 de ani,sper ca o sa o inviti pe fetita mea la o romantica,si indiferent daca veti fi prieteni si veti ride de noi(io si Claudelu+),sau daca veti stabili planuri de nunta(cum vrem noi ,babele),eu sper ca vei fi un tinar voinic si curajos.Iti promit ca am sa o invat pe Amelie sa fie harnica si cocheta,dar mai ales faptul ca o sa o invat sa fie un om bun.Noi te iubim tare mult,si abia asteptam sa te vedem!
(fireste ca si pe babacii,ocazie cu care o sa ne imbatam pulbere de bucurie)
Sa ne traiesti baietel frumos!!
P.S.- sa faca bine muma-ta sa scoata la imprimanta scrisoarea,sa-ti arate cind te faci mare ce soacra ai!

Maria Cristina,sa cresti mare si sa te faci la fel de frumoasa ca mamica ta!!

Dragele mele,eu am tot urmarit alegerile,acum m-am hotarit sa trag de toti romanii de aici sa-i leg si sa-i duc la vot pe 12!
katalina ,e un dulce Robert in poza, un vesel,un scump!
veve,l-am admirat pe croko,ce ride el mai,pe prima pagina,felicitari!!
Nedda,a trecut cu bine vaccinul?La voi se face si vaccin impotriva tuberculozei?Ca la noi numai la puii de imigranti fac astia,ca cica riscul pentru boala asta in Nord este egala cu zero.
Simov,asteptam poze cu papushica cu cercelusi!
spic de griu,stiu ce inseaman sa te lupti cu biroctratie si cu legi idioate..si eu vreau sa-i aduc pe ai mei cam un an aici,fara sa cer statului nici macar o coroana,dar tot nu au voie ,mai mult de 6 luni!.De parca ar costa aerul pe care il respira!
Lavi,ma bucur ca mai trecut pe la noi,multi pupici Hannei!
Imi cer scuze daca am omis pe cineva,pupici tuturor!

Elena si pisicutza Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

bineinteles ca am uitat!
alona si Mickyy,daca vreti Codul lui Da Vinci in limba romana,il am eu pe calculator!daca aveti imprimanta ,puteti sa fa faceti singurele cartea acasa.Eu am scos-o toata la imprimanta,sint cam 200 de pagini.daca vreti,va pot trimite pe mail!

Elena si pisicutza Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

katalina,m-am uitat pe toate pozele!Maaaai ce baieti frumosi ai!!!
Cred ca o sa faca ravagii printre fete!!!
Poza asta cu Catalin mi-a placut mult de tot!

Elena si pisicutza Amelie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Elena, uite, chiar acum ma uit in carnetul de sanatate al Larei si vad ca i s-au administrat urmatoarele: -impotriva hepatitei B; -polio; - Hib vaccine (protects against Hib disease which can cause serious infections of the brain, spinal cord, blood and other organs); -pneumococcal conjugate vaccine (acelasi text ca la cel dinainte plus "against pneumonia and ear infections"). Doar astea 4.
Vad ca mai sunt trecute aici doua categorii: -impotriva pojarului, rubeolei si -impotriva varicelei dar astea i se vor administra mai tarziu.

Kata, frumosi foc baietii tai! Sa-ti traiasca!

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

Uite ca a trecut d emiezul noptii si la noi si deci e 1. Decembrie...
asa ca:
LA MULTI ANI, ROMANIA!!!!! Sa dea Dumnezeu ca alegerile astea sa aduca o schimbare buna in tara!

LA MULTI ANI, RAUL!!!! Sa fii sanatos si cuminte!!

LA MULTI ANI, MARIA CRISTINA!!! Sa cresti mare, sanatoasa si cuminte!!

Veve, felicitari pt. poza lui Laur pe prima pagina. E un dulce!!!


Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruprich spune:

La multi ani Maria Cristina
La multi ani Raul Andrei!

Sa aveti parte de tot ce e mai bun in viata!

Astazi sunt foarte trista, nepotica mea care locuieste in Danemarca implineste 9 ani, iar eu nu am vazut-o de 6 ani si nici nu cred ca o voi mai vedea vreodata. Mama ei nu vrea sa mai tina legatura cu noi.
Ii doresc numai fericire in viata, un drum drept si luminos si tot ce e mai bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Buna dimineata !
La multi ani romanilor de pretutindeni!

