Rochia de mireasa (4)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha_ella spune:

am promis ca fac album pe net, dar imi merge execrabil..
asa ca.. adresa este "http://test.bridesboutique.ro"
sa nu radeti va rog de ce e pe acolo
la sectiunea mirese sunt cateva modele facute de mine asta-vara.

turturica - cea mai mare problema de care ne-am lovit noi a fost rezervarea restaurantului. asigura-te ca o faci din timp (aproape un an inainte). restul sunt mai usor de rezolvat...

Degetzel - cam 3 drumuri din astea iti trebuiesc din momentul in care te hotarasti la un model... cand ai nunta?

andreea c - nu, nu au tipare. unele reviste sunt gen "mireasa", mult mai stufoase, si creatorii au fiecare cateva pagini cu modelele lor de top (probabil). daca ar da tiparul, s-ar chema sa-si taie craca Pe de alta parte, mai sunt unii producatori (rari) care au si pun la dispozitie cataloage, brosuri - reviste ar fi cel mai potrivit termen vis-avis de volum - cu creatiile proprii. am asemenea cataloage din spania, germania, anglia, franta si israel.

urmeaza sa mai fac rost.

nu mi-ar strica niste impresii despre site in sine . astept sugestii/reclamatii/propuneri/sfaturi.

Va multumesc



weekend placut va doresc!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Miha Ella mltumim frumos pentru link.
Mi-a placut ideea de site si mai ales faptul ca cineva si-a dat seama pana la urma ca nu iti poti face o idee cat de cat despre o rochie de mireasa decat daca o vezi si in detaliu, si din mai multe unghiuri. Sper ca in curand ai sa mai adaugi modele, ca sa imi pot face o impresie si in privinta lor, caci 3 sunt prea putine .
Mi-a placut foarte mult detaliul cu florile pe corsaj, foarte interesant modelul, mai ales ca ele nu pareau ca izvorasc "din san" asa cum cu parere de rau am observat la un model de la agnes toma .
n-am mai vazut mansetute la rochiile de mireasa si acest detaliu mi-a placut, mi s-a parut original, cu toate ca nu e stilul meu personal, si de asemenea boleroul din organza brodata(daca nu ma insel).
Ai talent si iti doresc mult succes in cariera de designer!
Pupici
Pisica Miau

Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

draga miha ella si mie mi-au placut modelele.sunt interesante.dar mi-a placut foarte mult ideea cu mansetutzele.sunt super.eu sincer as purta asa ceva.nu prea sunt adepta manusilor.oricum poate mai vorbim pe PM.
pupici la toate miresicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

buna buna, si eu sunt o mireasa de "sfarsitul lui august2005", nunta va fi in belgia dar rochia mi-o doresc din Romania, sa "rup" gura lumii cu ceva de pe plaiurile natale, sunt superbe rochiile de pe site-urile straine, dar stiti de ce cred eu ca este diferenta asa mare- datorita calitatii fotografiei, adica un manechin de pe acele site-uri este fardat ca la carte, coafat, luminile si linia in care e pusa rochia sunt favorabile, pe cand pe cele romanesti e o diferenta... sa va dau un exemplu- am vazut o poza cu o rochita draguitica, dar manechinul avea parul vopsit blond(blondul care iese dupa decolorant), cu radacini negre, iar poza nu avea deloc umbre si lumini care sa o avantajeze, la prima vedere era.. dar eu zi ca cel mai bine e sa cautam "pe viu", eu mi-am trimis deja o prietena in spionaj pe la magazinele sugerate de voi: Agnes Toma, Christian Philippe, salon Gabriela(apropos salon gabriela nu are site sau ceva poze pe net?), si mai am o intrebare unde sunt in bucuresti creatii ale Doinei Levintza si cam pe la ce preturi se invart?
miha ella mi-a placut f mult una din creatiile tale la ce magazine se pot gasi, ce materiale folosesti?, si cam ce preturi au? multumesc frumos- si eu zic ca ai talent
pupicuti

anca DNP21martie
bb BIANCA ECATERINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankl spune:

