Bebelusi de iulie-august 2004 (18)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

mamici si puiuti, multumim pentru urari !

astazi, la fix 4 luni am facut vaccinul, a tipat cand i-a infipt acul, dar pe urma a adormit, acum se joaca! avem 5700 g, 60 cm, mi-a zis ca nu are cum sa se ingrase mai mult pentru ca nu are stare, e intr-o continua miscare, si cea mai tare chestie care credeti ca e ...in maxim o luna vom avea dinti !!!!! i-a vazut gingia si asta a fost verdictul, eu ma asteptam pentru ca am tot citit care sint semnele prevestitoare si le cam avem pe toate: punctulete albe pe gingii (mi-a zis dok ca astia sint mugurasii), salivatie abundenta, roade toate jucariile, cateodata se inroseste in obrajori ...
alte recomandari, pot sa trec la Milumil 2, calciu ii voi da in continuare cate 10 zile pe luna/2 lingurite pe zi, vigantol 3 picaturi si cam atat!

Mani si Dana, insanatosire urgenta pentru puiuti, maine sa raportati ca sint ok si nu mai au nimic!

Nicole & Andreea Alexandra (fomista)

http://community.webshots.com/user/niar1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli spune:


anapharm - Raluca Maria
maaria - Stefan-Luca
rain - Andreea Alexandra

Multumesc mult pentru raspunsurile legate de botez. M-am uitat azi de ceva de imbracat si pt mine, dar nu-mi iau decat cu cateva zile inainte de botez, poate, poate reusesc sa mai slabesc un pic. Si aici a inceput sa se faca frig iar piticul plange, maraie dupa ce-l imbrac pana ce ajungem afara si mami impinge la carut, ca daca stam pe loc e jale. Trebuie in 2 timpi si 3 miscari sa ies cu el pe usa, jos sa-l asez si sa-i pun centura. Cand e carutul in miscare e asa de linistit, cerceteaza totul in jurul lui. Acum sta in patut si face "gaaahhh" guuuhh" "gaaarrr" la carusel. Cand ii vb, daca scot sunete pe care le poate zice si el, ma imita, daca nu se uita in ochii mei si asteapta sa ii zic altceva. Fug sa pregatesc apa pt baita.

Weekend placut! Pupicei!

mami Eliza & bebe Stefan Takeshi (16/08/2004)
www.geocities.com/flakeherald/Moments_of_our_life.html" target="_blank">Paginuta personala www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=32097" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Mitzule eee.....nu se gaseste...ce fitze! scuze, am citit ce scrisesem de dimineatza si mi-am dat seam,a ca nu s-a inteles ce e corect - adica intre vaccinuri nu e decit regula de timp minim 60 de zile, maxim...nu.adica pot fi si 65, si 75...asa se decaleaza fara probleme. si daca te inerveaza madam....ce sa spun, se schimba imediat! aoleu ce ma enervez la faze din astea...se poarta de parca ar fi singurii si ar fi obligati oamenii sa se duca undeva! din pacate nu le-a intrat in cap ca medicul se poate schimba oricind si ca tot ei pierd....n-au minte in cap
Florina, ce mai faceti mai piticilor? pai te laudai ca intri acusi cind ia net pe cablu....si nu te vedem cu saptaminile! ce face pitaku scump? te-ai linistit cu ganglionii? voi nu aveti nici un semn de dintzishori?
Nicole...told ya....las ca poate nu va chinuie prea mult! sa faci rezerve de calgel si de jucarii din alea de rontait!
aici e tare friig...dar macar nu mai bate vintul asa tare ca ieri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Roxana, deci asa cu cele 60 de zile, e doar intervalul minim....ei, m-am mai linistit, nu ma mai stresez atunci. Si ai dreptate, tanti doctor e din acea categorie, crede ca e singura si detine adevarurile absolute. Cred ca ma mut la un alt medic, caruia i-am tratat si eu copilul (logopedie), asa ca poate se poarta mai bine. Si am auzit ca e si bun. Si e mai tanar.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Nicole, pfiii ce chestie! Dintisori deja! Fetite precoce! Acuma ce sa spun ca si noi avem semnele respective, numai la gingii nu m-am uitat inca sa vad daca se vede ceva pe ele.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hehe Mitzule asa, bravos!
uite ca am mai pus si noi ceva pozne noi, http://community.webshots.com/user/rocksy25 sunt doar 4....dar mai punem acolo, ca e album nou. enjoy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Bai, da ce se intampla pe aici? Unde ati disparut toate?

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunny spune:

mai...am si trecut la faza 2 de stress? Dintisorii? Vai de noi...hai ca l-am examinat si eu pe al ( pun pariu ca toate ati inceput sa va uitati ..ha,ha ) si jos se vad 2 mici mugusori. Asa ca ....Doamne ajuta sa treaca repede si fara multe lacrimi !!

Mai Roxi frumos mai e skior...dar spune-mi avea cum l-ai facut sa stea imbracat asa, sa si zimbeasca si sa stea si la poza? Al meu daca l-as imbraca asa ati vedea ce fata ...numai lacrimi...sau ar trebui sa-l imbrac in costumul de iarna probalil numai in pamapersi ca sa-mi si zimbeasca !!!

Mani si Alex
http://community.webshots.com/user/manihall

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Maraiala e unu din capetele de afis in treaba asta cu dintii. Iar lui Tudor parca ii ies astazi doi dinti, atat a fost de marait. Macar de as sti ca se maraie cu sens.

mitzura cu bebe Tudor Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

si noua la 4 luni ne-a zis pediatra ca "gata ies dintii"...da numa inflori gingiutza sus...si acum si jos:) cre ca lu' Mielu ii apar toti odata:-))) d-aia o tin mai mult crizele de 3 luni, 6 luni ( ca da semne de inceput si asta) :-)))
Ne pregatim sa plecam in oras sa luam legume pt supa. Tre sa caut "pastarnac" in germana. Aveti careva poze cu pastarnacu? nu poci neam sa-mi amintesc cum arata plantoaia asta :-) sper sa nu-i cumpar canabis in lok de pastarnila:)

Mergi la inceput