E cam naspa sa muncesti cand aproape toata lumea sta pe acasa, dar fruntea sus si mintea limpede!

Veve felicitari pentru fotomodelul Croko! Ai investit ceva in falcutele alea ! Sotul meu spune ca sanii mei frumosi (si mari candva ) nu s-au dus pe apa sambetei ci ... in falcile Dariei. Dar ce copii frumosi avem, nu?
Corina succes la interviu ! Iti tin pumnii! STEPHANIE pt sarbatorirea numelui!Luminita nu fi suparata o rezolvati voi cumva.
Claudia imi place mesajul tau la nebunie ( cel cu politica). Sinceritatea cu care ti-ai exprimat of-ul da dovada de curaj, iar parerile tale despre mizeriile politice ti le impartasim.
Katalina Mosul le va aduce flacailor tai exact ce isi vor dori si sigur nu te va uita si pe tine. (am auzit ca ai fost tare cumintica si harnica)
Elena vreau si eu Codul lui DaVinci , PLEASE! Uitasem sa-ti dau adresa contlaura@yahoo.com. Multumesc anticipat!

MARIA CRISTINA si RAUL ANDREI

Sa va povestesc care e ultima gaselnita a Dariei. Aseara ii dadeam sa manance supa cu carne de pui. Copilu casca gurita, mama introducea papica, iar obraznicatura prindea lingurita in dinti si sufla . Va dati seama ce era pe ochelarii mei si pe pereti. Cu toate ca era uda pana la piele a continuat acompaniata si de taticul ei ( care are cam aceeasi varsta m-am convins in sfarsit ieri) pana a terminat supa. Daca ma opream sau ii dadeam mai putina zeama ma boscorodea, asa ca am continuat teatrul pana a obosit. Imi pare rau ca nu avem o camera video sa fi imortalizat momentul, cred ca primea toate premiile Oscar.
Atat cu laudatul, Vorbim mai tarziu. Sa petreceti frumos!


bebelusa DARIA si mamica LAURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

yupiiiiiiiii.....ne-am tras internet si acasa pe cablu....asa ca nici gand sa mai scapati de mine.....o sa fiu cu okiu pe voi 24 din 24 .


La multi ani Maria Cristina
La multi ani Raul Andrei


Si la multi ani galusca mea mica , chiar daca ai avut tupeul sa te nasti intr-o zi de 31 si sa nu te aniversezi decat din 2 in 2 luni , mami oricum are grija sa te serbeze la fiecare sfarsit de luna!!

Corina, bafta la interviuri.

Kata, bagat un oki pe poze....scumpic foc Robert langa primul Mos Craciun .

Simo, felicitari pentru primii cercelusi (ai Miei, nu ai tai ), ai o fetita curajoasa!

Lumi, imi pare rau ca nu i-am dat viza tatalui tau, poate cine stie, Nedda are dreptate, daca nu le spuneati motivul real ar fi fost mai usor de obtinut viza.

Nedda, Malina are 2 verisoare, una mai mare ca ea cu vreo 3 luni, nascuta in decembrie si alta mai mica cu o luna jumate, nascuta in mai. Sinecr, nu stiu daca e cu taiat de mot sau rupt de turta, oricum ceva tot ea, si o sa aflu la fata locului.

Elena, daca poti sa mi-l trimiti simie pe mail, varianta in romana, ar fi super, pe mickyyy@yahoo.com. saru'mana .

Gata.....am plecat la bucatarie.,...sa profit si eu acum cat doarme moatza, ca altfel nu's sanse sa fac ceva azi, mai ales acu' de cand cu internetu' la bot .


Mickyyy si Malina Ioana (31.03.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Asa e Mickyyy, nu putem s-o privam de urari pe frumoasa Malina doar pentru ca nu toate lunile nu au 31 de zile. Scuze deci pentru intarziere.

La multi ani MALINA!

Sa fii fericita, sanatoasa si norocoasa ! Mickyyy, sa-ti aduca BB-ii tai numai bucurii !


bebelusa DARIA si mamica LAURA

Mergi la inceput