Mamici din Iasi ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

Gabi, eu i-am desfundat canalele lacrimale Teodorei mele cand avea 5 luni la Spitalul de Neurochirurgie cu o doctorita tare priceputa, Magda Dogaru, careia ii multumesc din suflet! Insa va avertizez ca e tare traumatizanta chestia asta mai ales pentru mamici. Mie mi-au luat fata, au invelit-o intr-un cearsaf ca sa nu dea din maini si au intrat intr-o camera pe a carei usa scria "camera septica". Nu stiu ce i-au facut acolo dar stiu ca urla mandruta mea de am crezut ca se darama spitalul. I-au facut un ochi si mi-au spus sa revin dupa o saptamana pentru celalalt. Am zis atunci ca nu mai vin. Plangeam si eu si ea! Cand am vazut insa ca ochisorul acela e bine iar celalalt era mereu lipit, mi-am calcat pe suflet si m-am dus din nou.
Sanatate multa finutului tau!
Vera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Mersi mult Vera.
Imi spunea ceva de spitalul de copii sau de neurochiorurgie. Oare trebuie facuta programare dinainte?
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acinorev spune:

Noi am fost intai la policlinica de pe langa spitalul de copii unde este un oftalmolog "obosit" rau! el ne-a facut trimitere catre neuro pt. ca din cate am inteles eu la spitalul de copii nu este sectie de oftalmo. deci, este nevoie de bilet de trimitere.
ne-am dus intr-o dimineata. la parter au un cabinet de consultatii. am avut noroc ca ne-au luat repede pt. ca era vorba de un bebe. i-am spus ca am incercat intai cu tot soiul de picaturi si nu am avut nici un rezultat si ne-a trimis la triaj, pt. internare de o zi. asta inseamna ca stai in spital doar pana ii face interventia cu pricina. la noi a durat toata povestea cam de pe la 9 pana la 14 maxim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana dorofte spune:

Buna dimineata ,fetelor.Ne inscriem si noi ca fiind membri din Iasi.sa va spun cate ceva despre mine>am 27 ani,un copilas,un baietel minunat de 5 anisori,necasatoritasi vreau sa apelez la voi poate ma puteti ajuta(am mare nevoie de un serviciu)mentionez ca am terminat un liceu ....si atat.am mai lucrat pe ici pe colo ,dar nici un contract serios.daca auziti pe cineva sau aveti vreo cunostinta care m_ar putea ajuta v_as ramine recunoscatoare.traiesc din alocatia baietelului si ce ma mai ajuta parintii mei.multuesc din suflet,si va doresc multa ,multa sanatate.cu drag Dana Dorofte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Draga Dana,
Bine ai venit !
Sa-ti traiasca baietelul,sa fie sanatos si sa te bucuri de el !
E cam greu cu locurile de munca,pe aici prin Iasi,dar poate daca ne unim fortele,gasim noi ceva.
Cristina si Mihnea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Carmen , ma bucur sa aud ca te-ai recuperat repede...chiar asa de repede incat il poti duce in brate pe Alex si poti face curatenie..
Iti doresc multa sanatate !
Eu am amanat ecografia pentru luna ianuarie..sa treaca sarbatorile in liniste..sa nu ma gandesc acum de Craciun la fibrom,operatii si altele..

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Bun venit Dana! Poate dai mai multe detalii fetelor, ce liceu ai facut, ce-ai mai lucrat, la ce te pricepi...si cine stie de unde sare iepurele.

Noi am fost ieri la vot, ne-am si plimbat, ca a fost destul de frumos afara. Voi ati fost? Ce parere aveti despre rezultatele partiale? Mie mi-au lasat un gust cam amar...tot Moldova a sustinut PSD-ul...nu mai comentez nimic.



Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Carmen si eu sint stupefiata cum oameni care traiesc cu 2,8 mil pe luna pot sa voteze gasca de handicapati care isi bate joc de ei de atitia ani.
Insa of mai mare am din cauza ca un om inteligent ca CIUHANDU a obtinut acelasi numar de voturi ca si incultul de Becalli,si zau ca daca Timisoara a fost in stare sa-si lase de izbeliste candidatul de exceptie nu ma mai mir ca ai nostri moldoveni au votat cu mincinosii si coruptii!
O saptamina usoara si hai la vot pe 12,sa nu iasa "Gainusa cu 2 oua de aur" !

Pupici dulci lui Iustin cel frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cristina," gainusa cu 2 oua de aur".

Pupici lui Mihnea!

Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Auzisem ca Moldova e fruntasa la voturile date lui Nastase! Cica in comunile gen: Halaucesti, Probota, Grajduri, Scheia,Horlesti, votul pt Nastase a fost de 95%!!!!!!!!!!!!!!!!Nu imi venea sa cred. Parintii mei stau in Valea Lupului si imi spunea taica-meu ca inainte de votare primarul, cu popa satului si cu directorul scolii au tinut un fel de "sedinta comunala " si le-a imbuibat capul oamenilor cu prostii de genul :"o sa asfalteze drumul"-care e vai si amar de mama lui-, o sa va traga gaz la cei care nu aveti, o sa va aduca pe-astia de la TV cablu, o sa va dea niste prime(!!!!). Si nea Ion si Gherghe si Vasile stateau si ascultau ca din transa si la urma cand le-a servit si faza cu "v-a dat si pamantul inapoi"!!, puteai sa juri ca in drum spre casa oamenii erau convinsi cu cine o sa voteze. Prea multa prostie si mi-e ciuda cand aud ca unii se lasa manati ca vitele. Si nu conteaza ca sunt tineri sau batrani. Si aia tineri tot in genul asta sunt indoctrinati. Nu stiu cand s-or trezi unii la realitate!!

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput