Bebelusi de martie-aprilie 2004 (29)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

NO seara fetelor!!
Va multumim enorm de multtt pentru urarile de bine!!! Va dorim si voua, de asemenea, multa multa fericire si o viata lunga si frumoasa alaturi de familiile voastre!!!

, am uitat sa-i urez Katjei LA MULTI ANI!!!

KATJA

noi azi ne-am petrecut asa cum se cuvine sa sarbatoresti un sarbatorit, adic cu suculet, praji buna si de post si normala, cu vinut fiert, cu berica, etc...adevarata petrecere in familie!!!

De dimineata am fost cu Raul la biserica, l-am dus la impartasit! A fost tare cumintel la biserica, curios de tot, a baut tot vinutu, ca doar suntem baiat mare Si cred ca s-a cam pilit fiu-mio ca a dormit la amiaza vreo 3 ore jumate

In rest nu am acces la calculator decat seara si asta cu conditia sa fie ceva interesant la TV TRAIASCA FOTBALU'!!! Am achizitionat niste virusi superbi, a avut Clau de lucru si inca mai are, am primit alte instructiuni de folosire a calculatorului, pentru ca la gasirea vinovatului, am cazut de fraiera si am luat-o peste bot

Laura, ba al meu e cel mai frumos oras! Si la noi maine va fi petrecere mare, fanfara, concerte asa cum se cuvine de 1 decembrie!!!

Elena, te-ai mai linistit?? Ai vazut ce scandal e acum?? sa mor de nu ma enerveaza astia, altceva nu mai vezi la Tv decat politica si iar politica, baga-mi-as !!!( scuze) oricum, in conditiile actuale ne putem kk pe intrarea in (m)UE, avem o bila neagra cat casa!! asta e, ne-o facem cu mana noastra si asta se cheama lucru manual!
Soacra zici tu???brrrrrrrr, nu cred ca m-ai vrea, sunt un drac gol!!! Cu pisicuta promit sa fiu blanda!

Mickyyy, frumos te-ai scututrat de niste bani, ce sa zic! dar nu sunt gratuite analizele pentru gravide?? Numai o parte din ele?? de fapt eu intreb ca ccc cand eram gravida am dat bani aproape pe orice Cum e cu treaba cu motu, ca la noi in Ardeal nu stiu sa se practice asa ceva!

Lavi, eu nu-ti spun secretul meu In timpul saptamanii, mai exct pana joi, am mama sia tunci sunt boier berilu', iar de vineri pana duminica singurica, dar tot imi fac timp de ...il mai tin pe raul in brate, il mai leagan, mai fac ceva prin casa, apoi fug repede la calculator care merge non stop pe DC si uite asa nu pierd nimic...Se vede, nu???

Kata, ma bucur ca mama ta e mai bine! sa sti ca si mama e o fire tare...cand s-a oparit pe mana noi toti eram kk pe noi, mai ales ca urma sa se intervina si chirurgical, sa se ia piele de pe picioare si sa i se adauge pe mana, ea era tot timpul cu zambetul pe buze, vesela, desi avea niste dureri de-i venea sa se urce pe pereti, dar s-a tinut tare, aluptat cu boala si a invins...iti doresc ca si mama ta sa fie la fel!!!

Simo, faine produse au pe site-urile alea! bafta cu Mia!!

V-am aburit destul???





Claudia si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu" target="_blank">Raul
Dragoste intre popoare si razboi sub plapuma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Veve, sa ne traiasca fotomodelul Laur!! Pupici multi pe obrajorii lui grasunei care ne zambesc de pe prima pagina tocmai de ziua numelui lui

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

'N'seara.
De la 5 stau cu okii pe televizor, am fost la parintii mei, si n-am vorbit altceva decit politica.Acum, la 1 noaptea, deja mi s-a facut greata.

Altceva voiam sa va spun: Fiul meu cel mic s-a intilnit cu Mos Craciun chiar aici.Se vede cit e de bucuros,nu?Sa vedem ce-o sa-i aduca Mosul asta? (ceva sa-mi placa mie, nu?)

La multi ani ROMANIA!!!!
Si la multi ani romanilor de peste tot!!!(tocmai am citit un subiect sensibil: "n-ati vrea sa va intoarceti acasa in Romania ?" .V-am citit si v-am inteles fetelor!

Numai bine!


Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimoV spune:

La Multi Ani, Katja!! Sa cresti mare si sanatoasa si frumoasa!