quote:
Originally posted by oanamadalina

Buna,
Eu am fost ieri la Agnes...am birourile chiar in Unirea...asa ca e simplu. Sincera sa fiu...broderiile si dantela imi plac mult, dar modelele lasa de dorit. Eu am probat cate ceva, dar nu pot sa zic ca ma declar multumita. Au adus vreo 2 modele noi, nu mult diferite de celelalte. Mai mult cu mineci lungi, mai putin corset simplu si fustele sunt cam simplute dupa parerea mea...adica doar tul fara broderie. Nu stiu ce sa zic. fetele de la Agnes zic ca or sa mai vina cateva modele noi pentru Sofitel, dar tot cam la fel....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankl spune:





BUna
si eu am fost vineri seara la Unirii la Agnes Toma si am plecat cu aceeasi impresie. Modelele sunt marea majoritate vechi, modele noi am identificat numai cateva. Adevarul este ca totusi mi-a placut o rochie, model nou, numai ca are corsetul gen negligee si nu stiu daca e appropriate...Vanzatoarele de acolo mi-au spus ca la Sofitel o sa mai fie si cateva modele noi...PLus ca se pot face pe comanda in 30 de zile, insa dezavantajul e ca pretul e mai mare cam cu 100 euro (sau cam asa ceva, din ce am putut eu sa vad) decat daca ti-o cumepri gata

quote:
Originally posted by oanamadalina

Buna,
Eu am fost ieri la Agnes...am birourile chiar in Unirea...asa ca e simplu. Sincera sa fiu...broderiile si dantela imi plac mult, dar modelele lasa de dorit. Eu am probat cate ceva, dar nu pot sa zic ca ma declar multumita. Au adus vreo 2 modele noi, nu mult diferite de celelalte. Mai mult cu mineci lungi, mai putin corset simplu si fustele sunt cam simplute dupa parerea mea...adica doar tul fara broderie. Nu stiu ce sa zic. fetele de la Agnes zic ca or sa mai vina cateva modele noi pentru Sofitel, dar tot cam la fel....Preturile variau 10-25 mil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

fetelor voi merge la bruxel sa vad cum e cu demetrio, si aproape de unde stau eu e si un magazin sposa, voi trece si pe acolo si va voi spune parerea mea; raport pret calitate
si mai astept si sugestiile voastre despre magazinele din bucuresti

anca DNP21martie
bb BIANCA ECATERINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Degetzel spune:

Frumos site (adica frumoase creatii ) ! Miha Ella

Eu am nunta pe 28 mai, dar inca nu m-am hotarat la nu model anumite pentru ca nici nu am apucat sa probez ceva, sa vad ce anume imi sta mai bine. Deocamdata sunt in stadiul de cautari, dar ma razgandesc de la o saptamana la alta in privinta modelului...

Pupicei ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Buna dragele mele miresici!
Eu m-am mai gandit si acum as vrea sa imi fac o rochita gen printesa, pe corset, cu bretelute pe umar (on-the-shoulder sleeves), corsetul acoperit cu dantela alba in combinatie cu dantela roz pal,iar pe deasupra cristale fuste f ample din tull brodat cu dantela alba si rebrodat cu dantela roz, trena f mare (cathedral), bineinteles detasabila, ca sa pot dansa.
Astept sa vad daca vin cei de la demetrios la sofitel si daca au rochite mai ieftine de 1000 euro, iarasi m-au impresionat rochiile de la essense of australia .


Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

va dau cateva adrese, poate va sunt utile; maine mergem la Bruxelles, deabia astept,va dati seama ca acum nu pot proba ca sunt , dar vreau sa vad modele
www.lovingyou.be/bruidshuis/" target="_blank">http://www.lovingyou.be/bruidshuis/www.lilianclaes.be/Default.asp" target="_blank">http://www.lilianclaes.be/Default.asp
www.ritadeceuster.be/main.html" target="_blank">http://www.ritadeceuster.be/main.html
www.anuna.be/bruid.html" target="_blank">http://www.anuna.be/bruid.html
www.organdi.be/" target="_blank">http://www.organdi.be/

anca DNP21martie
bb BIANCA ECATERINA

Mergi la inceput