Mamici din Iasi ( 8 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucami spune:

Citesc ca a nins in Iasi! Off ce mi-as dori sa vad si eu zapada anul asta! Aici e cald, e o vreme de toamna timpurie. Sunt zile cand poti sa mergi chiar si in tricou. Am doar vreo 2 saptamani de cand sunt aici dar deja nu mai pot de plictiseala

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Raluca, bine te "auzim".Daca tot de plictisesti,trage o fugutza in Iasi.Nu putem face o bataie cu zapada fiindca-i prea putina,dar macar iti ingheata un pic nasucul si simit ca-i iarna!!Pupicei dulcei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Hei Cristina ,ce-ti trebuie urechi si codita de iepuras? Vrei cumva sa-i faci un cadou sotului de Craciun?Hi hi hi!
Era frumos afara aseara..si dimineata.Din pacate n-am avut cu cine iesi la plimbare aseara,mormaitul meu n-a vrut sa iasa...a zis ca el asteapta zapada adevarata..nu fleoscaiala..

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
Originally posted by adi69

Hei Cristina ,ce-ti trebuie urechi si codita de iepuras? Vrei cumva sa-i faci un cadou sotului de Craciun?Hi hi hi!
Era frumos afara aseara..si dimineata.Din pacate n-am avut cu cine iesi la plimbare aseara,mormaitul meu n-a vrut sa iasa...a zis ca el asteapta zapada adevarata..nu fleoscaiala..

Adriana




Hihi,apai Cristi numa a iepure nu seamana.Mai degraba a ursulet!

Mihnea e iepuras la serbare si trebuie sa-l dotez corespunzator!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Fetili di la iasi unde faceti revelionul?
Cum sunt preturile la restaurante/localuri?

pompice



~~Adela , mamica de Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:

Salutic fetelor!!Noroc de fulgii de aseara ca m-au mai adus pe linia de plutire,dupa forfota din ultima vreme.Asta cred ca e ultimul mesaj din casuta asta tare draga(ufff deja imi dau lacrimile!!),sper sa ma simt la fel de bine si in cea noua(da ,Elena vin un pic mai aproape de tine,linga Casa Sindicatelor!!),asa ca draga Adela revelionul eu il voi face in casa cea noutza.
Carmen multa sanatate ,refacere rapida ,ca Alex trebuie sa aiba o mamica in forma la venirea mosului nu??
Elena si Carmen multa sanatate puiutilor,sper ca au scapat de micile problemutze care i-au suparat in ultima vreme.
Mi se pare mie sau Tinatache nu ne-a mai vizitat de multisor,pe noi mamicile de Iasi??Hei ,Tina vrem sa stim noutati de la voi!!??
Ma minunez de perlele puiutilor vostri,eu inca nu ma pot lauda cu asa ceva ,insa ma delectez cu primele cuvinte,uneori chiar fraze(neinteligibile,desigur)ale lui Alex dar le spune cu atita patos si ma fixeaza cu ochisorii lui negri ca ma topesc!!Aseara a vazut primii fulgi de zapada dar nu a vrut sa puna mina pe ei!!
Pupici tuturor!!
Gabi si Alex.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Gabi,succes la mutare si abia astept sa ne auzim!
Acolo ai telefon?Am vorbit zilele astea si am uitat sa te intreb!


Adela,sincer iti spun ca nu m-am gindit.
In general petrecem revelionul cu prietenii,prin rotatie la unul din noi acasa.
Acum ca sa-ti faci o parere despre preturile din tara fata de cele din strainatate:
Durau 3 nopti 30 XII - 2.I.2005 - 220 euro persoana
Grecia,Atena 9 nopti 28 XII - 05.I.1005 - 284 euro persoana+70 euro masa de revelion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Da restul fetelor din Iasi unde au disparut?
Veronica,Anna-Maria,Roberta,Adda,Lacri,Tinatache,Ioana,unde sinteti de nu mai dati nici un semn de viata?sau v-ati suparat pe noi
...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Mai, ce m-am bucurat si eu duminica, cand a nins prima oara! Si ce fulgi mari erau! Am fost de-a dreptul emotionata!

Acvi, sigur te vei simti bine in casuta noua! Multumim pt. urarile transmise lui Iustin. Deja se simte mai bine! Pupici Alexutului tau!

Cristina draga, cred ca abia astepti serbarea...zici ca Mihnea va fi iepuras? Dragut! Sa faci poze sa-l vedem si noi!

Noi vom face revelionul in familie, ca deh, cu puiul asta mic, nu prea avem unde sa mergem.

Paula, bun venit! Sedere cat mai lunga!

Carmen si Iustin(5 iunie 2004)
Album IUSTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmag spune:

Gabriela,
blanita alba gasesti la Casa modei, e cam scumpa ce-i drept (800.000 - 1mil/metru), dar daca nu-ti trebuie prea multa...

Mergi la inceput