Rochia de mireasa (4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanamadalina spune:

Buna,
Eu am fost ieri la Agnes...am birourile chiar in Unirea...asa ca e simplu. Sincera sa fiu...broderiile si dantela imi plac mult, dar modelele lasa de dorit. Eu am probat cate ceva, dar nu pot sa zic ca ma declar multumita. Au adus vreo 2 modele noi, nu mult diferite de celelalte. Mai mult cu mineci lungi, mai putin corset simplu si fustele sunt cam simplute dupa parerea mea...adica doar tul fara broderie. Nu stiu ce sa zic. fetele de la Agnes zic ca or sa mai vina cateva modele noi pentru Sofitel, dar tot cam la fel....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Ioana,la splasposa.com,sunt superbe rochiile......dar nu le poti copia

zozela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

'Neata la toate!!!!!!
Va trimit niste adrese de site sa va ma scaldati ochii. Unele rochite sunt superbe, altele mai ciudate, dar.vizionare placuta.
www.francociambella.com
www.carlamarinelli.it
www.elviragramano.com
www.bruttaspose.com
www.radiosa.it
www.bellantuono.it
www.paoladonofrio.it
www.pronovias.com
www.eddyk.com
www.foreverbridals.com

Astept parerile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana07 spune:

quote:
Originally posted by zozela

Ioana,la splasposa.com,sunt superbe rochiile......dar nu le poti copia

zozela



Da, stiu sunt smecheri... Dar daca iti place vreun model poti sa-l scoti la imprimanta direct de pe site; eu asa am facut.



Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsa2004 spune:

Buna fetelor.Giva rochitele de pe saiturile tale unt super une iar nunele nu sunt pe gustul meu dar nu stiu cum as putea sa am o rochita ca aia,ca la o crotoreasa nu m-as duce.Voi ce spuneti?Asa vrea ca la nunta sa fiu cat mai deosebita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisu_miau spune:

Buna Alecsa! Daca poti sa vii in Bucuresti sa iti faci rochia sa stii ca exista diferite case de moda care fac dupa fotografia/ideile/desenele tale si modelele chiar ies la fel, cu conditia sagasesti si materiale identice. Eu cred ca o sa-mi fac rochita la casa de moda Adeline, unde nu o sa coste mai mult de 15 milioane, asta cu tot cu trena si materialele lor (vreau ball gown, stil princess), la catinca roman, dar acolo costa intre 40-60 milioane si nu imi permit mai mult de 1000 usd. Momentan mai astept pana la targ pentru ca m-am indragostit de o rochita Demetros si sper din tot sufletelul sa gasesc la mai putin de 40 milioane .O alta casa de moda care lucreaza dupa modelul tau este Ioanin 9acolo si-a facut rochita Albinutza, daca vrei trimite-i ei PM). In fine, ideea ar fi sa gasesti modelul pe net.
Mie imi plac cele de la Mary's Bridal : www.marysbridal.com dar si cele de la essence of australia .
Pupici!

Pisu_Miau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Ati vazut acest site? Sunt o multime de colectii.
http://www.brides.com/dressfinder/bride/
Rochitica pe care mi-am cumparat-o eu o puteti vedea la colectia Pronovias, a doua pagina, prima din primul rand de sus, se cheama "Style no. Rubens"
Leyla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

E draguta rochia. dar de unde ai cumparat-o? Si ce pret are?
Am mai vazut modele dragute. ende se gasesc?

Gio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leyla spune:

Cu riscul sa te dezamagesc Giova (avand in vedere ca pe aici nu prea gasim croitorese de incredere care sa copieze modele din cataloage), am cumparat-o din Istanbul. Am gasit-o intr-un salon special pentru rochite (acolo sunt enorm de multe magazine/saloane cu rochite si accesorii). Femeia mi-a aratat-o intr-un catalog si am avut marele noroc sa-mi placa si sa mi se si potriveasca, bineinteles cu mici retusuri. Cost 600 EURO.
Leyla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_ella spune:

Buna .. ziua/seara/dimineata

Mihaela este numele meu, ma bucur ca v-am gasit (accidental, e adevarat).
Am vazut ca este o pagina a celor care se marita acest an. Fac parte dintre ele, pe 3 septembrie o comit, la Herastrau.

Ma preocupa subiectul rochiei, si-mi este mult mai greu decat va este oricarei dintre voi... sunt creatoare de rochii de mireasa.. asa ca mi-e (scuze, da' deh) al dracu` de greu sa stiu ce vreau

mi-au trecut atatea rochii prin mana..

mai am ceva timp si poate experienta voastra ma va ajuta...

albiaraund

Mergi la inceput