A trecut si gauritul urechilor... Am plans de mila ei, dar parca mai mult de emotii cand am vazut-o... mi s-a parut atata de mare si - sa nu radeti de mine - atata de frumoasa!!! Deci am plans ca am fetita mare cu cercei... Ea n-a plans mult, nici acum nu e suparata, a dormit 2 ore dupa ce am venit de la medic si e vesela. Deci nu va fie teama, daca vreti sa faceti gauri in urechi la fetite, ca nu e mai complicat decat un vaccin. Acum sa speram ca se va vindeca repede. Veve, mi-au dat cercei de-ai lor, deci dinaia speciali, cum mi-ai zis si cum mi-ai aratat. Cerceii mei ii pot pune numai peste 6 saptamani.

Daniela, asa au primit si ai mei vaccinele de gripa, in 2 doze, cea de-a doua acum 2 saptamani. Ma bucur ca n-a durut-o tare pe papusa Lara

Mickyyy, imi pare rau ca te-au facut aia de bani... Ma doare sufletul cand aud toate chestiile astea. Si aici sistemul de asigurari e departe de a fi perfect, dar totusi e mai bun...

Kata, ma bucur ca mama ta e mai bine. Si mama mea e tare si nu e rea de boala.

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Veve sa-ti traiasca fotomodelu'! Frumusel foc!

In legatura cu viza - pai tocmai asta e problema - de cele 3 luni, 3 luni, ca doar tata e pensionar (e pe caz de boala nu de varsta), si nu am cum sa o aduc pe mama 3 luni... ar trebui sa fac ceva de genu: tata 3 luni, mama o luna, soacra o luna, socru o luna si atatia bani la transport parca nu-mi vine sa dau - daca tata lua viza pe 1 an era super! plateam o data viza 250eu (in plus fata de taxa de dosar de 100eu pe care mi-au mancat-o fara sa-mi rezolve cererea ).. Handicapati astia de la ambasada! SI le-am spus motivu, am dat declaratii peste declaratii ca nu va munci, ca vine sa ma ajute, ca noi ne obligam sa platim toate cheltuielile lui de intretinere - am aratat ca avem resurse si spatiu... handicapati! Si altii vin si stau fara acte, iar noi care vroiam sa facem totu' legal... of!

Fug la culcare ca iar m-au apucat nervii

Luminita si www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">DAVID - 11.03.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David

"Il y a des fleurs partout, pour qui veut bien les voir" (Henri Matise)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalina spune:

Ooooooo!!!!Felicitari LAUR ANDREI pentru aparitia ca fotomodel pe prima pagina, aici la "Desprecopii"!!!Sa cresti mare si voinic.(ce falcutze dragutze ai...).Pupici si lu' mami,tati si Vevemik!!!

Catalina, ROBERT CATALIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Micky, eu am botezat 3 fetite si binenteles ca peste un an, cand le-am rupt turta, le-am dus si bani si lucruri (un obiect de aur si hainute si jucarii). Ca simplu invitat (nu nash) eu stiu ca poti sa ii duci un cadou copilului dar daca vrei sa-i si dai bani nu cred ca se supara nimeni. Apropo, eu nu stiu de luatul motului la fetitze ci numai la baietei. La fete li se rupe o turta frumoasa deasupra capului. In rest ritualul e acelasi, cel cu alegerea obiectelor de pe tava. Dar parca nepotica ta era cam de-o varsta cu Malina. Sa nu-mi spui ca are aproape un an!! Aoleuuu, ce repede trece timpul!!!

Lavi, bine-ai aparut! Gasim noi timp pentru de toate!

Laura, la multi ani Galatiului tau drag! Pe-acolo n-am ajuns dar am prieteni din Galati.

Irismetal, nu pot sa vad pozele!! Ai facut albumul public?

Ruprich, iti zic si eu tie cum imi zice mie sotul meu (pe un ton suav si nevinovat): nu te enerva! ai rabdare cu copilul!
Nervi tari iti doresc!





Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Luminita, pai e si normal sa va puna bete in roate pentru ca in imaginatia lor tatal tau ia banii pe care i-ar putea castiga de la voi o baby-sitter frantuzoaica, nu? Si pe aici e la fel. Singurele intrebari pe care i le-au pus mamei mele cand a cerut viza de SUA a fost daca noi avem copii si cine sta cu ei. Daca spunea ea ca vine sa stea cu copilul meu nu mai primea viza in veci!

Simo, bravo pentru curajoasa Mia!! Gata, a trecut! Acum vrem sa vedem si poze cu fetitzu' cu cercelusi.

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Kata, si tu te-ai enervat pe politica si politicieni?
Tot incerc sa vad poza sau pozele, sa vad cum a fost intalnirea lui Robi cu Mosu' dar nu prea "merge" internetu' asta la mine. Am conexiunea cam slaba la ora asta! Tot le vad eu mai incolo!

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nedda spune:

Kata, am vazut poza! Ce scump e Robert! De data asta l-ai pacalit tu cu un Mos mic dar tot trebuie sa vina "cel adevarat" la el!!

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004

Mergi la inceput