Bebelusi de iulie-august 2004 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

La multi ani si de la noi pt Andreea si Raluca!!
Mitzura eu cred ca trebuie sa/l mai lasi si singurel, macar incearca la inceput sa nu/l mai tii numai in brate. Stai langa el sau mai bine ia/l langa tine cand iti faci treburile prin casa. Se va obisnui. Altfel nu stiu cum o sa o scoti la capat... Nici Eva nu sta singura prea mult daca nu adoarme repede, dar daca ne vede miscandu/ne pe langa ea e happy. Zambeste asa de frumos cand ii mai arunci si ei o privire sau o vorba... asa ca eu ma topesc si o iau in brate 5/10 minute apoi o pun la loc Mai nou vorbeste f mult, si e tot mai greu sa rezist si sa nu las totul balta ca sa stau cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Mitzura ce face Tudor?...uite am vazut asta la "parinti intreaba..."

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=35569

Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/user/pako

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

multumim mult...se pare ca ne revenim...
sper sa fie frumos sa mergem intr-o plimbare la ambasada - care e ff aproape de noi, sa voteze si mami.

aici e soare cu dinti...dar ma gindesc inca sa nu-l scot din casa...voi ce ziceti?


Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

si grasu meu a adormit, il imbrac si plecam. mai nou nu mai vrea sucuri...azi de abia a mincat 2 lingurite de pulpa de mar si sucul de la jumatate de mar....cred ca intra si el in greva.
Mitzu, bineintzeles ca se gasesc vaccinurile la farmacie, cele de import. daca vrei sa le cumperi le cumperi si gata. cele romanesti intr-adevar nu se gasesc. dar nu conteaza ca au trecut cele 60 de zile....ti s-a pus pata pe doctorita, de ce nu mai vrei sa astepti? in alta ordine de idei, trebuie sa il inveti si singurel, cite un pic. cu jucarele, cu cintecele....si pleci cite putin din camera cind este absorbit de joaca. cind chitzaie te intorci si mai pleci apoi 10 minute....si tot asa.
Cori, cum mai stai cu invatatul la swedish? merge, merge? succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Multumim pt aprecieri Felicia! Si tu ai o fetita minunata, sa/ti traiasca si sa/ti aduca numai bucurii!! Unde locuiesti tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Credeti-ma ca il iau in brate chiar numai cand plange si il duc cu mine prin casa pe unde am treaba, dar prea vrea sa stea. ori are el acum o perioada mai proasta, ori e mai energic si mai neastamparat de felul lui. daca am ceva de facut prin bucatarie, il pun in scoica si il iau cu mine acolo si sta ce sta (timp in care vorbesc cu el, ii arat ce fac, ma scalambai, ce nu fac...), cum va spuneam, cateva minute si gata, incepe sa se incordeze ca un arc si sa planga. Si tot asa... Mai avem noroc cu Cutiuta muzicala, ca tace ca prin farmec daca aude cantecelele, dar cum le punem si de 3-4 ori pe zi, am inceput eu sa ma satur de ele.

Pako, uite asta cu foaia de ziar/revista n-am incercat-o inca....
Stiu regula cu un aliment nou pe zi, eu suc de portocale ii mai dadusem, dar n-a facut ca ieri. Ieri au fost noi cerealele cu porumb. Poate de la alea a facut asa.
Ti-am vazut pozele! Ce gogosica dulce ai! ce varsta avea in pozele acelea?

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

`neatza de la noi. Afara e frig rau si bate vantul. Goanga a dormit de la 9 la 6 cand a bagat fara sa respire 170 ml laptic, apoi somn pana la 8 (pot regla ceasu` dupa ea), gangureli, jucat si zbenguit, apoi a papat pe la 10 150 ml si acum doarmeeee Azi ne vom plimba in marsupiu, ca inca nu s-a reparat liftu` ... ufff ... 7 etajeee...
Sanatate bb-ilor bolnaviori !!! Si mamicilor !!!
Apropo botez, noi l-am tinut de ziua lui tati, pe 2 octombrie, revolta generala de la socri ca ce botez e ala sambata, nu va mai zic restu` ... Dar asa a ales tati pentru fie`sa, asa s-a facut ! Hainutele mai grosute, albe primite de la nasi. La restaurant a fost mishto`, numai ca eu nu am stat prea mult ca am venit acasa cu Giulia.

ca mai am de trimis faxuri !!!

Leoaicele Daria & Giulia (16.08.2004.)
"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"
http://community.webshots.com/user/giulia16

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Roxi, ei uite, vezi, ea zice ca nu pot sa-l cumpar deloc si gata. Ca nu exista acest vaccin de cumparat!
Nu ziceai tu ca tre sa fie 60 de zile intre ele? Nu-i nimic daca e mai mult? Ca si eu stiam ca e important sa respecti intervalul intre vaccinuri.
Si intr-adevar mi s-a cam pus pata pe ea , sunt cam nemultumita, ca a mai facut si alte faze...Cred ca ne mutam la altcineva. Si chiar ca eu sunt genul foarte tolerant, care acorda multe sanse inainte sa rupa o relatie.

Felicia, ce sa faca? Daca ii dau numai lapte face caca, cum ii dau un suc de orice, cum se constipa. Si imi pare foarte rau pentru ca ii placea marul foarte mult, si morcovul la fel. De aceea am si incercat cu portocala, dar uite ca am dubii si cu asta. Cred ca fac o pauza de vreo zi-doua sa isi revina un pic si sa-si reia scaunele normale si apoi incep sa-i dau supa.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns butterfly spune:

Fete dragi, azi e Sf Stelian, ocrotitorul pruncilor. Daca vreti sa va rugati lui in mod special pentru puiuti uite un link:http://www.bisericasfstelian.ro/slujba/acatist.html

Cristalina, multumesc. Si la mine s-a mirat pediatra: cum, sa nu se simta deloc ganglionii? Ca orice iritatie pe pielea capului se poate manifesta cu ganglioni.

Pup.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Multumimi si noi de urari....toti bb
sunt asa de scumpi.Si am observat , cu cat cresc cu atat sunt mai dulci.

Corina locuim in germania....sper din tot sufletul sa ne putem vedea la intalnirea care se intrezareste de sarbatori.

Mitzura am pus cate o poza la fiecare luna a ei...am multe poze dar am zis sa nu va plictisesc cu atatea....o sa le schimb cat de curand.
In locul tau eu as schimba pediatru...daca zici ca nu e singura figura care ti-a facut-o.E bine ca vaccinul sa se faca la perioada lui nu mai drevreme sau mai tarziu...parerea mea.

Felicia si Andreea (17.07)
http://community.webshots.com/user/pako

Mergi la inceput