Rochia de mireasa (4)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Pisoi turbat: a 5-a rochita de sus e chiar frumoasa. nu ma vad purtand gen princesss (cu toate ca sunt superbe). Cam cat costa rochita ta?
Daca toate rochiile de la Demetrios, Sposa Bella, etc. costa peste 1000 euro pot sa-mi iau adio. Am banii aia, dar nu ma lasa inima sa dau atat pt. o noapte.astept sa mergeti la targul de nunti si sa-mi spuneti si mie cum a fost, preturi, etc.
Am chiar vorbit cu al meu si la anul venim si noi la targul de nunti, poate gasesc acolo ceva frumos si nu chiar atat de scump.
va pupic dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamadalina spune:

ralucah iubito,
de ce imi spulberi visele???????
Acum, serios vorbind...chiar n-as da 1000 de euro pe rochie....cu vreo 800 imi fac o copie aproape perfecta la Levintza...
Nu stiu...sa vadem ce aduc la Sofitel...poate chiar avem noroc si gasim ceva dragut.
Eu una am mari probleme in a ma hotari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Oana iubita eu vroiam sa nu iti faci sperante degeaba si sa fii dezamagita apoi. Da si eu cred ca scoti o rochie pe la 800 la Levinta dar nu copie! E pacat de talentul lor sa nu ii lasi sa iti creeze un model. Eu nu cred ca va accepta sa faca o copie, dar pe mine una ma "imbolnavesc" rochiile ei. Sunt superbe , diafane, sunt extrem de feminine si mai ales sunt de calitate. Anul trecut stiu ca s fost la Targul de la Mariott, dar nu imi amintesc daca au avut reduceri. offfff, batranetea maica ce sa-i faci!!

quote:
Originally posted by oanamadalina

ralucah iubito,
de ce imi spulberi visele???????
Acum, serios vorbind...chiar n-as da 1000 de euro pe rochie....cu vreo 800 imi fac o copie aproape perfecta la Levintza...
Nu stiu...sa vadem ce aduc la Sofitel...poate chiar avem noroc si gasim ceva dragut.
Eu una am mari probleme in a ma hotari.




Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamadalina spune:

Eu una, daca as lua de la Levintza as lua una gata facuta...o prietena de-a mea a avut ceva probleme cand si-a facut-o pe comanda..nu i-au iesit niste chestii cum vroia ea...ma rog...niste incurcaturi. Acum, se poate sa fi fost o intimplare, dar stii cum e...sufli si in iaurt...dar chiar sunt frumoasa rochiile de la ea..uneori poate sunt putin cam prea incarcate, dar cred ca asta se poate rezolva. Cat despre Demetrios....nasa mea mi-a promis ca se duce azi sa vada cat costa la Bruxelles. A gasit magazinul si acum astept sa vad. Am o banuiala ca la noi vor fi mai scumpe decat la Bruxelles ca stii cum e romanul ...vrea sa castige cat mai mult!+ taxe si alte chestii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy79ro spune:

pisoi turbat,itzi multzumesc ca tzi-ai dat cu parerea despre rochitza mea.intradevar imi sta foarte bine si este genul meu.pana la urma frumos este ceea ce-tzi place tzie.pentru ca gusturile difera si ce pentru tine e frumos pentru altcineva poate fi oribil.
pupici la toate miresicile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Afara poti sa ai surpriza sa gasesti o rochita din colectia de anul trecut la un pret foarte foarte bun, mai ales daca au adus deja colectiile noi, 2005. In Ro nu se modifica pretul la magazin exact din motivul pe care l-ai pomenit.

quote:
Originally posted by oanamadalina

Eu una, daca as lua de la Levintza as lua una gata facuta...o prietena de-a mea a avut ceva probleme cand si-a facut-o pe comanda..nu i-au iesit niste chestii cum vroia ea...ma rog...niste incurcaturi. Acum, se poate sa fi fost o intimplare, dar stii cum e...sufli si in iaurt...dar chiar sunt frumoasa rochiile de la ea..uneori poate sunt putin cam prea incarcate, dar cred ca asta se poate rezolva. Cat despre Demetrios....nasa mea mi-a promis ca se duce azi sa vada cat costa la Bruxelles. A gasit magazinul si acum astept sa vad. Am o banuiala ca la noi vor fi mai scumpe decat la Bruxelles ca stii cum e romanul ...vrea sa castige cat mai mult!+ taxe si alte chestii.




Si de-as avea darul prorociei si tainele toate le-as cunoaste si de-as avea atata credinta incat sa mut si muntii din loc iar dragoste nu am...nimic nu am!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_pisi spune:

buna miresicilor. am si au o intreabare la voi.
ati vazut colectia Agnes Toma?
mie imi place mult de tot a patra rochita din colectia Forever Young..vreau sa va spun ca am probat-o si nu-mi mai venea sa o dau jos... costa 14.000.000. imi place mult dar am zis sa mai astept si targurile sa vad ce gasesc pe acolo... cu toate ca tot ce am vazut pe net si prin reviste nu m-au prea incantat...
ce parere aveti? va place?
v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi_turbat spune:

GIOVA - hai, nu ma face sa plang! habar n-am cat as da! Ba, cred ca as putea sa spun ca as da oricat pe o rochie care-mi va taia rasuflarea, sa pic proasta in fatza ei, sa ma vad atat sexy cat si ingenua, sa.... sa moara mirele si sa fugim de 2-4 ori prin boschetii de pe malul lacului in noaptea nuntzii! (cifrele sunt estimative!)

problema e: NU AM ATATIA BANI!


sincer, daca ati avea BANI (ma refer la o SUMA din care sa iei fara sa simti) nu ati plati ORICAT pentru singura rochie pe care si-o doreste orice femeie??? (metaforic vorbind, ca am vazut eu niste rochii....pe care nu le-as rata in dressingul meu!)

hai sa va dau un site cu rochii faine; eu le apreciez indeosebi pentru acuratetea detaliilor: www.maggiesottero.com

astept pareri,
pupici multiplicati!




[quote]Originally posted by Giova

Pisoi turbat: a 5-a rochita de sus e chiar frumoasa. nu ma vad purtand gen princesss (cu toate ca sunt superbe). Cam cat costa rochita ta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna fetelor, eu una nu am avut timp sa ma apuc sa probez rochii, dar soseste si momentul asta, pisoi turbat ai reusit sa ma faci sa "turbez' cu siteul ala de rochii. E super belea, mi-am salvat si eu niste rochii. Ma gandesc ca in cazul in care nu reusesc sa gasesc o rochie care sa-mi vina perfect, sa o fac la o creatoare de moda - asa zicea mama, si incep sa-i dau dreptate- Nu ma incanta rochiile romanesti dar nici nu vreau sa dau multi bani pe o rochie. Astept targul de nunti sa vad colectiile, si sa le probez.
Imi mai plac foarte mult rochiile de la Agnes Toma sunt super, poate reusesc sa probez si eu in una din zilele astea. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Ioana pisi ti-ai ales o rochie frumoasa, dar eu una imi doresc o rochie simpla pe corp, cu manecute, sau fara, dar originala. Si eu am vazut la Agnes Toma unele dragute. Astept sa le probez.

Mergi la inceput